Jak wybrać depilator IPL?

Depilacja światłem to jedna z najbardziej skutecznych, mało inwazyjnych i bezpiecznych metod usuwania niechcianych włosków z nóg oraz z okolic intymnych, w tym również z pach. W tym artykule opowiemy o technice tego zabiegu oraz pomożemy Ci wybrać dobry depilator IPL.

Polecane depilatory


back to menu ↑

W jaki sposób działa urządzenie do depilacji światłem?

Depilacja IPL jest prawdziwym cudem, jeżeli chodzi o usuwanie niechcianego owłosienia z nóg i z delikatnych miejsc na Twoim ciele takich jak na przykład pachy, wąsik albo bikini. Tajemnicą tej bezbolesnej i mało inwazyjnej metody jest światło, które posiada wysoką intensywność. Jego nazwa to właśnie IPL. To światło jest emitowane przez głowicę tego małego urządzenia. Depilatory IPL naświetlają powierzchnię skóry krótkimi wiązkami światła, które mają odpowiednią częstotliwość. Powoduje to stopniowe osłabienie cebulek włosa oraz mieszków włosowych. W ostateczności prowadzi to do ich wypadnięcia. Po kilku zabiegach możesz mieć radość z gładkiej skóry przez naprawdę wiele tygodni. Odrastające włoski są cieńsze, jaśniejsze oraz bardziej podatne na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Zapobiega to ich ponownemu, szybkiemu wzrostowi. W dodatku kolejne sesje depilacji będą Ci zajmowały o wiele mniej czasu niż ta pierwsza. Żeby jednak depilacja światłem przynosiła wymierne efekty, to musisz dopasować intensywność światła do rodzaju skóry oraz do koloru włosów. Depilator IPL, który posiada zintegrowany czujnik koloru skóry, umożliwia właściwe dobranie natężenia światła, w taki sposób, żeby każdy przeprowadzony przez Ciebie zabieg depilacji, był jak najbardziej skuteczny. Urządzenie IPL do depilacji światłem kieruje wiązkę promieni na różne obszary Twojego ciała. To właśnie dlatego, gdy szukasz dobrego depilatora IPL, to powinieneś zadbać o to, żeby posiadał on różnego rodzaju końcówki w zestawie. Gdy zamierzasz depilować również twarz, to powinieneś zwrócić uwagę, żeby wybrane przez Ciebie urządzenie posiadało wąską głowicę. Do nóg bardziej odpowiednie będą większe końcówki.

Depilator IPL

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Ważna informacja dotycząca typów skóry

Gdy masz bardzo bladą cerę, piegi, niebieskie lub zielone oczy, to bardzo prawdopodobne jest, że posiadasz typ skóry jeden lub dwa. Natomiast jeżeli opalasz się na czerwono. Jednak mimo wszystko słońce nie sprawia, że jesteś cała poparzona, to możesz mieć typ skóry w przedziale od trzech do czterech. Gdy szybko się opalasz, a Twoja skóra staje się brązowa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz piąty albo nawet szósty typ skóry.

Depilator IPL

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakimi kryteriami powinieneś się kierować przy wyborze?

Żeby depilacja za pomocą depilatora IPL była dla Ciebie bezbolesna i zwyczajnie wygodna, to powinnaś wybrać takie urządzenie, które będzie odpowiadało Twoich indywidualnym potrzebom. Pierwszym bardzo ważnym kryterium jest to, żeby wybrany przez Ciebie depilator IPL posiadał różne tryby pracy. Depilatory IPL o zasilaniu łączonym, to znaczy sieciowo-akumulatorowym, są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu. Nie masz problemu z ciągle plączącym się kablem, który kojarzysz doskonale, gdy masz na przykład blender ręczny, który nigdzie nie sięga. Nie musisz wykonywać jakiś dziwnych manewrów, żeby dosięgnąć wiązką światła do wybranego przez Ciebie miejsca na ciele. Tego rodzaju modele są najlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie masz dostępu do prądu elektrycznego. Równie ważnym kryterium przy wyborze depilatora IPL są różne zasięgi penetracji skóry oraz końcówki dopasowane do wybranej przez Ciebie okolicy zabiegowej. Depilacja za pomocą światła jest związana z koniecznością dokładnego naświetlania dosłownie każdego obszaru z włosami. Jest to szczególnie ważne w przypadku różnych grubości skóry, która pokrywa poszczególne części Twojego ciała. Ważne jest też emitowanie przez depilator właściwej ilości błysków. Najlepsza ilość to 30000 wiązek, czyli 36 błysków na minutę. Radzimy Ci również poszukać depilatorów IPL, które są wyposażone w dodatkowe technologie oraz rozwiązania, które pielęgnują skórę. Mamy tutaj na myśli między innymi zabiegi przeciwstarzeniowe oraz przeciwtrądzikowe. Pamiętaj o tym, żeby przed zabiegiem bardzo dokładnie przeczytać instrukcję obsługi danego urządzenia.

back to menu ↑

Ranking depilatorów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general