Filtrowanie wody w domu – co sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku?

Zamierzasz zredukować ilość kupowanej wody butelkowanej, ale woda w twoim kranie nie smakuje zbyt dobrze? W takim przypadku warto pomyśleć o filtracji wody kranowej, dzięki której można pozbyć się posmaku chloru, chemicznego zapachu oraz wielu szkodliwych substancji. Sprawdź, jakie produkty mogą szybko, tanio i skutecznie poprawić jakość wody z kranu.

Dzbanki filtrujące

Jednym z najłatwiejszych sposobów na to, żeby w domu nie brakowało świeżej, smacznej wody, jest dzbanek filtrujący. Na pierwszy rzut oka przypomina zwyczajny dzbanek, jednak od tradycyjnych produktów odróżnia go specjalny filtr do wody umieszczony w górnej części pojemnika. Wkłady filtrujące mogą raz na zawsze rozwiązać problem osadu kamiennego, a także wielu pozbyć się wielu niepożądanych substancji np. chloru, metali ciężkich i pestycydów.

Wiele modeli jest wyposażonych w praktyczny datownik, który informuje o zbliżającym się terminie wymiany filtra. W ten sposób wkład zostanie wymieniony w odpowiednim momencie, a domownicy przez cały czas będą mieli dostęp do wysokiej jakości przefiltrowanej wody kranowej. Dzbanki filtrujące mogą przydać się także podczas gotowania, zwłaszcza jeśli woda w kranie ma wyjątkowo nieprzyjemny smak i zapach.

Filtry nakranowe

Bardzo praktycznym rozwiązaniem może być również filtr zakładany na kranie. Montaż tego niewielkiego urządzenia jest bardzo prosty, nie wymaga dodatkowych narzędzi i powinien sobie poradzić z nim nawet majsterkowicz bez doświadczenia. Wystarczy odkręcić perlator, czyli końcówkę kranu, a następnie w tym miejscu umieścić filtr. Na rynku można bez problemu znaleźć sprzęt do praktycznie każdego rodzaju kranu.

Wewnątrz filtra umieszczony jest wkład, który dzięki zastosowaniu m.in. węgla aktywnego oczyszcza wodę. Dobrej jakości filtr ze sklepu Aquamelior jest w stanie usunąć metale ciężkie, chlor, drobiny piasku i rdzy i wiele innych niepożądanych substancji. Filtry są wyposażone w przełączniki, które pozwalają korzystać także z niefiltrowanej wody np. do podlewania kwiatów lub sprzątania, co pozwala na przedłużenie okresu korzystania ze sprzętu

Butelka z filtrem

Nawet w przypadku wyjścia do nas siłownię, do pracy lub na spacer nie trzeba rezygnować z wody kranowej i kupować wody butelkowanej. Świetnym rozwiązaniem może okazać się jedna z butelek filtrujących z oferty sklepu Aquamelior. W zależności od własnych preferencji i potrzeb można zdecydować się na model o pojemności 0,3 l lub 0,7 l. Każda butelka jest wyposażona w specjalny filtr wymienny, który może mieć wydajność nawet 150 litrów.

Dzięki takiemu gadżetowi można uzdatnić wodę dosłownie w każdym miejscu i to w zaledwie kilka minut. Wkład oczyszczający wodę może zatrzymać wiele szkodliwych substancji, co ma szczególne znaczenie w przypadku wody kranowej nieznanej jakości. Butelka z filtrem może przydać się zwłaszcza podczas pracy w biurze, choć równie dobrze sprawdzi się podczas całodniowej wycieczki lub treningu na siłowni.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general