Jak wybrać frytkownicę? Jaka będzie najlepsza?

W sklepach internetowych możesz znaleźć całkiem szeroką ofertę frytkownic. Jednak mogą się one znacząco różnić od siebie parametrami. Jaka frytkownica będzie dla Ciebie najlepsza? Frytkownice mają bardzo szerokie zastosowanie w gastronomii, jak również są używane do użytku domowego. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ wybór dobrej frytkownicy wcale nie jest taki prosty. Masz do wyboru wiele urządzeń. Trudno jest na pierwszy rzut oka ocenić, która będzie dobrym wyborem. Dlatego stworzyliśmy dla Ciebie ten poradnik zakupowy. Z nami będziesz wiedział, jakiej frytkownicy dokładnie poszukujesz.

Polecane frytkownice


back to menu ↑

Jaką frytkownicę wybrać?

Frytkownica jest dosyć popularnym urządzeniem AGD. Powinieneś mieć świadomość, że taką frytkownicę możesz wykorzystać nie tylko do usmażenia w niej frytek. Nawet frytkownica domowa może służyć Ci do robienia różnych rodzajów frytek, na przykład z ziemniaków, batatów, marchewki albo pietruszki. Musisz też wiedzieć, że z powodzeniem usmażysz w niej również ryby oraz inne potrawy. Od jakości oraz funkcjonalności wybranej przez Ciebie frytkownicy będzie zależało to, jak ona będzie sobie radziła, gdy postawisz ją przed konkretnym zadaniem. Markowe oraz bardzo popularne frytkownice, zazwyczaj są doceniane przez konsumentów, ale mimo wszystko radzimy Ci przejrzeć dostępne opcje i wybrać urządzenie w oparciu o jego najważniejsze parametry. Rankingi i recenzje to nie wszystko. Na rynku wybór frytkownic jest całkiem duży. Możesz znaleźć wymienione dalej rodzaje frytkownic. Pierwsze z nich to frytkownice tradycyjne, które działają na olej. Te modele frytkownic są odpowiednie do przygotowywania w nich potraw smażonych na głębokim tłuszczu. Musisz wlać olej do misy, w której zostanie on rozgrzany do bardzo wysokiej temperatury. Kolejnym rodzajem, trochę mniej popularnym, są frytkownice beztłuszczowe. Te modele są rekomendowane, w szczególności do osób, które lubią się zdrowo odżywiać i nie chcą spożywać smażonych potraw w dużych ilościach. Frytkownica bez tłuszczu stosuje do swojego działania gorące powietrze oraz jego bardzo mocną cyrkulację Trzeci już rodzaj to frytkownice na łyżkę oleju. Można powiedzieć, że te frytkownice praktycznie też w ogóle nie zużywają oleju. Żeby usmażyć w nich frytki potrzebna jest bardzo mała ilość oleju. Frytkownica na łyżkę oleju wykorzystuje do działania gorące powietrze. Działa ona trochę jak grill elektryczny. W rezultacie możesz otrzymać o wiele zdrowsze frytki. Jednak o razu musimy Cię uprzedzić, że mają one trochę inny smak niż te tradycyjne. Frytkownica na łyżkę oleju będzie dobrym wyborem dla Ciebie, tylko wtedy, jeżeli nie przepadasz za smakiem smażonych potraw. W przeciwnym razie będziesz mocno rozczarowany.

Frytkownica

fot. AdobeStock


Wśród frytkownic możesz znaleźć zarówno urządzenia, które będą odpowiednie do użytku domowego, jak i takie przeznaczone do gastronomii. Przykładem bardziej zaawansowanego sprzętu jest frytkownica gazowa dwukomorowa. Frytkownica przemysłowa może być odpowiednia do tego, żebyś mógł ją zamontować w modułowych płytach gastronomicznych typu domino. Natomiast, jeżeli chodzi o aspekty zdrowotne, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie frytkownicy bez oleju albo frytkownicy na łyżkę oleju. Powinieneś mieć również świadomość tego, że modele beztłuszczowe albo te, które mają bardzo małą ilość tłuszczu, będą Ci mogły zagwarantować trochę odmienny efekt. W dodatku przyrządzenie frytek w takiej frytkownicy zajmie Ci trochę więcej czasu. Mimo wszystko frytkownice beztłuszczowe oraz te na łyżkę oleju, będą dla Ciebie wprost doskonałym wyborem, jeżeli lubisz jeść frytki, ale niestety jesteś na diecie lub wtedy, gdy po prostu, chcesz odżywiać się trochę zdrowiej.

Frytkownica

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie zastosowania może mieć dobra frytkownica?

Chociaż sama nazwa urządzenia może sugerować, że nadaje się ono tylko i wyłącznie do smażenia frytek, to może mieć ono również bardzo wiele odmiennych zastosowań. Możesz w nim na przykład: smażyć krewetki w tempurze, przyrządzać kotlety i burgery, smażyć racuchy, ryby, faworki, czy ciastka typu churros.

back to menu ↑

Ranking frytkownic: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general