Jaki odkurzacz pionowy wybrać?

Jeszcze kilka lat temu mogło Ci się wydawać, że rynek odkurzaczy jest już tak rozwinięty, że producenci nie wymyślą już nic nowego, ani interesującego. Wcześniej producenci próbowali zwiększyć moc ssania standardowych odkurzaczy, ale jednocześnie zmierzali się z licznymi ograniczeniami, które były narzucone przez organy Unii Europejskiej. Jednocześnie producenci sprzętów AGD, dokładali wszelkich starań, żeby tworzone przez nich akcesoria były jak najbardziej nowoczesne. Mamy tutaj na myśli takie udogodnienia, jak na przykład szczotki, ssawki, albo filtry.

Na samym początku ich istnienia odkurzacze pionowe były traktowane, jako gratka dla osób, które kochają bardzo nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jednak z czasem okazało się, że odkurzacze pionowe są bardzo popularne. Na pewno też polubisz ten odkurzacz, ponieważ tak samo, jak odkurzacze automatyczne, są one bardzo proste w obsłudze i cały czas na korzyść zmieniają się parametry ich funkcjonowania. Aktualnie odkurzacze pionowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Podpowiemy Ci, w jaki sposób działa odkurzacz pionowy i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Polecane odkurzacze pionowe


back to menu ↑

Co to jest odkurzacz pionowy oraz jak działa?

Sama nazwa tego odkurzacza, niewiele mówi o tym, w jaki sposób jest on skonstruowany. Nie ma w nim żadnego węża. Nie musisz go za sobą ciągnąć. Właśnie to łączy go z odkurzaczem akumulatorowym. Może Ci się wydawać, że taki odkurzacz jest ciężki i trudny w obsłudze. To tylko złudzenie. Jednak jeżeli chcesz mieć pewność, że jest to odpowiedni model odkurzacza dla Ciebie, to zachęcamy Cię do wypróbowania go w sklepie. Będziesz mógł się bardzo szybko przekonać, że jest to naprawdę niezwykle poręczne urządzenia. Cały jego ciężar jest oparty na przylegającej do podłogi szczotce. Ty natomiast za pomocą odpowiednich ruchów rąk możesz go skierować w odpowiednie miejsce. Odkurzacz pionowy ma w swojej bryle zamknięte wszystkie niezbędne elementy, czyli: silnik, rury, szczotkę, oraz rączkę.

Odkurzacz pionowy

fot. AdobeStock

Część modeli odkurzaczy pionowych ma również dodatkowy mini-odkurzacz. W każdej chwili możesz go odłączyć od podstawowego urządzenia. Sprzęt z wysokiej półki umożliwia również skorzystanie z funkcji sprzątania na mokro. Jest on wyposażony w zbiornik na wodę oraz w detergent. Odkurzacz pionowy ma to do siebie, że nie ma w nim worków. Po zapełnieniu odkurzacza, wystarczy, że go wypróżnisz oraz założysz ponownie. Zdecydowana większość odkurzaczy pionowych to również odkurzacze bezprzewodowe. Gdy zależy Ci na nieprzerwanej pracy odkurzacza, bez konieczności ładowania, to bardziej polecamy jednak jakiś model przewodowy.


back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego?

Jeżeli zaczniesz przeglądać oferty odkurzaczy pionowych, to bardzo szybko dojdziesz do wniosku, że wybór jest niezwykle bogaty. Właśnie z tego względu radzimy Ci przyjrzenie się ich najważniejszym parametrom oraz dowiedzenie się na co one wpływają.

back to menu ↑

Jaka jest zależność pomiędzy mocą silnika a siłą ssania w odkurzaczu pionowym?

Ten parametr w bardzo dużej mierze ma wpływ na siłę ssania. Jednak nie całkowicie, bo ważne są również takie czynniki jak na przykład szczelność obudowy odkurzacza, konstrukcja jego szczotki albo zbiornika na kurz. W bardzo dużym uproszczeniu można przyjąć, że im jest wyższa moc silnika, tym większa będzie siła ssania. Musisz również wiedzieć o tym, że unijne prawo zakazuje produkowania i importowania odkurzaczy pionowych, których moc silnika jest większa niż 900 W. W prawie unijnym znalazł się również obowiązek umieszczenia na urządzeniach etykiet, które prezentują na przykład efektywność klasy energetycznej. Są one oznaczana za pomocą następujących symboli: od A+++ (najlepsza efektywność energetyczna) do D (najgorsza jakość energetyczna).

Odkurzacz pionowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie może być wyposażenie dodatkowe w odkurzaczach pionowych?

Przy zakupie odkurzacza pionowego, zwróć uwagę przede wszystkim na szczotki, które wchodzą w skład zestawu. W tym zestawie można znaleźć na przykład: dedykowaną szczotkę do dywanów, parkietu, mebli, lub szczelinówkę.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy pionowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general