Czy warto kupić odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacze bezworkowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Czy kupno odkurzacza bezworkowego jest dobrą decyzją? To, jaki odkurzacz wybrać, dla wielu osób, nie jest sprawą istotną. Niezależnie od tego, czy kupują odkurzacz samochodowy, czy odkurzacz automatyczny, nie poświęcają temu wiele czasu. Nie popełniaj tego błędu, bo później będziesz żałować. Oczywiście, że cena odkurzacza oraz jego wygląd są ważne, ale warto również dokładnie przeanalizować parametry techniczne każdego urządzenia. W przypadku odkurzaczy bardzo łatwo się pomylić i kupić urządzenie, które w ogóle nie będzie spełniało Twoich oczekiwań lub będzie się często psuło, a przecież nie o to w tym wszystkich chodzi.

Wybieranie pierwszego z brzegu odkurzacza jest niekorzystne również z uwagi na ofertę rynkową. Znajdziesz w sklepach internetowych i stacjonarnych naprawdę wiele urządzeń, które ułatwią Ci codzienne sprzątanie. Przykładem takich urządzeń są między innymi właśnie odkurzacze bezworkowe. W tym poradniku wyjaśnimy Ci, dlaczego warto jest wybrać właśnie taki odkurzacz i na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie.

Polecane odkurzacze bezworkowe


back to menu ↑

W jaki sposób działa odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacz bezworkowy jest to inaczej odkurzacz cyklonowy. Działa on na bardzo prostej zasadzie. Nie ma on w sobie tradycyjnego worka na zanieczyszczenia. W jego miejscu znajduje się natomiast specjalny pojemnik na zabrudzenia. Zapewnia to brak konieczności systematycznego kupowania oraz wymieniania worków. Wystarczy, że raz na jakiś czas dokładnie opróżnisz przeźroczysty pojemnik. Odkurzacz bezworkowy jest urządzeniem, które zasysa powietrze razem z zanieczyszczeniami. Następnie, za sprawą, bardzo dużej siły odśrodkowej, wytworzonej przez ruch wirowy, kurz oraz śmieci są przenoszone do pojemnika. To sprawia, że powietrze, które wydostaje się z odkurzacza bezworkowego jest czyste.

Odkurzacze bezworkowe zazwyczaj posiadają filtry HEPA. Są one bardzo skuteczne. Pewnie już nie raz ta nazwa obiła Ci się o uszy. Filtry HEPA bardzo dobrze oczyszczają powietrze. Bardzo istotne jest również to, że w niektórych urządzeniach wykorzystywany jest cyklon III generacji, który gwarantuje mniejsze zużycie filtra HEPA.

Odkurzacz bezworkowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy bardziej odpowiedni będzie dla Ciebie odkurzacz bezworkowy, czy tradycyjny?

Zarówno odkurzacze tradycyjne jak i bezworkowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Przy wyborze konkretnego rodzaju odkurzacza powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie jego wady i zalety. Odkurzacz bezworkowy jest nowoczesnym oraz funkcjonalnym urządzeniem, które staje się coraz bardziej popularne. Odkurzacz bezworkowy jest chętnie wybierany zarówno przez osoby prywatne do użytku domowego, jak i przez przedsiębiorstwa, na przykład do sprzątania biur. Na samym początku odkurzacze bezworkowe były bardzo drogie i zajmowały dużo miejsca. Obecnie bez problemu możesz kupić odkurzacz bezworkowy o niewielkich rozmiarach, w atrakcyjnej cenie. Nie zawsze tani odkurzacz bezworkowy od razu jest urządzeniem niższej klasy, które szybko się zepsuje. W dzisiejszych czasach to nie cena decyduje o tym, czy urządzenie jest funkcjonalne i czy będzie bezawaryjne.

Odkurzacz bezworkowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są najważniejsze zalety odkurzaczy bezworkowych?

Pierwszą bardzo ważną zaletą tego odkurzacza jest fakt, że jest on tani w eksploatacji, ponieważ nie ma potrzeby ciągłego kupowania worków na zanieczyszczenia. Drugą jego zaletą jest to, że jest on odpowiednim, a może nawet najlepszym wyborem dla alergików. Filtracja zanieczyszczeń jest niezwykle skuteczna. Natomiast pojemnik z zabrudzeniami można opróżniać po każdym sprzątaniu. Trzecia już korzyść z zakupu odkurzacza bezworkowego to fakt, że zapełnienie pojemnika na zanieczyszczenia nie ma żadnego wpływu na skuteczność odkurzania. Odkurzacz bezworkowy jest przez cały czas tak samo wydajny. Odkurzacze bezworkowe są dostępne w bardzo wieli różnych odmianach. Chyba najciekawszym modelem jest odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym. Czy przekonaliśmy Cię do zakupu odkurzacza bezworkowego? Czy może dalej szukasz odpowiedniego dla Ciebie rodzaju odkurzacza?

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy bezworkowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general