Jaki mikser kuchenny wybrać?

Miksery kuchenne to takie urządzenia AGD, które zdaniem większości, już dawno miały być wyparte przez blendery. Mimo wszystko trzymają się mocno i nadal mają swoich wielbicieli. Wbrew pozorom nie ma w tym niczego zaskakującego. Miksery kuchenne mają dużą moc, są niezwykle poręczne i uniwersalne w użytkowaniu. Do miksera ręcznego, tak samo jak do blendera można dołączyć wiele różnych przystawek. Sprawdzimy, jaki mikser kuchenny będzie najlepszym rozwiązaniem do Twojej kuchni. Na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić tego rodzaju urządzenie?

Polecane miksery kuchenne


back to menu ↑

Jakie są rodzaje mikserów kuchenny?

Gdy podejmujesz decyzję, jaki mikser kuchenny będzie dla Ciebie odpowiedni, to przede wszystkim powinieneś dokładnie określić jego rodzaj. Najbardziej popularne są tradycyjne miksery ręczne bez misy i miksery z misą. Miksery ręczne bez misy możesz swobodnie przestawiać w różne miejsca. Ich zaletami jest to, że są lekkie oraz poręczne. Natomiast ich cena jest zazwyczaj bardzo atrakcyjna. Zamiast misy możesz podstawić pod niego dowolny garnek albo miskę. Bardzo często takie urządzenie jest wyposażone w standardowy zestaw końcówek. To znaczy trzepaczki oraz mieszadła. Miksery kuchenne z misą. Jest to połączenie misy oraz miksera stałe. Są to niezwykle mocne oraz wszechstronne miksery planetarne. Chociaż część osób uważa, że miksery planetarne zaliczają się już do kategorii robotów kuchennych. Niestety mikser kuchenny z misą jest już o wiele mniej poręczny, ale za to bardziej uniwersalny. Gwarantuje on bardzo dobre miksowania, mieszanie oraz ubijanie. Mikser z misą obrotową właściwie nie potrzebuje Twojej pomocy. Sam doskonale sobie poradzi z połączeniem wszystkich składników.

Mikser kuchenny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką moc powinien mieć mikser kuchenny?

Im większą moc ma mikser kuchenny, tym szybciej i dokładniej będzie mieszał oraz miksował. Jeżeli do niego dołączysz kubek miksujący, to o wiele szybciej poradzi on sobie na przykład z siekaniem twardych składników. Mikser kuchenny o dużej mocy, będzie mógł przez dłuższy czas funkcjonować bez jego wyłączania. Dobry mikser kuchenny powinien mieć moc mniej więcej 500 W. Bardziej ekonomiczne modele mikserów posiadają mniejszą moc, zaczyna się ona od około 200 do 300 W. Tego rodzaju miksery kuchenne doskonale sprawdzą się przy mało skomplikowanych czynnościach, na przykład przy ubijaniu piany albo przy miksowaniu miękkich składników.

Mikser kuchenny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaką prędkość powinien mieć mikser kuchenny?

Jak pewnie już doskonale wiesz, do różnych czynności potrzebujesz odmiennych prędkości funkcjonowania miksera kuchennego. Ich więcej wariantów masz do wyboru, tym lepiej dla Ciebie. Miksery posiadają najczęściej od kilku do kilkunastu wariantów. Możesz je zmieniać za pomocą pokrętła albo suwaka. Czasami na rynku możesz również spotkać miksery kuchenne z płynną regulacją. Jest to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie, które eliminuje zjawisko rozchlapywania się składników przy przyśpieszeniu obrotów.

back to menu ↑

Na czym polega funkcja turbo w mikserach kuchennych?

Jest to niezwykle interesująca funkcja mikserów. Wciskając specjalny przycisk możesz włączyć mocne przyspieszenie obrotów na chwilę.

back to menu ↑

Czy mikser kuchenny będzie odpowiedni do robienia koktajli i smoothie?

Większość mikserów kuchennych posiada możliwość rozbudowania urządzenia. Gdy bardzo lubisz koktajle, to powinieneś zainwestować w mikser do koktajli, czyli sprzęt z dołączonym kubkiem miksującym. Bardzo często mocowany jest on w dolnej części obudowy miksera kuchennego. Istotne jest to, żeby kubek był zamykany, ponieważ w przeciwnym wypadku napój będzie się rozchlapywał. Kubek miksujący powinien również posiadać właściwą miarkę w swojej obudowie. Umożliwi to dokładnie odmierzanie proporcji, na przykład mleka i owoców.

back to menu ↑

Czy dobrym rozwiązaniem będzie mikser kuchenny z funkcją blendera?

Tak naprawdę jest to połączenie dwóch tych urządzeń. Budowa tego sprzętu jest niezwykle pomysłowa. Do dolnej części obudowy miksera mocuje się ramię blendujące. Jest ona prawie takie samo, jak w blenderze ręcznym. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ale taki sprzęt może być trochę droższy.

back to menu ↑

Ranking mikserów kuchennych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general