Jakie kapcie do dla dziewczynki przedszkola?

Właściwe kapcie do przedszkola dla dziecka są bardzo ważne. W końcu maluch ma je na nogach prawie przez cały dzień, a na pewno przez cały czas, gdy przebywa w przedszkolu. Właśnie z tego powodu kapcie do przedszkola powinny być przede wszystkim wygodne. Muszą też odpowiednio wspomagać rozwój dziecięcych stópek. Zobacz, jakie kapcie do przedszkola dla dziewczynki będą najlepsze. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, przy wybieraniu kapci dla dziewczynki.

Polecane kapcie dla dziewczynki do przedszkola


back to menu ↑

Jakie kapcie do przedszkola dla dziewczynki?

Zanim Twoja pociecha będzie miała za sobą pierwsze dni w przedszkolu, to najpierw musisz skompletować dla niej odpowiednią wyprawkę. Zestaw higieniczny przedszkolaka musi mieć w sobie między innymi buty na zmianę. Kupno kapci do przedszkola dla dziewczynki, to tak naprawdę dosyć skomplikowana sprawa. Nie powinieneś podejmować tej decyzji na szybko i pod wpływem impulsu. Gdy kupujesz buty dla dziewczynki do przedszkola, to powinieneś wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów. Zobacz, co powinieneś uwzględnić, gdy wybierasz kapcie dla dziewczynki do przedszkola.

Kapcie dla dziewczynki

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki rozmiar kapci do przedszkola?

Jednym z najważniejszych błędów bardzo wielu rodziców jest kupowanie kapci dla dziewczynek do przedszkola na wyrost. W rezultacie stopa dziecka nie jest właściwie utrzymywana w bucie, a co za tym idzie, nieprawidłowo się rozwija. Wszystkie buty dla dziecka, nie tylko kapcie do przedszkola, powinny mieć odpowiedni rozmiar. Jeżeli chodzi o buty zimowe, to tak zwany luz dla stópki powinien wynosić nie więcej niż jeden centymetr. Wynika to stąd, że w sezonie jesienno-zimowym dzieci bardzo często noszą grube skarpetki. Natomiast w butach do przedszkola dla dziewczynki powinieneś zostawić od pięciu do siedmiu milimetrów przestrzeni między najdłuższym paluszkiem a przodem kapcia. Żeby właściwie dopasować rozmiar kapci do przedszkola dla dziewczynki, należy bardzo dokładnie zmierzyć stópkę dziecka. Żeby to zrobić musisz poprosić dziewczynkę, żeby stanęła na kartce, a później zaznaczyć na niej miejsce, w którym kończy się pięta oraz to, w którym kończy się najdłuższy z palców. Bardzo ważne! Należy zmierzyć obie stopy dziecka. Buty dla dziewczynki do przedszkola koniecznie powinny być dopasowywane do większej stopy. Większość ludzi ma stopy o minimalnie różnych rozmiarach i jest to całkiem naturalne. Później musisz zmierzyć odległość oraz na podstawie długości stopy, musisz wybrać długość wkładki kapcia. Producenci kapci do przedszkola dla maluchów podają bardzo szczegółowe informacje dotyczącej ich rozmiarówki. Jeżeli uda Ci się poprawnie zmierzyć długość stopy dziecka, to nie będziesz się musiał martwić tym, że buty, które kupisz w sklepie internetowym, będą za małe albo za duże.

Kapcie dla dziewczynki

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Dlaczego kapcie dla dziewczynki do przedszkola muszą się łatwo zakładać?

We wszystkich placówkach dla dzieci wymaga się samodzielności. Z tego względu kapcie do przedszkola dla dziewczynki muszą być proste w zdejmowaniu i w zakładaniu. Nie zachęcamy Cię do wybierania bucików wiązanych, bo większość młodszych dzieci, jeszcze nie poradzi sobie z ich samodzielnym sznurowaniem. Najmłodsze dzieci zazwyczaj nie potrafią się również posługiwać suwakami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem będą po prostu kapcie do przedszkola dla dziewczynki zapinane na rzepy. Pamiętaj też o tym, że takie rzepy muszą być regulowane. Dzięki temu buciki będą się lepiej dopasowywały do dziecięcych stópek.

back to menu ↑

Jaka powinna być podeszwa kapci do przedszkola dla dziewczynki?

Dziecko podczas zabawy najczęściej kuca, skacze, klęka albo biega. Właśnie z tego względu podeszwa kapci do przedszkola powinna być wyjątkowo elastyczna najlepiej byłoby, gdy zginała się aż do dwóch trzecich długości. W ostateczności może to być połowa długości podeszwy.

back to menu ↑

Jak szeroki nosek powinny mieć kapcie dla dziewczynki do przedszkola?

Kapcie dla dziewczynki muszą gwarantować swobodę jej malutkim palcom. W przeciwnym razie jej dziecięce stopy nie będą się prawidłowo rozwijały. Najlepiej wybrać kapcie zabudowane z przodu.

back to menu ↑

Ranking kapci dla dziewczynki: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general