Jaką maszynkę do strzyżenia włosów wybrać?

Domowy salon fryzjerski jest coraz częściej spotykaną metodą obcinania włosów. W bardzo dużym stopniu dotyczy to mężczyzn, którzy dużo częściej muszą udawać się do fryzjera, aby ładnie wyglądać. Czy naprawdę potrzebna jest Ci profesjonalna maszynka, najlepiej taka, jakiej używa Twój fryzjer? W jaki sposób powinieneś wybrać dobrą maszynkę do strzyżenia włosów? Podpowiemy Ci. Właśnie od tego są nasze poradniki zakupowe.

Polecane maszynki do strzyżenia włosów


back to menu ↑

Jak wygląda strzyżenie włosów w domu?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, to powinieneś poprosić o pomoc w strzyżeniu drugą osobę. Gdy mimo wszystko musisz zrobić to samodzielnie, to powinieneś mieć przy sobie koniecznie dodatkowe lusterko. Do strzyżenia będziesz potrzebował również maszynki do włosów, peleryny albo ręcznika na ramiona oraz doskonale oświetlonego miejsca. Zanim zaczniesz strzyc włosy, to pamiętaj o tym, że muszą być one odpowiednio wilgotne. Gdy po raz pierwszy samodzielnie obcinasz włosy, to dla bezpieczeństwa wybierz nasadkę przeznaczoną do większej długości włosów niż preferowana.

Maszynka do strzeżenia

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy lepsza będzie maszynka do strzyżenia włosów sieciowa czy akumulatorowa?

Każdy rodzaj maszynki posiada swoje plusy i minusy. Z uwagi na sposób zasilania możemy wyróżnić dwa rodzaje maszynek do strzyżenia włosów. Pierwsze z nich to maszynki akumulatorowe, czyli bezprzewodowe. Mają one tą samą zaletę, co depilatory IPL, czyli nie posiadają kabla. Przewód może być problematyczny w czasie obcinania włosów. Plącze się on wokół głowy. Negatywną rzecz jest ciężar tego rodzaju maszynki do strzeżenia, wynikający z tego, że jest wewnątrz niej akumulator. Musisz również kontrolować poziom jego naładowania. Natomiast maszynki sieciowe, czyli przewodowe są dużo lżejsze niż swoje akumulatorowe odpowiedniczki. W dodatku działają one przez cały czas z niemal identyczną prędkością. Nie ma w przypadku tych maszynek do strzyżenia włosów denerwującego zjawiska spowalniania działania maszynki do strzyżenia włosów, gdy akumulator stopniowo traci swoją moc. W dodatku nie ma potrzeby kupowania co chwila nowych akumulatorów, gdy poprzednie się zużyją. Gdy wybierasz maszynkę sieciową, to powinieneś zwrócić uwagę na to, żeby kabel nie był za długi. Kilkumetrowy przewód przyda się w salonie fryzjerskim, a nie w Twoim domu. Chyba, że chcesz go urządzić na swoim metrażu i samodzielnie strzyc klientów.

Maszynka do strzyżenia

fot. AdobeStock


back to menu ↑

A jak na tym tle wypadają maszynki akumulatorowo-sieciowe?

Tego rodzaju maszynka jest odpowiednia do pracy w obu trybach. To najbardziej funkcjonalne rozwiązanie z możliwych.

back to menu ↑

Czy potrzebna Ci jest profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów?

Jakiego rodzaju maszynkę do strzyżenia włosów powinieneś wybrać, jeżeli planujesz wykorzystywać ją w sposób, który da Ci możliwość całkowitej rezygnacji z odwiedzania salonów fryzjerskich? Czy jedynym rozwiązaniem jest zainwestowanie w profesjonalną maszynkę do strzyżenia włosów? Czy tradycyjna maszynka nie da sobie rady z Twoimi włosami? Co robić w takiej sytuacji? Oczywiście, że profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów wyróżniają się pewnymi unikatowymi cechami. Pierwszą z nich jest niezwykle wytrzymały silnik urządzenia. Mamy tutaj na myśli nie tylko jego żywotność, ale również odporność na przegrzanie się urządzenia. Maszynka do strzyżenia włosów, która na co dzień jest wykorzystywana w profesjonalnym salonie fryzjerskim musi pracować minimum przez dziesięć godzin w ciągu dnia. Żadna domowa maszynka do strzyżenia włosów tego nie wytrzyma na dłuższą metę. Profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów posiada również bardzo odporną na różnego rodzaju zniszczenia obudowę. Gdy używać maszynki do strzyżenia włosów przez dłuższy czas, to bardzo trudno jest nie doprowadzić do różnego rodzaju wypadków albo zarysowań. Noże w profesjonalnych maszynkach do strzyżenia włosów o wiele rzadziej się tępią. Zresztą tak samo jest z przeznaczonymi dla zawodowych kucharzy nożami kuchennymi. Wynika to stąd, że dobrej jakości noże są wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów. Życzymy powodzenia w wyborze maszynki do strzyżenia włosów.

back to menu ↑

Ranking maszynek do strzyżenia włosów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general