Jakie ochraniacze na rolki dla dziecka kupić?

Wiosną i latem aż się chce wyjść na zewnątrz. Gdy pogoda jest ładna, to dzieci z radością sięgają po rowerki, rolki oraz hulajnogi. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, w jaki sposób powinieneś zatroszczyć się o bezpieczeństwo Twojego malucha, gdy uprawia tego rodzaju sporty. Gdy dziecko zaczyna się uczyć jazdy na rowerze albo na deskorolce, to możesz mieć całkowitą pewność, że na samym początku będzie o wiele więcej upadków niż samej jazdy. Jeżeli nie chcesz, żeby ta zabawa skończyła się dla Twojego malucha płaczem i sinikami, a w najgorszym razie, koniecznością pojechania z nim do szpitala, to koniecznie kup dziecku ochraniacze na kolana, łokcie oraz nadgarstki. Nie zapomnij też o zakupie odpowiedniego kasku. W tym poradniku podpowiemy Ci, na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę, przy wybieraniu wszystkich tych akcesoriów.

Polecane ochroniarze na rolki


back to menu ↑

Jak dobrać kask dla dziecka?

Bez żadnych wątpliwości możemy tutaj stwierdzić, że kask jest najważniejszym elementem ochronnym dla dziecka. Urazy głowy mogą mieć wyjątkowo niebezpieczne skutki. Dlatego nie powinnaś ich lekceważyć. W końcu chodzi o życie i zdrowie Twojego dziecka. Od najmłodszych lat Twoje dziecko powinno się przyzwyczajać do noszenia kasku ochronnego. Zawsze przypominaj o nim maluchowi, gdy wsiada na rower albo zakłada na stopy rolki. Jakie kryteria musisz wziąć pod uwagę, gdy wybierasz kask ochronny?

Ochraniacze na rolki

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje ochraniaczy dla dziecka?

Tradycyjny kask jest bardzo dobrym wyborem na rower albo na hulajnogę. Jest płytki, posiada aerodynamiczny kształt oraz wyjątkowo dużo otworów wentylacyjnych. Bardzo częsta takie rodzaje kasków ochronnych dodatkowo dają daszek, który będzie ochraniał Twoje dziecko przed zbyt intensywnym słońcem. Natomiast kask typu orzeszek, jest też zabudowany z tyłu. Dzięki temu w razie upadku, będzie skutecznie ochraniał potylicę malucha. Jest to komfortowe rozwiązanie do jazdy w foteliku rowerowym z rodzicem. Tylna część kasku typu orzeszek nie będzie zbytnio odstawała, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowego kasku rowerowego. Dziecko będzie mogło się oprzeć bez żadnych przeszkód.

Ochraniacze na rolki

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki rozmiar powinien mieć kask ochronny dla dziecka?

Jeżeli zależy Ci na określeniu rozmiaru kasku ochronnego dla malucha, to najpierw musisz zmierzyć obwód głowy dziecka w odległości od jednego centymetra do dwóch centymetrów powyżej oczu. Nie ma sensu kupować kasku, który będzie jeszcze za duży dla Twojego dziecka. Głowa malucha nie rośnie tak szybko jak pozostałe części ciała. Natomiast zbyt luźne nakrycie głowy, nie zagwarantuje mu bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie. W dodatku po założeniu dziecku kasku ochronnego, musisz go wyregulować za pomocą specjalnego pokrętła. Tylko wtedy będzie perfekcyjnie przylegał do głowy dziecka. Bez względu na to, czy chcesz kupić kask w sklepie stacjonarnym, czy internetowym, daj sobie trochę czasu na przymieszanie kasku ochronnego dla dziecka. Każdy kask, który kupisz w internecie, bez problemu możesz zwrócić w ciągu 14 dni. Dlatego na spokojnie dziecko może sobie wypróbować taki kask ,,na sucho”, gdy jest jeszcze w domu. Wtedy nie ma niebezpieczeństwa, że kask ochronny przypadkowo ulegnie uszkodzeniu.

back to menu ↑

Jaka powinna być waga kasku ochronnego dla dziecka?

Kask ochronny dla dziecka nie może być za ciężki, bo maluch będzie się nadmiernie męczył i szybko zniechęci się do jego systematycznego zakładania. Najlepsza waga dla kasku ochronnego dla dziecka to około 200-250 gramów.

back to menu ↑

Jakie atesty powinien posiadać odpowiedni kask ochronny dla Twojego dziecka?

Bardzo ważne jest również to, żeby wybrany przez Ciebie kask ochronny dla dziecka posiadał właściwe atesty oraz certyfikaty. Obowiązujące w naszym kraju oznaczenia to CEN EN 1078 oraz CEN EN 1080. Zwróć również uwagę na to, żeby to nakrycie ochronne zwyczajnie podobało się Twojemu dziecku. Wtedy częściej będzie je zabierało ze sobą na rower albo na rolki. Strona estetyczny jest jednak na drugim miejscu. Nie może być ważniejsza od tego, żeby Twój maluch był po prostu bezpieczny. Pamiętaj o tym, że kask ochronny zawsze dziecko musi zakładać na gołą głowę.

back to menu ↑

Ranking ochraniaczy na rolki: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general