Jak wybrać smoczek dla dziecka?

Pytanie o smoczek dla niemowlęcia, zawsze wśród rodziców wywołuje bardzo ożywioną dyskusję. W najlepszym przypadku. Natomiast w najgorszym są to prawdziwe kłótnie, które już tylko krok dzieli od rękoczynów. Jedni rodzice z pełnym przekonaniem powiedzą Ci, że po smoczek dla dziecka sięgają tylko Ci, którzy nie chcą mu poświęcać czasu i wagi. Natomiast drudzy będą uważali smoczek za najlepsze rozwiązanie na wszystkie troski oraz potrzeby dziecka. Niektóre maluchy nie rozstają się ze swoim smoczkiem aż do piątego roku życia. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś z pełnym spokojem wysłuchał argumentów, zarówno jednych, jak i drugich rodziców. Uspokajające smoczki zostały wymyślone przez ludzkość już wieki temu. Początkowo zadaniem smoczków było uspokajanie maluchów. W dodatku dzięki smoczkom rodzicom było o wiele łatwiej zapanować nad temperamentem nawet tych najbardziej rozbrykanych maleństw. W dodatku opieka nad dzieckiem nie ma absolutnie nic wspólnego z tym, co możesz od czasu do czasu zobaczyć na Instagramie, czy na Facebooku. Jest o niebo trudniej. Z tego względu szczerze zachęcamy Cię do wnikliwego przeczytania tego poradnika zakupowego. Dzięki niemu będziesz mógł szybko wybrać smoczek. I w dodatku będziesz miał pewność, że nie robisz swojemu maleństwu krzywdy.

Polecane smoczki


back to menu ↑

Jakie funkcje spełnia smoczek?

Gdyby ktoś zadał pytanie, jakie funkcje spełnia wózek dziecięcy, to pewnie odezwałby się tutaj chór głosów. Smoczek jest na przykład po to, żeby pomóc maluchowi w zaspokojeniu silnego odruchu ssania. Są maluchy, u których ta potrzeba jest wyjątkowo silna. Nie da się jej zaspokoić tylko i wyłącznie przez ssanie matczynej piersi. Smoczek jest pomocny w opanowaniu emocji, frustracji, w wyciszeniu oraz w zasypianiu. Oczywiście najlepszym miejscem do spokojnego snu są ramiona rodzica. Jednak wiadomo też, że Ty jako rodzic czasami jesteś zajęty innymi sprawami albo masz na rękach inne dziecko. Wtedy z pomocą temu pozostawionemu na chwilę samemu przyjdzie dobrze znany wszystkim smoczek. Warto podkreślić tutaj fakt, że smoczek jest zazwyczaj zalecany dla wcześniaków oraz dla dzieci z różnego rodzaju problemami. Smoczek przynosi dzieciom ukojenie na przykład w czasie różnych drobnych zabiegów medycznych. Można wśród nich wymienić między innymi szczepienia. Dzięki smoczkowi maluch może się na chwilę odciąć od świata, który w tym konkretnym momencie budzi w nim prawdziwe przerażenie. Smoczek pozwoli maluchowi również wykształcić prawidłowy odruch ssania, który będzie mu potrzebny, gdy dziecko zacznie ssać pierś mamy.

Smoczek

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy smoczek może powodować u dziecka pewne problemy?

Wielu rodziców unika podawania dziecku smoczka jak ognia. Wynika to z prostego faktu, że niektórzy rodzice twierdzą, że używanie smoczka może u malucha w późniejszym życiu, spowodować kłopoty między innymi z prawidłową wymową albo ze zgryzem. Ile w tym prawdy? Fakt, jest taki, że to nie sam smoczek jest źródłem problemów, ale to, w jaki sposób jest on podawany dziecku. Chodzi mianowicie o to, że gdy maluch trzyma smoczek przez cały czas w buzi, to może to niekorzystnie wpływać na stan jego uzębienia. Warto również tutaj podkreślić, że nie wolno smoczka dla dziecka maczać w słodkich napojach, ani kupować smoczka, który będzie dla malucha zwyczajnie zbyt duży. To nie sam smoczek dla dziecka stanowi problem, ale to, że większość rodziców nieprawidłowo go używa. Niestety. Takie są realia. Warto tutaj jeszcze raz bardzo mocno podkreślić, że gdy będziesz odpowiednio używał smoczka dla dzieci, to jego zdrowie, w żadnym wypadku nie zostanie zagrożone.

Smoczek

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak wybrać smoczek dla dziecka, przy tak dużej ilości modeli dostępnych na rynku?

Wybór smoczka uspokajającego dla dziecka nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby Ci się początkowo wydawać. Na rynku jest obecnie bardzo wiele różnych możliwości. Smoczki dla dzieci różnią się między sobą nie tylko rozmiarem. Musisz wybrać taki smoczek dla malucha, który będzie dopasowany do jego wieku. Smoczki mogą mieć bardzo różne wzory i kolory. Jest z czego wybierać.

back to menu ↑

Ranking smoczków: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general