Jak wybrać opiekacz do kanapek?

Opiekacze do kanapek są atrakcyjnymi cenowo i funkcjonalnymi urządzeniami. Jaki opiekacz będzie dla Ciebie odpowiedni? Co powinieneś uwzględnić przy jego zakupie? Żeby przygotować doskonałe tosty z żółtym serem, wystarczy mieć dobrej jakości opiekacz do kanapek. Z tego urządzenia możesz korzystać zarówno w domu, jak i w kuchni biurowej, a nawet w gastronomii. Jaki opiekacz będzie dobry? Dlaczego warto go mieć?

Polecane opiekacze do kanapek


back to menu ↑

Jaki opiekacz do kanapek powinieneś wybrać?

Opiekacze do kanapek występują w wielu różnych rodzajach. Klasyczne opiekacze są przeznaczone do przygotowywania kanapek z chleba tostowego. Wystarczy, że umieścić we właściwym miejscu kanapkę, zamkniesz opiekasz i poczekasz kilka minut. Oczywiście podobne kanapki możesz przyrządzić również w mini piekarniku albo na grillu elektrycznym, ale to nie to samo. Gdy standardowa funkcjonalność opiekacza nie jest dla Ciebie wystarczająca, to nic. Dużo modeli opiekaczy do kanapek oferuje o wiele więcej funkcji. W sklepach możesz znaleźć specjalne opiekacze do panini, jak również opiekacze z wymiennymi płytkami. Ten rodzaj opiekaczy łączy w sobie: toster zamykany, opiekacz do panini oraz gofrownicę. Zanim jednak zdecydujesz się, żeby kupić klasyczny opiekacz do tostów lub opiekacz wielofunkcyjny, to powinieneś uwzględnić kilka najistotniejszych parametrów technicznych.

Opiekacz do kanapek

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze opiekacza do kanapek?

Gdy chcesz kupić najbardziej optymalny opiekacz do kanapek o wysokich parametrach oraz w atrakcyjnej cenie, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka omówionych dalej kwestii. Moc urządzenia jest parametrem, który ma najważniejszy wpływ na szybkość funkcjonowania opiekacza do kanapek Tani opiekacz do kanapek o małej mocy będzie potrzebował znacznie więcej czasu, żeby upiec tosty z serem. Natomiast zrobienie w nim na przykład gofrów, gdy urządzenie posiada wymienne płytki, zajmie jeszcze więcej czasu. Opiekacze do kanapek, standardowo mają moc od 650 W. Polecamy Ci mimo wszystko wybrać model o wyższej mocy. Jeżeli zamierzasz w tym opiekaczu grillować oraz robić gofry, to powinien mieć on moc 1200 lub 1800 W.

Opiekacz do kanapek

fot. AdobeStock

Kolejnym bardzo ważnym parametrem opiekacza do kanapek jest jego powłoka. Posiada ona bardzo duży wpływ zarówno na komfort korzystania z tego urządzenia, jak i na jego żywotność. Najczęściej będziesz mógł spotkać powłoki nieprzywierające, ceramiczne oraz teflonowe. Która z nich będzie najlepsza? Wszystkie te rozwiązania zapobiegają przywieraniu potraw do urządzenia. Jednak opiekacze do kanapek z powłoką teflonową są niezwykle podatne na zarysowania. Jak wiadomo porysowany teflon nadaje się tylko i wyłącznie do wyrzucenia, ponieważ ma właściwości rakotwórcze. Zwróć uwagę również na termostat. Praktycznie każdy opiekacz do kanapek posiada wbudowany termostat, który sprawia, że urządzenie nagrzewa się do wybranej przez Ciebie temperatury i ją zachowuje. Nie znaczy to jednak, że każdy opiekacz do kanapek będzie miał również możliwość regulowania temperatury. Właśnie to ostatnie, czyli możliwość regulowania temperatury jest kolejną bardzo ważną funkcją w opiekaczu do kanapek. Tylko urządzenia najwyższej klasy mają w sobie tę opcję. Bardzo często mowa jest tutaj o regulacji stopniowej. Nie ma możliwości dokładnego ustawienia temperatury.

A co z konstrukcją i obudową urządzenia? Gdy chcesz kupić opiekacz do kanapek, to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na jego kształt, tworzywo, z którego wykonana jest obudowa oraz na jego konstrukcję. Komfortowe w użytkowaniu są opiekacze z rączką wbudowaną w pokrywę, jak również te wyposażone w nóżki oraz możliwość ustawienia urządzenia w pozycji pionowej. Uwzględnij również w opiekaczu to, czy posiada lampki kontrolne i sygnalizację pracy. Nie każdy model opiekacza do kanapek sygnalizuje proces działania, osiągnięcia określonej temperatury albo przygotowania potrawy. Powinieneś zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma lampki kontrolne. To bardzo ułatwia korzystanie z niego. To najważniejsze kwestie, jeżeli chodzi o wybór opiekacza do kanapek.

back to menu ↑

Ranking opiekaczy do kanapek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general