Jakie sztućce wybrać?

Nie wyobrażamy sobie w pełni wyposażonej kuchni bez porządnego zestawu sztućców. Zanim kupisz jakiś komplet, to powinieneś się zastanowić, co tak naprawdę jest Ci potrzebne. Oczywiście możesz zdecydować się na sztućce srebrne albo posrebrzane. Jednak największą popularnością bez dwóch zdań cieszą się sztućce zrobione ze stali nierdzewnej.

Polecane sztućce


back to menu ↑

Czym charakteryzują się sztućce ze stali nierdzewnej?

Jeżeli chodzi o ich dostępność na rynku, to tego rodzaju sztućców jest po prostu zatrzęsienie. Nie ma w nim nic dziwnego, ponieważ są one najbardziej atrakcyjne cenowo. Mają też cały szereg innych zalet. Najważniejsza z nich jest taka, że są one odporne na korozję. W dodatku bez problemu możesz je umyć w zmywarce do niewielkiej kuchni. Zresztą nawet bez jej wykorzystania czyszczenie sztućców ze stali nierdzewnej jest bardzo szybkie i poradzi sobie z tym każdy. Stal nierdzewna w przeciwieństwie do prawdziwego srebra, jest odpowiednia również do wytwarzania ostrzy w nożach kuchennych. O sztućce ze stali nierdzewnej nie musisz się troszczyć w żaden wyjątkowy sposób. Bez względu na Twoje działania lub ich brak, posłużą Ci one przez wiele długich lat. Ze względu na to, że tego rodzaju sztućców jest bardzo dużo w sklepach, to z pewnością znajdziesz taki wzór, który będzie Ci się zwyczajnie podobał. Może wolisz sztućce bogato zdobione? A może najprostsze i najbardziej minimalistyczne? Bez względu na ich rodzaj, wiele wariantów takich sztućców znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Sztućce

fot. AdobeStock


back to menu ↑

A może lepszym wyborem dla Ciebie będą sztućce ze srebra?

Jeżeli zamierzasz przeznaczyć większą sumę pieniędzy na zakup sztućców, to polecamy Ci te wytworzone z prawdziwego srebra. Tak samo, jak te, które są zrobione ze stali nierdzewnej, sztućce ze srebra są wyjątkowo odporne na korozję. Jednak ich wada jest taka, że absolutnie nie możesz ich umyć w zmywarce. W dodatku potrzebują one dosyć częstego polerowania. W przypadku sztućców posrebrzanych sytuacja wygląda praktycznie tak samo. Nie są one aż tak popularne i nie znajdziesz ich w każdym sklepie. W dodatku występują one w zdecydowanie mniejszej ilości wzorów niż to ma miejsce w przypadków sztućców ze stali nierdzewnej. Tutaj czasami będziesz musiał trochę pójść na kompromis i wybrać zestaw, który będzie Ci się podobał trochę mniej.

back to menu ↑

Jakie sztućce zagwarantują Ci wygodę w czasie użytkowania?

Przy wyborze sztućców musisz oczywiście uwzględnić nie tylko materiał, z którego zostały one wykonane i ich wzór, ale również inne czynniki. Bardzo ważna jest ogólna wygoda w czasie korzystania ze sztućców. Gdy wybierzesz sztućce, które będą za cienkie, to łatwo będą się one odkształcały, łamały, wykrzywiały. Natomiast jeżeli chodzi o ich wzór, to musisz pamiętać żeby wybrać taki, do którego w późniejszym czasie będziesz mógł na spokojnie dobrać następne elementy i tym samym stworzyć niezwykle spójny, elegancki zestaw. Czasami również bywa tak, że będziesz potrzebował większej ilości najważniejszych sztućców, na przykład łyżek, noży, widelców, czy łyżeczek do herbaty lub będziesz chciał dokupić inne elementy, które są rzadziej używane.

back to menu ↑

Sztućce w stylu retro – czy to jest dobra propozycja?

Jeżeli jesteś osobą, która wprost uwielbia antyki, to możesz też pojechać na giełdę staroci i tam poszukać zabytkowych, bardzo starych sztućców. Tego rodzaju oferty możesz też czasami spotkać w internecie, ale tutaj powinieneś wziąć po uwagę fakt, że jest to pewnego rodzaju ryzyko. Nie będziesz mógł zweryfikować, czy sztućce będą dobrze leżały w ręce. Nie będziesz miał również gwarancji, czy konkretny przedmiot naprawdę został wykonany ze srebrna. Jeżeli chcesz kupić zabytkowe sztućce przez internet, to tylko i wyłącznie u sprawdzonego dystrybutora. Radzimy Ci poczytać opinie w sieci.

back to menu ↑

Czy sztućce z drewna sprawdzą się w Twoim domu?

Oczywiście, że do sztućców można zaliczyć nie tylko widelce lub łyżki, noże, czy łyżeczki. Pewnie masz na wyposażeniu swojej kuchni również sztućce przeznaczone do przyrządzania potraw lub ich serwowania. Właśnie takie sztućce powinny być wykonane z drewna.

Sztućce

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking sztućcców: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general