Mini piekarnik z termoobiegiem – jak wybrać właściwy model?

Mini piekarnik jest idealnym urządzeniem AGD przede wszystkim do małych kuchni oraz dla osób, które gotują bardzo rzadko i w niewielkich ilościach. Każdy student powinien mocno zastanowić się nad zakupem takiego mini piekarnika. Piekarnik z termoobiegiem w wersji minii jest bardzo dobrym kompromisem między tradycyjnym piekarnikiem a mikrofalówką. Chociaż na rynku od niedawna pojawiły się również piekarniki z mikrofalą, ale to już temat na oddzielny zakupowy poradnik.

Polecane mini piekarniki z termoobiegiem


back to menu ↑

Jak wygląda mini piekarnik z termoobiegiem?

Chociaż wiele osób zakup mini piekarnika z termoobiegiem może uznać za zbędny wydatek, to i tak warto się nad nim zastanowić. Zgadzamy się z Tobą w zupełności, że mini piekarnik nie zastąpi piekarnika gazowego, piekarnika elektrycznego, ale nie taka jest przecież jego rola. Nie w każdej kuchni da się umieścić tradycyjny piekarnik. W dodatku nie każdemu na co dzień, jest on tak bardzo potrzebny. W niewielkiej kuchni, która ma wyjątkowo ograniczony metraż, w szczególności w kawalerkach, piekarnik czasami zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca. Czasami też po prostu jest za mało miejsca, żeby w ogóle myśleć o jego montażu. Co więcej, jeżeli jesteś singlem i nie mieszkasz z rodzicami, rzadko jesteś w domu, zazwyczaj nie gotujesz, albo robisz to w wyjątkowo ograniczonym zakresie, to pełnowymiarowy piekarnik jest Ci zwyczajnie niepotrzebny. Jednak chyba zgodzisz się z nami, że niezależnie od wielkości spożywanych przez Ciebie porcji, jakość jedzenia na ciepło, powinna być jak najwyższa. Wiele osób już całkowicie wykreśliła ze swojego jadłospisu jedzenie podgrzewane w mikrofalówce. Jednak jednocześnie nie mają one czasu na to, żeby coś piec lub gotować całkowicie od podstaw. Wtedy z pomocą przyjdzie im właśnie taki mini piekarnik z termoobiegiem. Chociaż z zewnątrz jest on podobny do mikrofalówki, to ma on zupełnie inne funkcje i możliwości. Z pewnością jest on bardziej piekarnikiem niż mikrofalówką. Mimo wszystko.

Mini piekarnik z termoobiegiem

fot. AdobeStock


back to menu ↑

W jaki sposób działa mini piekarnik z termoobiegiem?

Mini piekarnik z termoobiegiem bardzo dobrze sprawdzi się na przykład na małych przestrzeniach, w kawalerkach, w mieszkaniach służbowych. Wynika to stąd, że w tych wszystkich miejscach o wiele częściej się coś podgrzewa niż gotuje od podstaw. Natomiast jeżeli samodzielnie gotuje się jedzenie, to zazwyczaj dla jednej, maksymalnie dla dwóch osób. Co ciekawe mini piekarniki do zabudowy z termoobiegiem można już spotkać w nowoczesnych mieszkaniach, kawalerkach oraz w apartamentach przeznaczonych do wynajmu krótkoterminowego. Piekarnik elektryczny w wersji mini z termoobiegiem swoim wyglądem do złudzenia przypomina kuchenkę mikrofalową o pojemności mniej więcej od 20 litrów do 30 litrów. Chociaż mini piekarnik z termoobiegiem z zewnątrz jest bardzo podobny do mikrofalówki, to wewnątrz działa na takiej samej zasadzie, jak tradycyjne piekarniki.

Mini piekarnik z termoobiegiem

fot. AdobeStock

Mini piekarnik z termoobiegiem zazwyczaj posiada kilka tacek, na których możesz podgrzewać oraz gotować potrawy w tym samym czasie. To bardzo pomocna opcja. Tak samo, jak w przypadku standardowych piekarników, wysokość tacek możesz swobodnie regulować. W pewnością ułatwi Ci to dopasowanie wnętrza mini piekarnika do określonej potrawy, którą pragniesz przyrządzić. Mini piekarniki elektryczne nagrzewają się do temperatury mniej więcej 230 stopni Cejslusza. Mini piekarniki, które są przeznaczone do użytkowania ich w profesjonalnej gastronomii mogą nagrzać się aż do 250 stopni Celsjusza. Mini piekarniki z termoobiegiem są wyposażone w mechaniczne pokrętła, które dają możliwość regulacji temperatury i ustawienia właściwego programu. Trzeba tutaj bardzo mocno zaznaczyć, że coraz bardziej popularne stają się właśnie mini piekarniki z termoobiegiem, właśnie dlatego, że można w nich upiec o wiele bardziej wykwintne potrawy. Wśród mini piekarników możesz spotkać również urządzenia, które są przeznaczone do opiekania za pomocą górnej lub dolnej grzałki albo obu jednocześnie. Niektóre mini piekarniki z termoobiegiem posiadają również obrotowy rożen.

back to menu ↑

Ranking mini piekarników z termoobiegiem: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general