Jaki czajnik elektryczny kupić?

W ostatnich latach czajniki elektryczne stały się standardowym wyposażeniem kuchni, tak samo, jak lodówki, czy kuchnie elektryczne. Praktycznie niemożliwe jest znalezienie osoby, która korzysta na co dzień z tradycyjnego czajnika. Te urządzenia stają się coraz bardziej nowoczesne. W elektrycznym czajniki nie tylko zagotujesz wodę, ale możesz też liczyć na wiele udogodnień związanych z korzystaniem z niego. Na pewno z upływem lat znacząco zmieniło się wzornictwo czajników elektrycznych. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko plastikowe czajniki elektryczne, ale również metalowe, ceramiczne, czy nawet szklane.

Polecane czajniki elektryczne


back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wybieraniu czajnika elektrycznego?

Gdy podejmujesz decyzję, jaki czajnik elektryczny, powinieneś wybrać, to najpierw przeanalizuj najważniejsze parametry, żebyś mógł go dopasować do Twoich indywidualnych potrzeb. Najważniejsze cechy czajnika elektrycznego to: rodzaj grzałki, pojemność, obudowa, moc, wskaźnik poziomu wody, rodzaje filtrów, kabel, zastosowane zabezpieczenia oraz dodatkowe funkcje.

Czajnik elektryczny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje grzałek w czajnikach elektrycznych?

Pierwszy ważny rodzaj to czajniki elektryczne z grzałką spiralną. Jeszcze do niedawna w sklepach internetowych i stacjonarnych ten rodzaj czajników elektrycznych był dość popularny. Jednak ich największym mankamentem jest możliwość szybkiego spalenia czajnika, jeżeli woda nie zakrywała całej powierzchni grzałki. Co więcej, czajniki elektryczne z grzałką spiralną możesz postawić na podstawie tylko w jednej pozycji. Nie mają one obrotowej podstawy. Natomiast bardzo dużą zaletą czajników elektrycznych z grzałką spiralną jest ich atrakcyjna cena oraz stosunkowo ciche podgrzewanie wody. Dla wielu osób cisza jest najcenniejszym darem i my to rozumiemy. Drugim rodzajem czajników elektrycznych są czajniki z grzałką płytową. Pewnie już zdążyłeś się bardzo dobrze zorientować, że aktualnie w sklepach znajdują się przede wszystkim czajniki elektryczne z płaską grzałką. Stosujemy tu nazewnictwo potoczne. Tak naprawdę grzałka jest ukryta pod dnem czajnika. Czajniki elektryczne z grzałką płytową są o wiele prostsze w czyszczeniu oraz z zasady charakteryzują się wyższą mocą. Oczywiście tego rodzaju czajniki elektryczne są również o wiele bardziej eleganckie. Ich zaletą jest też obrotowa podstawa.

Czajnik elektryczny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaką pojemność mogą mieć czajniki elektryczne?

Jaki czajnik elektryczny będzie odpowiednim wyborem dla singla? Zazwyczaj wystarczy Ci niewielki czajnik elektryczny o pojemności nie większej niż pół litra. Natomiast dla dwóch oraz dla większej liczby osób, lepiej kup czajnik elektryczny o pojemności zaczynającej się od półtora litra. Czasami kupienie największego z dostępnych na rynku czajników elektrycznych może być rewelacyjnym pomysłem. Wiele zależy od tego, czy będziesz wykorzystywać czajnik elektryczny do natychmiastowego zalania wrzątkiem herbaty lub kawy rozpuszczalnej, czy może chcesz przez cały dzień mieć dostęp do przegotowanej wody. A jaki czajnik powinieneś wybrać do biura? Gdy potrzebujesz czajnika elektrycznego do firmowej kuchni, to powinieneś wybrać urządzenie AGD o pojemności większej niż dwa litry.

back to menu ↑

Z jakiego materiału powinna być wykonana obudowa czajnika elektrycznego?

Moc oraz funkcje czajnika elektrycznego są bardzo ważnymi cechami, które w większości przypadków decydują o tym, jaki czajnik powinieneś kupić. Bardzo istotny jest również materiał, z którego została wykonana obudowa czajnika. Czajniki elektryczne plastikowe są najpopularniejsze i najtańsze, spośród wszystkich obecnie występujących na rynku. Czajniki z plastiku charakteryzują się niewielką wagą, co jest dość dużą ich zaletą. Czajnik elektryczny, bez względu na ilość nalanej do niego wody, musisz podnieść jedną ręką. Drugi rodzaj to czajniki elektryczne ze stali nierdzewnej. Czajniki tego rodzaju muszą mieć właściwej jakości termoizolację. Wtedy woda pozostanie przez dłuższy czas ciepła. Jeżeli chcesz kupić urządzenie AGD odporne na korozję, to z czystym sumieniem polecamy Ci czajniki elektryczne wyprodukowane ze stali nierdzewnej.

back to menu ↑

Ranking czajników elektrycznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general