Najlepsze jedzenie dla psa

Gdy wchodzimy do sklepu, uwagę przykuwają różnorodne karmy dla psów. Regały uginają się pod ciężarem puszek, opakowań, toreb, smakołyków sygnowanych różnymi markami w całej palecie kolorystycznej, a niemalże z każdego produktu spogląda zadowolony zwierzak. W szeregu różnych propozycji bardzo łatwo się pogubić i nie pomagają nawet rankingi w internecie. Każdy z nas bowiem wymaga od karmy dla psów czegoś innego, więc ciężko wskazać idealny produkt.

Liczy się skład

Przy wyborze odpowiedniej karmy dla psów trzeba przede wszystkim kierować się jej jakością. Z drugiej strony należy zdać sobie sprawę z tego, że nie ma produktów idealnych dla wszystkich czworonogów, które odpowiadają na każde potrzeby bez względu na okoliczności. Dobór karmy dla psów jest więc kwestią bardzo indywidualną i zawsze chodzi o to, by jadłospis dostosować do konkretnego pulpa – jego wieku, stanu zdrowia, poziomu aktywności czy też nawet rasy.

Idealne karmy dla psów są zdrowe, smaczne, łatwe w podaniu i doskonale zbilansowane. Na rynku bez problemu powinniśmy takie znaleźć. Oczywiście każdy posiłek powinien dostarczać też szeregu składników odżywczych, ale także chronić przed chorobami i dlatego w diecie (analogicznie do posiłków serwowanych ludziom) musimy unikać barwników i konserwantów. Niezwykle istotne jest to, by karmy dla psów bazowały na naturalnych składnikach najlepszej jakości. Oczywiście w przypadku zwierząt cierpiących na alergie,   choroby trawienne, cukrzycę, choroby nerek wybór odpowiedniego pożywienia będzie jeszcze bardziej wymagającym zadaniem i warto się skontaktować ze specjalistą.

Dieta dla aktywności

To od poziomu aktywności w dużej mierze zależy to, jakie jest zapotrzebowanie psa na energię. Codziennie dostarczamy więc w jedzeniu białko, tłuszcz, węglowodany i inne składniki. Szczeniaki będą potrzebować ich więcej, a natomiast karmy dla psów seniorów będą miały obniżoną zawartość energii, co pozwala zapobiegać otyłości. W każdym wypadku w jedzeniu powinno dominować mięso. Warto również pamiętać o tym, że karmy dla psów mogą naszym czworonogom nie smakować. Czasem wystarczy dodatek określony ziół, inna konsystencja, intensywne aromaty, by nasz pupil niechętnie zaglądał do miski. A przecież to on będzie podejmować decyzję, co zje. Wielu opiekunów sięga po karmy dla psów suche, ponieważ są one bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do podania. Z drugiej strony wiele czworonogów preferuje mokre produkty, ponieważ są smaczniejsze. Warto więc zdecydować się na karmienie mieszane. Suche posiłki także wielkością granulek muszą być dopasowane do możliwości czworonoga i stają się również bardzo ciekawym elementem motywacji przy zabawie specjalnym zabawkami interaktywnymi.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general