Jaki wypiekacz do chleba wybrać?

Coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju maszyny do wypiekania chleba. Wypiekacze do chleba dają Ci możliwość samodzielnego upieczenia w domu pieczywa. To ty wybierasz na jaki rodzaj chleba, będziesz miał dziś chęć. Bez sztucznych barwników, polepszaczy smaku oraz konserwantów. Brzmi, jak bajka, ale to prawda. Wypiekacze chleba można spotkać w coraz większej ilości polskich kuchni. Jaki wypiekacz do chleba Ty powinieneś wybrać?

Polecane wypiekacze do chleba


back to menu ↑

W jaki sposób działa wypiekacz do chleba?

W czasie wypiekania chleba bardzo ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu wyznaczonego w przepisie i dokładny dobór temperatury. Tak naprawdę to właśnie ten ostatni warunek jest najtrudniejszy do spełnienia, jeżeli masz do dyspozycji tylko klasyczny piekarnik elektryczny. Właśnie z tego powodu producenci wpadli na pomysł wyprodukowania wypiekaczy do chleba. Maszyna do wypieku chleba posiada zaprogramowane właściwe parametry pracy dla każdego rodzaju chleba. Co do sekundy kontroluje ona właściwe czasy podane w przepisie. Taka maszyna do wypieku chleba potrafi co do jednego stopnia określić temperaturę pieczenia. Twoja rola wtedy ograniczy się tylko i wyłącznie do dodawania podanych w przepisie składników, gdy urządzenie będzie sygnalizowało tego rodzaju potrzebę. Nie musisz w związku z tym posiadać wiedzy, jak powinieneś prawidłowo upiec chleb. Wypiekacze do chleba są całkowicie zautomatyzowane. Musisz mieć też świadomość tego, że wypiekacz do chleba nie jest dużym urządzeniem. Nie powinien on zająć na blacie kuchennym więcej miejsca niż frytkownica, czy robot kuchenny.

Wypiekacz do chleba

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Kiedy powinieneś pomyśleć o zakupie wypiekacza do chleba?

Dla kogo w dużej mierze zostały stworzone wypiekacze do chleba? Dla wszystkich osób, które chcą się zdrowo oraz świadomie odżywiać. Wypiekacz do chleba z pewnością zostanie również doceniany przez te wszystkie osoby, które posiadają różnego rodzaju ograniczenia albo alergie pokarmowe. Tak naprawdę jest bardzo szeroka grupa osób, które na przykład nie tolerują glutenu. Wypiekacz do chleba bezglutenowego powstał właśnie dla nich.

Wypiekacz do chleba

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze wypiekacza do chleba?

Zanim podejmiesz decyzję, jaki wypiekacz do chleba będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, to koniecznie powinieneś wiedzieć, co uwzględnić przy wyborze tego rodzaju urządzenia AGD. Zwróć uwagę przede wszystkim na: obudowę wypiekacza do chleba, jego moc, liczbę mieszadeł oraz komorę.


back to menu ↑

Jaką moc powinien mieć wypiekacz do chleba?

Pierwszym niezwykle istotnym kryterium jest moc wypiekacza do chleba. W przypadku tego rodzaju urządzenia moc ma wpływ głównie na maksymalny czas, w którym może ono funkcjonować oraz na siłę, z jaką mieszadło będzie w stanie wyrabiać oraz ugniatać ciasto na chleb. Na rynku możesz spotkać wypiekacze do chleba o mocy od 450 W do 1200 W. Jeżeli planujesz piec chleby, które wymagają bardzo długiego czasu wypieku, to powinieneś wybrać wypiekacz do chleba o mocy większej niż 750 W. Taka moc zagwarantuje długą pracę oraz stabilny poziom temperatury przez cały czas trwania wypieku. Taką samą moc powinieneś wybrać również ze względu na proces zagniatania ciasta, który jest związany z koniecznością użycia odpowiedniej siły.

back to menu ↑

Czy wypiekacz do chleba musi mieć obudowę metalową, czy plastikową?

Gdy decydujesz się na zakup wypiekacza do chleba, to koniecznie zwróć uwagę na jego obudowę. Wypieczacze do chleba, które posiadają obudowę plastikową są o wiele tańsze. Są też dużo lżejsze od tych wypiekaczy, które mają obudowę wyprodukowaną z metalu. Wypiekacze do chleba z obudową metalową zapewniają bardzo dużą odporność na uszkodzenia. Jest to też dużo bardziej elegancka obudowa, niż ta wykonana z plastiku. Minusem może być to, że jest ona dosyć ciężka, ale wypiekacz do chleba jest tak małym urządzeniem, że nie powinno to mieć znaczenia.

back to menu ↑

Ile mieszadeł powinien mieć wypiekacz do chleba?

Standardowo wypiekacze do chleba mają tylko jedno mieszadło. Taki rodzaj wypiekacza doskonale poradzi sobie ze zrobieniem chleba o wadze nie większej niż jeden kilogram.

back to menu ↑

Ranking wypiekaczy do chleba: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general