Jak wybrać buty na WF?

Buty na w-f muszą być komfortowe, dobrze oddychające oraz mieć odpowiednią podeszwę. Niewłaściwie dobrane buty nie tylko będą zwyczajnie niewygodne dla dziecka, ale również będą zwiększały ryzyko potencjalnego urazu. Dlatego lepiej nie kupuj pierwszych z brzegu butów na w-f. Zakończenie wakacji to czas intensywnych zakupów, wynikających ze zbliżającego się rozpoczęcia roku szkolnego. O ile niektóre elementy wyprawki szkolnej, bez problemu możesz kupić jeszcze we wrześniu, to brak właściwych butów na lekcje w-fu będzie bardzo trudny dla zniesienia dla malucha.

Polecane buty dla dziecka


back to menu ↑

Jakie buty kupić dziecku na WF?

Sportowe buty na WF muszą być wszechstronne. Muszą być odpowiednie zarówno do biegania, jak i do gry w koszykówkę albo w piłkę nożną. Jeżeli Ty jako osoba dorosła wychodzić na trening, to z góry wiesz, czy będziesz biegać po lesie, czy po asfalcie. Dlatego nie masz żadnego problemu z zabraniem ze sobą odpowiednich butów do biegania. Natomiast dziecko na WF-ie robi wiele różnych rzeczy. Trudno jest z góry przewidzieć, co dokładnie dziecko będzie robiło na zajęciach w konkretnym dniu. Właśnie dlatego musisz kupić dla dziecka obuwie, które zagwarantuje mu bezpieczeństwo i komfort praktycznie w każdych warunkach. Musisz wiedzieć o tym, że sportowe buty dla dziecka nie mogą być zbyt sztywne, ponieważ będą ograniczały naturalną pracę stóp. Jednocześnie buty dla dziecka nie mogą być zbyt miękkie, ponieważ maluch będzie o wiele bardziej narażony na potencjalną kontuzję. Z uwagi na funkcję, jaką pełni stopa, niewłaściwie wybrane obuwie dla dziecka, może być szkodliwe nie tylko dla jego stóp, ale również dla stawu kolanowego, biodrowego oraz kręgosłupa. W końcu na stopach opiera się cały ciężar ciała dziecka.

Buty na WF

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy buty na WF powinny mieć jasną podeszwę?

Wiele szkół wymaga, żeby buty na WF posiadały jasne podeszwy. Nie jest to bezsensowny wymóg. Chodzi o to, jak będzie wyglądał parkiet w hali, po skończonej lekcji WF-u. Obuwie dla dzieci, które ma jasne podeszwy i znacznik non-marking są gwarancją braku śladów na parkiecie. Z tego względu, gdy wybierasz odpowiednie buty dla dziecka, to powinnaś zwrócić uwagę na to, jakie znalezione przez Ciebie buty mają podeszwy. W dodatku podeszwa w butach dla Twojego malucha powinna zostać wyprodukowana z materiału o bardzo dobrej przyczepności. Trudno jest sobie wyobrazić uprawianie jakiegokolwiek sportu, gdy dziecko zwyczajnie ślizga się po parkiecie i jest niestabilne. Nie dość, że Twoje dziecko nie będzie się mogło w pełni cieszyć z lekcji WF-u, to jeszcze jest o wiele bardziej narażone na potencjalne kontuzje oraz upadki.

Buty na WF

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób sprawdzić buty na WF dla dziecka przed ich zakupem?

Wbrew pozorom bardzo wiele dzieci ma większe i mniejsze wady stóp. Może to być na przykład: płaskostopie, szpotawość, nadpronacja czy nadsupinacja. Jeżeli Twój maluch ma jakikolwiek problem ze stopami, to przede wszystkim powinieneś to skonsultować z lekarzem albo z fizjoterapeutą. W dodatku dzieci, które mają wady stóp, powinny mieć odpowiednie buty. Tego rodzaju obuwie będzie skutecznie korygowało wadę stóp i może nawet w jakimś stopniu ją zmniejszyć. Nie radzimy Ci podejmowania żadnych działań, bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, ponieważ w ten sposób możesz tylko zaszkodzić swojemu dziecku.

back to menu ↑

Jaką cholewkę powinny mieć buty dla dziecka na WF?

Przy wybieraniu butów sportowych dla Twojego dziecka, niezwykle ważna jest nie tylko ich podeszwa, ale również cholewka. Powinna być ona wyprodukowana z przewiewnych oraz oddychających materiałów. Dzięki temu stopy Twojego dziecka nie będą się zbytnio przegrzewały. Pot będzie szybko odprowadzany na zewnątrz. W takich butach dziecko będzie się czuło naprawdę komfortowo. Od środka cholewka buta sportowego dla dziecka powinna być przyjemna w dotyku oraz mieć jak najmniejszą ilość szwów. Z przodu zapiętek powinien skutecznie ochraniać ścięgno Achillesa. Natomiast język w butach sportowych musi być miękki. Nie może powodować otarć na podbiciu stopy. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci w dobraniu odpowiednich butów.

Ranking butów na WF


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general