Jaki kask ochronny dla dziecka kupić?

Zakup odpowiedniego kasku dla dziecko tak naprawdę jest niezwykle trudnym zadaniem, w szczególności, jeżeli nigdy wcześniej nie kupowałeś dla malucha tego rodzaju akcesoriów. Wynika to stąd, że kask ochronny dla dziecka powinien spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa. W dodatku musi być estetyczny i wygodny. Jaki model kasku ochronnego dla dziecka będzie najlepszym wyborem? Zachęcamy Cię do skorzystania z porad zawartych w tym poradniku zakupowym i do zakupu odpowiedniego kasku dla dziecka.  

Polecane kaski ochronne


back to menu ↑

Jak wybrać kask rowerowy dla dziecka?

Jeżeli zależy Ci na zakupieniu odpowiedniego kasku rowerowego dla dziecka, to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na parę istotnych parametrów. Wzięcie ich wszystkich pod uwagę spowoduje, że łatwiej będzie Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Najważniejsze jest to, że kaski dla dzieci muszą być wyposażone w odpowiednie certyfikaty oraz spełniać wymogi bezpieczeństwa, które zostały określone przez prawo Unii Europejskiej. Mówią o tym oznaczenia CE, które zazwyczaj znajdują się w środku kasków. Powinny one dodatkowo przestrzegać norm EN 1078 (kaski rowerowe) oraz EN 1080 (kaski dla dzieci poniżej siódmego roku życia). Najważniejsze jest to, żeby wybrany przez Ciebie model kasku ochronnego dla dziecka nie był powypadkowy. Natomiast jeżeli decydujesz się na zakup całkiem nowego kasku ochronnego dla dziecka, to wybierz takich od renomowanego producenta. Właśnie dlatego odradzamy Ci kupowanie kasku używanego albo, co pewne jeszcze gorsze, na bazarze. Kaski rowerowe dla dzieci, zakupione właśnie w tego rodzaju miejscach chociaż mogą się prezentować bardzo ładnie, to tak naprawdę nie dają maluchowi absolutnie żadnej ochrony. Po ewentualnym uderzeniu tego rodzaju kask rowerowy rozpada się na kawałki i tyle. Nawet niewielkie pęknięcie na kasku rowerowym powoduje, że nie można z niego dalej korzystać. Kolejne trafienie w to samo miejsce spowoduje, że głowa dziecka nawet w najmniejszym stopniu nie będzie chroniona przed urazem. Pamiętaj o tym, że dziecko musi się czuć komfortowo w kupionym przez Ciebie kasku rowerowym. Jeżeli dziecko jeszcze jest małe, to nie może Ci powiedzieć, że na przykład coś je za bardzo uwiera albo na przykład uciska. Dlatego Twoim zadaniem jako rodzica jest bardzo uważne obserwowanie swojego malucha. Gdy zauważysz, że dziecko ciągle się krzywi albo pojękuje z niezadowolenia, to będzie to dla Ciebie bardzo jasna oznaka, że wybrany przez Ciebie kask rowerowy, nie jest dla niego odpowiedni. Pewnym wyjściem jest również próba wyregulowania kasku. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby kupić bardzo dobrej jakości kask dziecięcy, to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wszystkie parametry, które zaraz opiszemy w tym oto poradniku zakupowym. Jeżeli nie chcesz obciążać kręgów szyjnych i zależy Ci na ochronie jeszcze delikatnego układu kostnego Twojego malucha, to pamiętaj o tym, że wybrany przez Ciebie kask rowerowy, musi być lekki. Taki kask spowoduje, że nawet po kilku godzinach jego noszenia, dziecko nie będzie się męczyło, ani nie będzie musiało walczyć z nieustannie przechylającą się mu głową. Gdy wybierzesz właśnie taki kask ochronny dla dziecka, to automatycznie zapobiegniesz narzekaniom Twojej pocieszy, a jazda na rowerze da mu mnóstwo radości. Nawet wtedy, jeżeli dopiero się uczy.

Kask dla dziecka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Koniecznie pamiętaj o odpowiedniej wentylacji kasku rowerowego dla dziecka

Kask dziecięcy rowerowy musi być właściwie wentylowany. Specjalnie przygotowane do tego celu otwory w skorupie sprawiają, że kask rowerowy automatycznie staje się o wiele bardziej przewiewny. Powinieneś zwrócić szczególną uwagą na wielkość otworów. Jeżeli są duże, to mogą być jednocześnie mniej liczne. Jeżeli zależy Ci na dociepleniu kasku zimą, to możesz jeszcze założyć dziecku delikatną czapeczkę pod spód.

Kask rowerowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Zwróć uwagę na estetykę kasku rowerowego dla dziecka

Ostatni, ale nie najmniej ważny parametr dla dziecka, to kwestia estetyczna. Dzieci tak samo jak osoby dorosłe mają swój indywidualny gust. Kaski dziecięce są produkowane w bardzo różnych wariantach kolorystycznych. Dlatego mogą stanowić ciekawy dodatek do roweru, a dziecko z o wiele większą chęcią będzie nosiło taki kask rowerowy.

back to menu ↑

Ranking kasków ochronnych dla dziecka: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general