Jaka piżama dla dziecka?

Zastanawiasz się nad tym, jaką piżamkę kupić dla swojego malucha? Co powinnaś na niego zakładać, żeby mógł spać spokojnie? I Ty przy okazji też. Wiesz pewnie doskonale o tym, że sen jest jednym z najbardziej istotnych parametrów prawidłowego rozwoju malucha. Jaka piżamka będzie najlepsza? Odpowiedź na to pytanie, znajdziemy w tym poradniku zakupowym.

Polecane piżamy dla dziecka


back to menu ↑

W co ubrać małe dziecko?

Niemowlaki często w wózkach śpią w śpiworkach, ale jaką piżamkę wybrać do spania w nocy? Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem będzie piżamka jednoczęściowa, czyli tak zwany pajacyk. Jest to taka piżamka, która w stu procentach zakrywa ciało. Osłania rączki, nóżki oraz tułów. Nie ma możliwości, że te części ciała się nagle niespodziewanie odsłonią. Pajacyk jest bardzo często zapinany na zatrzaski. Dzięki temu dziecko o wiele łatwiej jest przewijać i pielęgnować. Możesz wybrać spośród dwóch rodzajów zakończeń na stopach. Stopy mogą być zakryte lub odkryte. Zakryte stópki są bardzo dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które lubią rozkopywać się w ciągu nocy. To takie dzieci, które wręcz nienawidzą skarpetek. Pajacyk nie krępuje ruchów dziecka i bardzo dobrze chroni je przed wychłodzeniem.

Piżama dla dziecka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki rodzaj piżamy będzie dobrym wyborem dla starszego dziecka?

Dzieci w starszym wieku w sklepach internetowych i stacjonarnych można spotkać piżamki jednoczęściowe. Jednak niektóre dzieciaki nie chcą już spać w żadnych pajacykach i tego typu ubrankach. Starszaki chcą najczęściej mieć taką samą piżamkę jak mama i tata. Dlatego dla starszaka najlepszym wyborem będzie piżamka złożona z bluzeczki oraz ze spodenek. Nie dość, że są one bardziej praktyczne, to jeszcze dziecku będzie w nich łatwiej skorzystać w czasie nocy z toalety.

Piżamka dla dziecka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Kiedy wybrać piżamkę, a kiedy pajacyka?

Czy lepiej wybrać piżamkę dla dziecka ze ściągaczami, czy bez nich? Piżamki dla maluchów mogą mieć zakończenia proste albo elastyczne ściągacze. Te ostatnie są lepszym rozwiązaniem, bo hamują podwijanie się piżamki. Dwuczęściowa piżamka nie roluje się do łokci, kolan oraz nie odkrywa plecków. Pajacyki jednoczęściowe posiadają ściągacze na rękawkach. Nie tylko się nie podwijają, ale również lepiej przylegają do rączek i nie przeszkadzają dzieciakom w chwytaniu. Z tego względu najlepsze piżamki zawsze mają ściągacze. Nawet jeżeli dziecko przypadkowo się odkryje w nocy, to piżamka zawsze będzie na swoim miejscu. Ściągacze są wyjątkowo istotne, jeżeli Twoje dziecko jest szczupłe i większość ubranek na nim zwyczajnie wisi. Korzyścią jest też fakt, że możesz kupić piżamkę, która będzie odrobinę za duża. Ściągacze i tak utrzymają ją na swoim miejscu.

back to menu ↑

Jaka powinna być gumka w pasie?

W spodniach piżamki jednoczęściowej możesz spotkać dwa rodzaje gumek. Szeroka gumka typu ściągacz prezentuje się o wiele lepiej. Niestety posiada jedną istotną wadę. Jest o wiele mniej elastyczna i trudniej jest zmniejszyć obwód, gdy dziecko jest wyjątkowo szczupłe. Lepsza będzie cienka gumka, która jest wciągnięta w tunel. Jest o wiele bardzie elastyczna oraz lepiej dopasowuje się do szerokości bioderek dziecka. W przypadku, gdy będziesz potrzebowała zmniejszyć obwód, to wystarczy, że wyciągniesz kawałek z tunelu i skrócisz gumkę do wymaganej długości. Każda kobieta powinna sobie poradzić z tą prostą czynnością.

back to menu ↑

Jakie kolory powinna mieć dobra piżamka dla dziecka?

Bardzo dobrymi kolorami dla chłopców są wszystkie odcienie niebieskiego, szarego oraz seledynowego. Dla dziewczynek kolorem obowiązkowym jest oczywiście różowy. Dobre kolory dla małych księżniczek to również na przykład: fioletowy, żółty, seledynowy, ecru, oraz czerwony. Oczywiście najważniejszy jest gust dziecka. Jeżeli doskonale wiesz o tym, że Twoje dziecko nie cierpi konkretnego koloru, to kupowanie mu takiej piżamki nie będzie dobrym pomysłem. W zamierzchłych czasach piżamki były produkowane tylko i wyłącznie z dzianiny w całości zadrukowanej jakimś wzorem albo w kratę. Obecnie coraz bardziej popularne są gładkie piżamki dziecięce z kolorowym nadrukiem. Jeżeli masz w swoim domu córkę, to na pewno ją stroisz. Jednak wygląd piżamki powinien być na drugim miejscu. Najważniejsza jest wygoda dziecka.

back to menu ↑

Ranking piżam dla dziecka: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general