Laktator elektryczny – jaki wybrać?

Laktatory są akcesoriami dla mam karmiących piersią. Laktatory pomagają nie tylko w odciąganiu pokarmu, ale też ułatwiają sprawowanie opieki nad dzieckiem. Laktatory elektryczne będą przydatne dla kobiet, które z jakichś powodów mają problemy z laktacją, które chcą minimalnie odciążyć podrażnione brodawki albo dla kobiet, które mają malutkie dziecko, a jednocześnie są aktywne zawodowo. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, w jaki sposób wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie laktator elektryczny. Podpowiemy Ci również, w jakich cenach są laktatory elektryczne. Dowiesz się też, co na temat tego rodzaju laktatorów sądzą inne matki. Jeżeli jesteś zainteresowana tym zagadnieniem, to zachęcamy Cię do dalszej lektury.

Polecane laktatory elektryczne


back to menu ↑

Co to jest laktator elektryczny?

Laktator elektryczny to urządzenie, którego zadanie polega na skutecznym i prostym odciąganiu pokarmu z piersi. Laktatory tego rodzaju mają różne rodzaje zasilania. Mają one bezpośredni wpływ na komfort korzystania z urządzenia.

Laktator elektryczny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Z jakich podstawowych elementów jest złożony laktator elektryczny?

Laktator elektryczny jest zbudowany ze specjalnego lejka. Czasami nazywa się go również kapturkiem ssącym. Pozostałe elementy to butelka na pokarm, nakrętka do tej butelki i do modułu, który jest odpowiedzialny za automatyczne funkcjonowanie urządzenia. Więcej uwagi musimy tutaj poświęcić samemu lejkowi. To od niego jest zależny komfort korzystania z laktatora automatycznego. Jeżeli wybierzemy za duży lejek to może on zasysać zbyt mocno pierś, a to zwyczajnie jest bolesne. Natomiast za mały kapturek ssący będzie podrażniał brodawkę. Warto zainteresować się również materiałem lejka oraz wybrać taki, który dopasuje się do piersi. Lejek musi być delikatny.

Laktator elektryczny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Co musisz uwzględnić przy wyborze laktatora elektrycznego? Kiedy warto go kupić?

Najlepszym czasem na zakup laktatora elektrycznego jest ósmy i dziewiąty miesiąc ciąży. To właśnie wtedy kobiece piersi zaczynają się powiększać i osiągają swój największy możliwy rozmiar. Dzieje się tak w większości przypadków. Właśnie z tego względu możesz wtedy znaleźć najbardziej odpowiedni dla Ciebie lejek do piersi. Dobrej jakości laktator elektryczny powinnaś kupić sobie dużo wcześniej jeszcze z jednej ważnej przyczyny. Pomoże Ci on pobudzić laktację po porodzie. Wiele kobiet niestety tuż po porodzie ma z nią problemy. Lepiej samodzielnie wybrać dla siebie laktator elektryczny.

back to menu ↑

Co musisz jeszcze wziąć pod uwagę przy wybieraniu laktatora elektrycznego?

Podczas wybierania laktatora elektrycznego musisz wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest moc laktatora elektrycznego. Im moc jest większa, tym urządzenie będzie skuteczniej odciągało mleko z piersi. Drugim parametrem jest liczba cykli na minutę. To właśnie od niej jest zależny komfort podczas odciągania mleka, za niska prędkość, czyli poniżej 30 cykli na minutę. Tak mała prędkość laktatora elektrycznego może się przyczyniać do występowania u Ciebie silnych dolegliwości bólowych. Trzecim parametrem jest oczywiście liczba faz odciągania. W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć laktatory elektryczne jedno- i dwufazowe. Laktatory dwufazowe naśladują sposób picia mleka przez niemowlę. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności takie laktatory elektryczne stymulują kobiecą pierś do wypływu pokarmu, a później go odciągają. Kolejny bardzo istotny parametr to rodzaj zasilania. Możesz wybierać spomiędzy laktatorów automatycznych zasilanych sieciowo, akumulatorowo albo bateryjnie. Jakie dodatkowe funkcje i akcesoria może mieć laktator elektryczny? Możesz na rynku spotkać laktatory elektryczne, które mają możliwość regulowania siły i prędkości odciągania pokarmu, ilości cykli, z zegarem, budzikiem, nakładkami masującymi, wkładkami, muszlami laktacyjnymi, sterylizatorami albo specjalnymi butelkami do przechowywania już odciągniętego mleka. Ilość cykli na minutę to liczba ruchów ssących jakie tworzy laktator elektryczny w ciągu minuty. Najlepsze są laktatory dwufazowe.

back to menu ↑

Ranking lektatorów elektrycznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general