Jaką czapkę kupić do płaszcza damskiego?

Trudno jest nam mówić o jesiennej stylizacji, jeżeli nie będzie w niej odpowiedniego nakrycia głowy. Właściwie dobrana czapka będzie w stanie podkreślić charakter całego stroju, pięknie wydobędzie Twoje indywidualne rysy twarzy i spowoduje, że będziesz mogła się czuć pewnie nawet w czasie najgorszych mrozów. Jaka czapka damska będzie odpowiednia do eleganckiego płaszcza? Które modele czapek damskich będą bardziej odpowiednie do sportowych kurtek? Właśnie tego dowiesz się z naszego poradnika zakupowego. Serdecznie zapraszamy do jego przeczytania.

Polecane czapki do płaszcza damskiego


back to menu ↑

Jak dopasować czapką damską do płaszcza? Jakie są najmodniejsze nakrycia głowy?

Idealnie dopasowana czapka musi mieć parę istotnych parametrów. Przede wszystkim powinna pasować do kształtu Twojej twarzy. Równie ważne jest to, żeby razem z płaszczem i butami tworzyła piękną całość. Prawdziwa wielbicielka mody z pewnością będzie wiedziała, jaka czapka na jesień będzie dla niej najbardziej odpowiednia. Zanim zaczniesz szukać perfekcyjnego nakrycia głowy na tę okazję, to sprawdź, jaka czapka będzie pasowała do Twojej twarzy. Powinnaś zwrócić uwagę między innymi na wysokość Twojego czoła, kształt podbródka oraz na szerokość twarzy. Jeżeli jesteś posiadaczką wystających kości policzkowych orz wyraźniej zaznaczonej żuchwy, to czapka powinna trochę wysubtelnić rysy Twojej twarzy. Natomiast jeżeli jesteś kobietą o pucołowatej twarzy i niskim czole, to powinnaś się zatroszczyć o to, żeby wybrana przez Ciebie czapka damska nie dodawała Twojej twarzy niepotrzebnej krągłości. Łączenie czapki damskiej z eleganckim płaszczem wcale nie jest aż takie skomplikowane. W dodatku w dzisiejszych czasach bez obaw możesz łączyć styl formalny z tym codziennym.

Czapka damska

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie rodzaje czapek damskich są obecnie dostępne na rynku?

Najmodniejszym i bardzo chętnie wybieranym przez influencerki rodzajem czapki jest beanie. Nazywa się ten model czasami również smerfetką ze względu na jej bardzo charakterystyczny kształt, nawiązujący do ulubionej bajki wielu pokoleń. Ten model czapki damskiej czasami bywa również nazywany krasnalką. Ma lekko zwisający czubek, jest przyjemna w dotyku i bardzo łatwo dopasowuje się do kształtu każdej twarzy. Z uwagi na to, że ten model czapki jest tak bardzo popularny, to dostępnych jest dużo jego modeli. Możesz znaleźć na przykład czapki typu beanie: oversizeowe, podłużne, wywijane na czole i z pomponem. Jeżeli jesteś kobietą o okrągłej albo kwadratowej twarzy, to najbardziej odpowiednia do Twojej urody będzie obszerna czapka typu beanie. Chodzi nam o takie czapki, które są trochę przekrzywione na jedną stronę. To wszystko sprawi, że Twoja twarz będzie się wydawała dużo smuklejsza. Do delikatnych twarzy trójkątnych oraz prostokątnych o wiele lepiej będą pasowały czapki damskie, które ściśle przylegają do głowy i mają opadający tył. Beanie jest czapką damską niezwykle wszechstronną. Możesz ją założyć zarówno do sportowej puchówki, pikowanego płaszcza, jak i do eleganckiego trencza. Smerfetka doda każdemu strojowi odrobiny luzu. Jest idealnym kontrastem dla motocyklowych ramonesek oraz taliowanych płaszczy, które są dodatkowo wiązane w pasie. Pewnie już zdążyłaś się zorientować, że w modzie damskiej pojawia się coraz więcej elementów, które wyglądają jakby zostały wyjęte wprost z męskiej szafy.

Czapka damska

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaka czapka będzie najbardziej odpowiednia do eleganckiego płaszcza?

W tym sezonie jesiennym, a w zasadzie jesienno-zimowym projektanci mody wspominają o tym, że nie powinnyśmy się jako kobiety ograniczać tylko i wyłącznie do męskich modeli butów, czy marynarek, które możesz spotkać praktycznie w każdym większym sklepie odzieżowym. Ważne jest również sięganie między innymi po męskie czapki na jesień, czyli na przykład kaszkiety, bosmanki, czy tak zwane oprychówki. Jeżeli bardzo zależy Ci na tym, żeby wyróżnić się z tłumu i lubisz eksperymenty modowe, to męskie czapki będą wspaniałą propozycją dla Ciebie. Kraciaste kaszkiety bardzo dobrze będą wyglądały na przykład w połączeniu z surdutem albo wiktoriańskim płaszczem ze stójką.

back to menu ↑

Ranking czapek do płaszcza damskiego: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general