Jaki toster wybrać?

Chrupiące i jeszcze ciepłe pieczywo na śniadanie, masełko, wspaniały zapach niedzielnego posiłku. W końcu na takie śniadanie czekasz cały tydzień. Toster, potrafi w kilka chwil zmienić zwyczajną kanapkę we wspaniały posiłek. Konkurencją dla tosterów są opiekacze do pieczywa.  Oczywiście podstawą takiego śniadania powinno być bardzo dobrej jakości pieczywo. Jaki toster będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem? Podpowiemy Ci, co powinieneś uwzględnić przy jego zakupie.

Polecane tostery


back to menu ↑

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy toster?

Toster to niewielki sprzęt AGD, który można kupić w wielu miejscach. Jego cena zazwyczaj jest atrakcyjna. O zakupie tostera powinieneś pomyśleć, gdy lubisz jeść chrupiące pieczywo nie tylko na śniadanie. Grzanki z tostera mogą zastąpić niewielki posiłek na ciepło. Jest on szybki i prosty w przygotowaniu. Gdy kupujesz toster powinieneś uwzględnić jego wygląd. Zadbaj o to, żeby był on spójny z pozostałymi sprzętami, przede wszystkim z tymi, które są wystawione na blacie. W sklepach możesz znaleźć tostery w bardzo różnych kolorach i w stylistyce. Takim samym wzięciem cieszą się tostery nowoczesne, jak i te w stylu retro. Toster może być elementem, które stanowi tło dla pozostałych urządzeń AGD albo znaleźć się na pierwszym planie.

Toster

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak zbudowany jest toster?

W sklepach możesz zobaczyć coraz więcej modeli, które mają w swojej ofercie różnego rodzaju funkcje. Równie ważne jest to, jakich rozmiarów są kieszonki w tosterze. Właśnie od tego będzie zależało, jakie kawałki pieczywa, będziesz mógł w nim podpiekać. Klasyczny toster posiada dwie przegródki na pieczywo oraz jest małogabarytowym sprzętem. Modele trochę bardziej rozbudowane mogą mieć również dodatkowe akcesoria, na przykład zewnętrzny ruszt na bułki lub szczypce do tostów. Prosta obsługa urządzenia jest zapewniona przez przyciski automatycznego wysuwania już przygotowanych tostów. Obudowa tostera musi być odporna na wysoką temperaturę. Najczęściej tostery są wykonane ze stali nierdzewnej albo z tworzywa sztucznego, w szczególności jeżeli chodzi o rączki. W obudowie trzeba również sprawdzić, przy producent daje możliwość schowania kabla sieciowego. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ wtedy łatwiej jest trzymać urządzenie na blacie. Jeżeli chcesz, żeby toster był jeszcze bardziej komfortowy to kup model z ogumowanymi nóżkami. Taki toster nie będzie się ślizgał i przesuwał po blacie. Tostery standardowo mają również lampki kontrolne, które sygnalizują gotowość do pracy, postęp procesu opiekania oraz jego zakończenie.

Toster

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie funkcje może mieć toster?

Jedną z funkcji tostera jest automatyczne centrowanie, które odpowiada na równomierne przypiekanie pieczywa, niezależnie od tego, jaki ma ono kształt oraz wielkość. Ważna jest też ilość stopni pieczenia. Najczęściej jest to od dwóch do dziesięciu. Za sprawą takiego zróżnicowania absolutnie każdy może mieć pieczywo, idealnie dopasowane do jego indywidualnych preferencji. W dodatku możesz wybierać pomiędzy lekko zrumienionym pieczywem, a naprawdę solidnie przypieczonym. Ruszt na bułki umożliwia opiekanie naprawdę dużych kawałków pieczywa, w tym również bułek bez ich krojenia. Zwróć również uwagę na to, czy Twój nowy toster będzie miał funkcję rozmrażania. Na pewno przyda Ci się ona, jeżeli często mrozisz chleb lub bułki. Natomiast system wysokiego podnoszenia jest odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo. Kromki wysuwają się na tyle wysoko, żebyś przy ich wyjmowaniu nie poparzył sobie rąk. Ważna jest też szufladka na okruchy, ponieważ jest ona pomocna w utrzymaniu czystości w kuchni. Równie istotna jest funkcja STOP. Służy ona do zatrzymania procesu opiekania w wybranym przez Ciebie momencie. Dobrej jakości toster powinien mieć również przeźroczysty panel przedni. Umożliwia on obserwowanie procesu opiekania pieczywa. Natomiast poręczne szczypce do gorących tostów przyspieszą wyjmowanie przez Ciebie tostów, zaraz po tym, gdy się upieką.

back to menu ↑

Jaką toster powinien mieć moc?

Tostery mogą mieć naprawdę bardzo różną moc. To oczywiste, że im jest ona większa, tym szybciej opieką się Twoje tosty. Jednak toster o dużej mocy wiąże się też ze zużyciem większych ilości energii elektrycznej. Tostery mają moc od 600 do 1 500 W.

back to menu ↑

Ranking tosterów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general