Jaką gofrownicę wybrać i czy warto ją mieć?

Żebyś mógł przygotować domowe gofry, to powinieneś kupić sobie dobrą gofrownicę. Jak wybrać takie urządzenie AGD? Co musisz przy tym  uwzględnić? Dobrej jakości gofrownica jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem, które powinno się znaleźć dosłownie w każdej kuchni. Dzięki niej możesz przygotować domowe gofry na słodko albo na słono. Chociaż najważniejszy jest dobry przepis, to bez urządzenia o właściwych parametrach, trudno jest go wykonać prawidłowo.

Polecane gofrownice


back to menu ↑

Jaką gofrownicę kupić?

Trudno jest tak do końca określić, jaka gofrownica jest najlepsza. Tak samo jak w przypadku opiekaczy do kanapek na rynku jest bardzo wiele dostępnych modeli. Różnią się one między sobą zarówno parametrami, jak i ceną. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby kupić gofrownicę, która naprawdę się sprawdzi, to powinieneś zerknąć na omówione przez nas kryteria. Pierwszym z nich jest sugerowane przeznaczenie urządzenia. W sklepach internetowych i stacjonarnych, znajdziesz zarówno gofrownice domowe, jak i takie do użytku profesjonalnego. O ile do rzadkiego wykorzystywania, będzie dla Ciebie z pewnością wystarczająca gofrownica domowa, to do niewielkiej gastronomii lub do intensywnego użycia domowego o wiele lepsza będzie gofrownica profesjonalna. Z pewnością gofrownica przemysłowa będzie miała o wiele wyższą cenę z uwagi na jej lepsze parametry oraz wyższą jakość wykonania. Gofrownica gastronomiczna musi być w stanie sprostać codziennej, niezwykle intensywnej eksploatacji.

Gofrownica

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką moc powinna mieć wybrana przez Ciebie gofrownica?

To właśnie od tego parametru będzie zależało to, jak szybko gofrownica będzie się nagrzewała przed rozpoczęciem pracy oraz w jakim czasie gofry zostaną upieczone. Najmocniejsze gofrownice mają moc od 800 do 2000 W. Tyle, co czajnik elektryczny. Działają zadziwiająco szybko. Natomiast słabsze gofrownice o mocy od 300 do 600 W nagrzewają się dużo dłużej. Natomiast rezultaty ich pracy  bardzo często nie są zadowalające. Za długie dopiekanie gofrów może sprawić, że będą one twarde oraz nieprzyjemne w smaku.


back to menu ↑

Jaki kształt gofrów wybrać?

Twoja gofrownica może być wyposażona w tradycyjne płytki o prostokątnym kształcie, ale bez problemu możesz kupić również urządzenie, które da Ci możliwość przygotowania gofrów, które będą miały bardziej oryginalne kształty, na przykład serduszek. Zwróć również uwagę na wielkość przygotowywanych gofrów. Następną bardzo ważną kwestią jest to, jak duże gofry będziesz mógł zrobić przy użyciu wybranego przez Ciebie urządzenia. Powinieneś sprawdzić wielkość płytek, zanim kupisz konkretny model gofrownicy.

Gofrownica

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Z jakiego materiału powinny być wykonane płytki w gofrownicy?

Najważniejszym elementem w gofrownicy są oczywiście płytki, które są odpowiedzialne za ukształtowanie gofrów, jak również za ich kształt i za to, żeby ciasto nie przywierało do urządzenia. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, z czego zostały wyprodukowane płytki w gofrownicy i na to, czy zostały one pokryte specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu. Może to być powłoka nieprzywierająca, teflon albo powłoka ceramiczna. Dobra gofrownica powinna mieć również wymienne płytki. Dają Ci one możliwość łatwego odnowienia urządzenia, gdyby wykorzystywane przez Ciebie płytki się uszkodziły lub po prostu zniszczyły. W zestawie powinny się znaleźć również zapasowe płytki do gofrów lub płytki, które są przeznaczone do przygotowywania innego rodzaju potraw. Wtedy nie będziemy tutaj mogli mówić o standardowej gofrownicy, ale o urządzeniu wielofunkcyjnym. Sprawdź również, czy będziesz mógł myć płytki w zmywarce. Takie rozwiązanie jest bardzo proste i szybkie. Dodamy jeszcze, że większość gofrownic uznanych marek posiada płytki przeznaczone do mycia zautomatyzowanego.

Ostatnią kwestią jest to, czy wybrany przez Ciebie model gofrownicy ma termostat oraz regulację temperatury. Te funkcje znajdują się zazwyczaj w trochę droższych urządzeniach. W taniej gofrownicy będziesz miał jedynie przycisk power oraz lampkę kontrolną. Jednak to właśnie termostat da Ci możliwość przygotowania najpyszniejszych gofrów na świecie.

back to menu ↑

Ranking gofrownic: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general