Jaki okap narożny kuchenny wybrać?

Okap kuchenny narożny, w przeciwieństwie do okapu sufitowego, montuje się na ścianie w rogu kuchni. Będzie on dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których w tym miejscu jest zaplanowana przestrzeń do gotowania. Zadaniem okapów narożnych kuchennych jest oczyszczanie powietrza w kuchni w czasie przygotowywania posiłków. Tak samo, jak w przypadku innych modeli okapów kuchennych montuje się je na ścianie w kuchni. Jednak różnica jest taka, że zawsze jest to róg kuchenny. Narożne okapy kuchenne zazwyczaj mają szerokość od 85 do 100 cm. Podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiedni okap narożny kuchenny.

Polecane okapy narożne


back to menu ↑

Jaką wydajność mają okapy narożne kuchenne?

Przykładowo, jeżeli okap kuchenny ma wydajność 680 m3/h, to w praktyce znaczy, że usunie on zanieczyszczenia z powietrza, nawet w czasie bardzo intensywnego przygotowywania potraw. Będzie on odpowiednim modelem do przestronnych kuchni. Dobrze jest wybrać taki okap narożny kuchenny, który będzie miał cztery biegi, ponieważ korzystanie z niego jest wtedy bardzo wygodne i proste. Dodatkowo warto jest zwrócić uwagę na poziom hałasu. Bardzo dobrym wynikiem jest 49 dB. Gdy okap kuchenny na początkowym biegu pracuje z głośnością poniżej 50 dB to jest to wyjątkowo korzystny sygnał. Jeżeli zdecydujesz się podłączyć okap kuchenny narożny do silnika zewnętrznego, to jego praca będzie jeszcze bardziej cicha. Gdy zainstalujesz turbinę poza kuchnią, na przykład na strychu, w garażu lub w pomieszczeniu gospodarczym, to zlikwidujesz szum tak bardzo, że będzie on praktycznie niesłyszalny.

Okap narożny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie cechy jeszcze powinien posiadać dobry okap narożny kuchenny?

Radzimy Ci rozejrzeć się za takim okapem kuchennym narożnym, który będzie wykonany ze stali szczotkowanej nierdzewnej Inox. To właśnie taka stal powoduje, że okap kuchenny narożny ma szlachetny wygląd. Taki okap kuchenny bardzo dobrze będzie pasował do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Stal Inox charakteryzuje się tym, że jest wytrzymała oraz odporna na takie czynniki jak na przykład wysoka temperatura, wilgoć albo uszkodzenia mechaniczne. Jedynym minusem takiego okapu kuchennego narożnego jest to, że trzeba go czyścić za pomocą specjalnych sprayów. Dobrze jest również szukać takiego okapu kuchennego narożnego, który został wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED. Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić rachunkami za energię elektryczną. Stalowe okapy kuchennego narożne z pewnością spodobają się każdemu, kto ceni prosty i czysty design. Radzimy Ci poszukać takiego urządzenia, które będzie mogło pełnić jednocześnie funkcję wyciągu i pochłaniacza. W trybie pochłaniacza okap narożny kuchenny powinien być wyposażony w filtr węglowy. Zneutralizuje on wszystkie nieprzyjemne zapachy i skutecznie pochłonie wilgoć. W tym filtrze występują kuleczki węgla aktywnego, które sprawiają, że to wszystko jest możliwe. Żeby to urządzenie funkcjonowało wydajnie, to będziesz musiał systematycznie wymieniać filtr węglowy co trzy do sześciu miesięcy. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy dobrej jakości okap kuchenny narożny, powinien zostać wyposażony w cztery biegi. Ostatni z nich to bieg intensywny. Ten bieg przyda Ci się w szczególności wtedy, gdy będziesz chciał błyskawicznie zlikwidować intensywne opary, które powstały w kuchni w wyniku smażenia albo przypalenia przez Ciebie lub innego domownika jakiegoś dania.

Okap narożny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

A może lepiej wybrać okap narożny kuchenny w stylu retro?

To też jest niezwykle interesująca opcja. Estetyka vintage w urządzeniach kuchennych znowu stała się niezwykle modna. Okap narożny kuchenny powinien posiadać drewnianą ramę. Producenci oferują jej pomalowanie na bardzo wiele ciekawych kolorów, które jeszcze dodają temu wszystkiemu smaku i stylu. Pozostała część okapu powinna zostać wyprodukowana ze stali lakierowanej na biało. Taka stal jest odporna praktycznie na wszystkie czynniki, które występują w kuchni. Okap kuchenny narożny w stylu retro będzie doskonałą ozdobą w kuchniach angielskich, prowansalskich oraz dworkowych. Oczywiście taki okap kuchenny jest urządzeniem nowoczesnym. Posiada oświetlenie LED, kilka biegów oraz sterowanie suwakowe.

back to menu ↑

Ranking okapów narożnych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general