Piekarnik z mikrofalą – czy warto go kupić?

Urządzenia wielofunkcyjne nie bez powodu stały się wyjątkowo popularne wśród użytkowników. Jednym z takich sprzętów, jeżeli chodzi o małe AGD, z pewnością jest piekarnik z mikrofalą. Sprawdzimy dla Ciebie, czy powinieneś się nim zainteresować, czy może lepiej kupić oddzielnie mikrofalę i piekarnik. W segmencie RTV oraz AGD producenci często łączą ze sobą kilka sprzętów w jednym urządzeniu. Przykładem mogą być smartfony, które już całkowicie zastąpiły telefony stacjonarne, odtwarzacze audio, aparaty i wiele innych urządzeń. Codziennością stało się to, że możesz sobie kupić na przykład lodówkę z kostkarką albo drukarkę, która ma w sobie również skaner. Teraz przyszedł pomysł na połączenie ze sobą mikrofalówki i piekarnika.

Polecane piekarniki z mikrofalą


back to menu ↑

Czy warto kupić piekarnik z mikrofalą?

Piekarnik z mikrofalą może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli masz niewiele miejsca w kuchni. Tego rodzaju urządzenia mają identyczne wymiary, jak standardowe piekarniki elektroniczne. To wygodne rozwiązaniem, ponieważ masz od razu dwa sprzęty w jednym. Kupno urządzenia wielofunkcyjnego może być o wiele bardziej korzystne finansowo niż zakup mikrofalówki i piekarnika oddzielnie. W większości modeli piekarnik z mikrofalą ma jedną komorę główną, w której możesz przygotowywać potrawy. To od Ciebie zależy, czy je upieczesz, czy podgrzejesz w mikrofalówce. W sklepach internetowych możesz znaleźć nawet takie piekarniki, które są w stanie korzystać z obu tych technologii w tym samym czasie.

Piekarnik z mikrofalą

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wybieraniu piekarnika z mikrofalą?

Kwestia tego, czy z obu metod podgrzewania jedzenia, można skorzystać w tym samym czasie, pewnie jest dla Ciebie dosyć ważna. Skorzystanie z tej funkcji powoduje, że potrawy są gotowe w krótszym czasie, niż miałoby to mieć miejsce w przypadku tradycyjnego piekarnika lub zwykłej mikrofalówki. Powinieneś też zwrócić uwagę na jego różne wyjątkowe i dodatkowe funkcje. Z pewnością odpowiednim wyborem będzie piekarnik z mikrofalą, który posiada również między innymi: termoobieg, grillowanie, czy gotowanie na parze. Nie możesz też zapominać o wszystkich tych sprawach, na które zwróciłbyś uwagę w przypadku kupowania tradycyjnego piekarnika i mikrofalówki. Mamy tutaj na myśli między innymi wymiary zewnętrzne, pojemność, energooszczędność oraz moc mikrofalówki.

Piekarnik z mikrofalówką

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie może mieć najważniejsze wady piekarnik z mikrofalówką?

Gdy zastanawiasz się nad wyborem piekarnika z mikrofalówką, to musisz pamiętać o tym, że w przypadku jakiejś usterki, gdy musisz oddać sprzęt do naprawy, niezależnie od tego, czy będzie to naprawa gwarancyjna, czy pogwarancyjna, to jednocześnie na jakiś czas tracisz tak jakby dwa urządzenia jednocześnie. To może być dla Ciebie dość duży problem. Natomiast jeżeli zdecydujesz się na zakup piekarnika oraz mikrofalówki oddzielnie, to zawsze masz jakieś urządzenie, w którym będziesz mógł szybko przygotować smaczny posiłek. Oczywiście awarie urządzeń AGD nie są tak częste, jakby się mogło wydawać. Jednak warto wspomnieć tutaj o tej wadzie, żebyś już na samym początku wiedział na co się piszesz.

back to menu ↑

Jaki piekarnik z mikrofalą powinieneś wybrać?

Piekarniki z mikrofalówką są produkowane przez bardzo wiele znanych firm, takich jak na przykład Bosch albo Elektrolux. Tego rodzaju małe AGD mają różne funkcje, gabaryty oraz oczywiście ceny. Dobrze jest zwrócić uwagę również na dodatkowe funkcje, takie jak na przykład: grill, termoobieg, blokada przed przypadkowym uruchomieniem, chłodzenie obudowy, czy wyłącznik bezpieczeństwa.

back to menu ↑

Czy warto jest kupić piekarnik z mikrofalą?

To urządzenie z pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli masz niewielką kuchnię i nie masz miejsca na dużą ilość urządzeń AGD. Piekarnik z mikrofalówką sprawdzi się między innymi w większych mieszkaniach oraz w domach jednorodzinnych. Jest to wprost idealna propozycja dla Ciebie również wtedy, gdy mieszkasz sam i niewiele gotujesz. Mamy nadzieję, że ten krótki zakupowy poradnik okazał się dla Ciebie pomocny i z łatwością wybierzesz odpowiedni dla Ciebie model piekarnika z mikrofalą.

back to menu ↑

Ranking piekarników z mikrofalą: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general