Krzesełko do karmienia – jak wybrać?

Krzesełko do karmienia jest bardzo ważnym elementem wyposażenia dosłownie w każdym w domu, w którym na co dzień zamieszkuje małe dziecko. Wyobraź sobie, że chcesz nakarmić dziecku, które biega po całym domu. Aż nie chcesz na to patrzeć? Nawet w wyobraźni? W tym poradniku zakupowym, podpowiemy Ci, jak dobrać odpowiednie krzesełko do karmienia malucha.

Polecane krzesełka do karmienia


back to menu ↑

Jakie są rodzaje krzesełek do karmienia dzieci?

Być może zaskakujące dla Ciebie będzie to, że w sklepach internetowych i stacjonarnych jest dostępnych kilka rodzajów krzesełek do karmienia dzieci. Różnice biorą się z konstrukcji stelaża i siedziska. Możemy tutaj wyróżnić cztery podstawowe rodzaje krzesełek do karmienia dzieci: krzesełka klasyczne, składane, krzesełka-nadstawki, krzesełka mocowane do blatu. Klasyczne krzesełko do karmienia dzieci jest meblem wolnostojącym. Można je zaliczyć do stałego wyposażenia mieszkania. Krzesełko klasyczne do karmienia dzieci zajmuje dosyć dużo miejsca. Za to jest stabilne i niezawodne. Krzesełka klasyczne, które mają regulowane siedzisko i wymienną tackę, będą o wiele lepszym wyborem, ponieważ Ty albo ktoś inny, będzie mógł z niego korzystać przez wiele długich lat. Zamiana tacki do karmienia na niewielki stoliczek da maluchowi możliwość zabawy w takim krzesełku oraz rysowania. Wtedy pozostała część rodziny będzie mogła spokojnie zjeść posiłek. Powinieneś poszukać modelu, który będzie wyposażony w kółka. Dzięki temu będziesz mógł przesuwać krzesełko do karmienia dla dziecka tak często, jak tylko będziesz tego potrzebował.

Krzesełko do karmienia

fot. AdobeStock

back to menu ↑

A czym charakteryzują się składane krzesełka do karmienia dzieci?

Krzesełka składane różnią się od tych klasycznych tym, że możesz je złożyć, gdy tylko Twoja pociecha skończy jedzenie posiłku. Krzesełka składane są o wiele prostsze w przechowywaniu. Zajmują one też stosunkowo niewiele miejsca w mieszkaniu. Jeżeli Twoje dziecko już wyrośnie z jedzenia w krzesełku do karmienia, to bez trudu będziesz je mógł wynieść na przykład do piwnicy albo na strych. W dodatku, niektóre modele są odpowiednie również do tego, żeby przewozić je w samochodzie. Wtedy dziecko będzie mogło zjeść nawet wtedy, gdy jesteście w podróży.

Krzesełko do karmienia

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie cechy mają krzesełka-nadstawki do karmienia dzieci?

Krzesełko-nadstawka jest to najnowszy pomysł projektantów mebli dla maluchów. Siedzisko jest przymocowane do tradycyjnego krzesła. To natomiast sprawia, że maluch może poczuć, że jest aktywnym uczestnikiem życia rodzinnego. Siedzenie na takim samym krześle, z jakiego korzystają osoby dorosłe sprawia, że dziecko czuje się dużo bardziej dorośle. Nadstawki mają tę zaletę, że nie zajmują wiele miejsca w mieszkaniu. Gdy odepniesz nadstawkę od krzesła, to będziesz mógł ją włożysz do szafy albo do schowka.

back to menu ↑

Co warto wiedzieć na temat krzesełek mocowanych do blatu do karmienia dla dzieci?

Krzesełka mocowane do blatu przy wykorzystaniu antypoślizgowych zaczepów są odpowiednie tylko i wyłączne do stabilnych oraz ciężkich stołów. Krzesełka do karmienia mocowane do blatów charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Są kompaktowe. Możesz bez problemu zapakować takie krzesełko do karmienia dla dziecka do bagażnika samochodu i zabrać je w podróż. Jednak jest tutaj pewien problem. Nie każdy stół w restauracji będzie w stanie utrzymać ciężar dziecka i krzesełka. Takie krzesełko nie zawsze stanowi praktyczne rozwiązanie.

back to menu ↑

W jaki sposób są zbudowane krzesełka do karmienia dla dzieci?

Bez względu na rodzaj krzesełka do karmienia dla dziecka, możemy tutaj wymienić kilka najważniejszych jego elementów. Każdemu z nich powinieneś się przyjrzeć bardzo dokładnie. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że Twoje dziecko będzie miało w takim krzesełku do karmienia wygodnie. W dodatku powinieneś zwrócić uwagę na to, czy konkretne krzesełko dla dziecka zagwarantuje Ci spokój w czasie karmienia malucha. Siedzisko musi być wyprodukowane z wodoodpornego materiału. Ta tkanina powinna być bardzo prosta w czyszczeniu, ponieważ dziecko z pewnością wiele razy ją pobrudzi. Bardzo ważne jest to, żebyś mógł zdjąć pokrycie krzesełka i uprać je w pralce.

back to menu ↑

Ranking krzesełek do karmienia: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general