Jak wybrać damski parasol?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wyglądać jak najlepiej, to powinnaś jak najszybciej kupić sobie dobry parasol, który zagwarantuje Ci skuteczną ochronę przed deszczem. Jeżeli właśnie poszukujesz odpowiedniego parasola damskiego, to zachęcamy Cię do przeczytania tego poradnika zakupowego oraz do wybrania takiego parasola, który będzie dopełniał każdą Twoją stylizację. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, co powinnaś uwzględnić, żeby kupić parasol damski, który będzie jednocześnie funkcjonalny i bardzo ładny.

Polecane parasole damskie


back to menu ↑

Czy lepszy będzie długi parasol damski, czy może składany?

Na początek pójdą kwestie techniczne. Powinnaś zastanowić się nad tym, czy bardziej lubisz parasole damskie składane, czy długie. Oba modele posiadają swoje zalety i wady. Parasole damskie składane charakteryzują się bardzo niewielkimi rozmiarami, gdy już je złożyć. W praktyce znaczy to, że złożony parasol damski, możesz schować do pokrowca, a następnie spokojnie włożyć go do swojej codziennej torebki. Nawet takiej niewielkiej. Tego rodzaju parasol damski będzie bardzo dobrym wyborem dla kobiet, które cenią sobie przede wszystkim wygodne rozwiązania. Parasol składany możesz bardzo szybko gdzieś ukryć, gdy tylko deszcz się skończy. Warto pamiętać również o tym, że długie parasole damskie są niezwykle eleganckie, uniwersalne i ponadczasowe. Tego rodzaju parasol damski, nawet jak jest złożony, to wygląda wyjątkowo elegancko i zwraca uwagę innych osób. Idealnie będzie pasował do wszystkich eleganckich stylizacji.

Parasol damski

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym charakteryzują się damskie parasole manualne, półautomatyczne i automatyczne?

Kolejnym bardzo ważnym punktem, który musisz przemyśleć, gdy już kupujesz parasol damski, jest zastosowany w nim mechanizm. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz bardzo wiele różnych rodzajów i modeli parasoli damskich. Pierwsze z nich to chyba najbardziej popularne parasole damskie manualne. Jak mówi sama ich nazwa, są to parasole, które będziesz musiała samodzielnie składać i rozkładać. Parasole manualne damskie posiadają specjalny suwak, który powinnaś przesunąć, żeby złożyć już rozłożyć czaszę. Zaletą tego rodzaju parasoli damskich jest to, że mają niezwykle solidny i bezawaryjny mechanizm. Kolejnym rodzajem parasoli damskich są modele półautomatyczne. W tym przypadku czasza parasola jest otwierana przy użyciu przycisku. Gdy przestanie padać, to musisz już ręcznie złożyć parasol. Właśnie dlatego te modele nazywa się półautomatycznymi. Teraz przejdźmy do parasoli damskich automatycznych. Przy użyciu specjalnych przycisków na rączce parasola możesz go bardzo łatwo złożyć i rozłożyć. Jeżeli lubisz komfortowe rozwiązania, to ten model parasola damskiego powinien Ci się szczególnie spodobać.

Parasol damski

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak wytrzymałe są poszczególne stelaże w parasolach damskich?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twój nowy parasol damski miał bardzo długą żywotność, to powinieneś dokładnie przyjrzeć się jego stelażowi. A właściwie stelażowi jego czaszy. Zazwyczaj stelaże parasoli są wytwarzane z wyjątkowo lekkiego aluminium. Wadą stelaży wyprodukowanych z tego materiału jest to, że nie są one odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Właśnie z tego powodu niektórzy producenci parasoli wzmacniają aluminiowe stelaże za pomocą dodatku tytanu. W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępne są również parasole damskie z metalowymi stelażami. Jednak są one stosunkowo ciężkie i korzystanie z nich nie jest komfortowe. W szczególności dla kobiet. Aktualnie na polskim rynku dostępne są nowoczesne modele parasoli damskich, które mają stelaże wykonane z włókna szklanego. Jest ono bardzo wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W dodatku ten materiał jest wyjątkowo elastyczny. W praktyce znaczy to tyle, że nawet przy mocniejszych podmuchach wiatru, konstrukcja parasola damskiego nie zostanie uszkodzona. Na sam koniec chcielibyśmy jeszcze dodać, że warte uwagi są zarówno parasole damskie ze stelażem z włókna szklanego, jak i te z konstrukcją z aluminium. Ważne jest to, żeby była ona wzmocniona włóknem szklanym.

back to menu ↑

Ranking parasoli damskich: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general