Jaki sweter wybrać na święta?

W naszym kraju moda na świąteczne swetry pojawiła się całkiem niedawno. Każdego roku jednak coraz więcej osób się zaczyna do nich przekonywać. W okresie przedświątecznym w sklepach zarówno internetowych, jak i stacjonarnych możesz znaleźć bardzo różne modele swetrów na Boże Narodzenie dla kobiet, dla mężczyzn oraz dla dzieci. Myślisz o tym, jaki sweter na święta będzie dobrym wyborem w tym roku? Jeżeli nie wybrałeś jeszcze swojego faworyta, to zachęcamy Cię do przeczytania tego poradnika zakupowego. Na pewno on trochę rozjaśni Ci w głowie. Przedstawimy Ci kilka modeli swetrów świątecznych. Są one również dobrym pomysłem na prezent może nie na Boże Narodzenie, ale na Mikołajki już tak. Wtedy obdarowana nim osoba będzie mogła w nim dłużej pochodzić i przez dłuższy czas cieszyć się przedświąteczną atmosferą.

Polecane swetry świąteczne


back to menu ↑

Skąd w ogóle wzięły się świąteczne swetry w Polsce?

Moda na noszenie świątecznych swetrów przybyła do naszego pięknego kraju z Zachodu. Pewnie mogłeś się tego domyślić. W Polsce są one trendy od kilku lat. Natomiast na Zachodzie pojawiły się one już w latach 40-tych XX wieku. Występowały między innymi w kampaniach reklamowych, które można było obejrzeć w amerykańskiej telewizji. Zresztą chyba świąteczne swetry kojarzą Cię się najbardziej właśnie ze Stanami Zjednoczonymi i słusznie. Pierwsze swetry świąteczne były ozdabiane norweskim wzorkiem. Dopiero później producenci zaczęli tworzyć swetry na Boże Narodzenie, które już w dosłowny sposób nawiązywały swoim wzornictwem do tych świąt. Swetry świąteczne najbardziej popularne stały się w latach 80-tych i 90-tych XX wieku. To właśnie wtedy bohaterowie amerykańskich seriali zaczęli zakładać na siebie swetry ze świątecznymi wzorami. Zresztą tak zostało do dzisiaj.

Sweter świąteczny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak wybrać najlepszy dla Ciebie model świątecznego swetra?

Pewnie nie odkryjemy tutaj nomen omen Ameryki, ale święta Bożego Narodzenia zawsze są w zimie. A dokładniej mówiąc pod koniec grudnia. Dlatego trudno oczekiwać, że ktoś będzie wtedy nosił letnie sukienki. O wiele lepiej sprawdzą się wtedy właśnie, grube, zimowe swetry z interesującym nadrukiem. Możesz wybierać spośród swetrów świątecznych klasy premium oraz sieciówkowych. Te pierwsze są wykonane najczęściej z różnych rodzajów wełny. Jednak jest to bardzo duży wydatek. Kaszmirowe swetry świąteczne nie dość, że wymagają odpowiedniej pielęgnacji, to jeszcze są bardzo drogie. Kaszmirowy sweter świąteczny to zawsze wydatek w granicach paru stów. A pamiętaj o tym, że takiego swetra nie będziesz mógł nosić przez cały rok. Z oczywistych względów. Sklepy sieciowe oferują swetry świąteczne, które są o wiele gorszej jakości. Najczęściej są one produkowane z akrylu albo innych sztucznych materiałów, takich jak na przykład poliester. Te materiały nie dają ciepła i szybko się niszczą, ale zawsze jest coś za coś. Plusem zakupu takiego swetra jest to, że w następnym roku za niewielkie pieniądze możesz mieć nowy. Wtedy będziesz każdego roku modny i elegancki. Swetry świąteczne nawet te z sieciówek mogą mieć długie włosie. Mogą być wkładane przez głowę, długie, krótkie albo o fasonie tuniki. Te ostatnie oczywiście będą bardziej odpowiednie dla kobiet.

Sweter świąteczny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie wzory mogą mieć swetry świąteczne?

Tutaj producenci mają naprawdę szerokie pole do popisu. Swetry świąteczne powinny być przede wszystkim zabawne. W okresie przedświątecznym nikt nie powinien się bać założyć na siebie swetra, który ma na sobie na przykład pieska, misia, czy reniferka w mikołajowej czapeczce. Ta ostatnia uwaga odnosi się również do mężczyzn. Święta Bożego Narodzenia są czasem zabawy. Warto wtedy nabrać do siebie trochę dystansu. Umiejętność śmiania się z samego siebie i odwaga w ubieraniu się jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Wręcz przeciwnie. Jeżeli trochę się jednak obawiasz jak na widok Ciebie w świątecznym swetrze z reniferem zareagują znajomi, to możesz kupić bardziej zachowawczy model. Może to być na przykład sweter świąteczny w norweskie wzory. Jest bardzo klasyczny, a jednocześnie modny. W dodatku na pewno będzie tak samo w trendach w przyszłym roku. Co o tym myślisz?

back to menu ↑

Ranking swetrów świątecznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general