Parasolka przeciwdeszczowa dla dziecka – jaki model wybrać?

Deszcz oraz zła pogoda mogą dopaść dziecko, gdy wraca do domu, gdy jest na spacerze, albo gdy wraca ze szkoły albo z przedszkola. Wspólnie przemieszczanie się z rodzicem pod jedną parasolką może być zabawne dla dziecka, ale tylko wtedy, gdy mówimy o niewielkim deszczu, a nie o bardzo silnej ulewie. W tej drugiej sytuacji potrzebna mu będzie dobrej jakości parasolka przeciwdeszczowa. Co powinieneś uwzględnić przy jej wyborze? Co jest najważniejsze? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w naszym poradniku zakupowym.

Polecane parasolki dla dziecka


back to menu ↑

Jaką parasolkę dla dziecka wybrać?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz bardzo szeroki wybór parasolek dla dzieci. Parasole dla maluchów wyróżniają się dziecięcą stylistyką i często nietypowymi kształtami. Jaka będzie najlepsza parasolka dla dziecka? Radzimy Ci wybrać parasolkę wspólnie z Twoim dzieckiem. Kilkulatek ma już swoje własne zdanie. Wie jakie kolory, postaci z bajek, wzory lubi. Co mu odpowiada, a co nie. Pewnie dla Ciebie parasolka męska jest tylko funkcjonalnym dodatkiem do Twojej stylizacji. Jednak dla dziecka parasolka jest przedmiotem, który powinien nawiązywać w jakiś sposób do dobrze mu znanych bajek. Dzięki temu maluch będzie chętniej wychodził z nią na zewnątrz, gdy będzie padał deszcz. Warto jest wspólnie z maluchem zdecydować, którą parasolkę kupujecie, niezależnie od tego, czy robicie to stacjonarnie, czy przez internet. Kolejnym bardzo ważnym kryterium w przypadku parasolki dla dziecka jest jej wykonanie. Powinna być solidne. Pewnie zdajesz sobie już sprawę z tego, że parasolka dziecięca nie będzie przez malucha traktowana jak relikwia. Nie będzie na nią uważał, ani odpowiednio o nią dbał. Warto się z tym pogodzić, żeby zaoszczędzić sobie nerwów. Zachęcamy Cię do wybrania takiej parasolki dla dziecka, która będzie miała niezwykle wytrzymały stelaż. Wtedy będziesz mieć pewność, że parasolka się nie połamie, gdy dziecko będzie nią energicznie machało przy silnym wietrze, ani wtedy, gdy zacznie nią stukać o chodnik. Parasolka dla dziecka to coś o wiele więcej niż standardowa ochrona przed deszczem. Im lepszej jakości model parasolki wybierzesz dla malucha, tym dłuższa będzie jej żywotność.

Parasol dla dziecka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaką wielkość powinna mieć parasolka dla dziecka?

Gdy wybierasz parasolkę dla dziecka, to znajdź taką, która nie ma zbyt dużych rozmiarów. Parasolka dla Twojej pociechy nie może być zbyt duża i ciężka. Odradzamy też zakup modelu z długim drążkiem. Najlepsze wymiary parasolki przeciwdeszczowej dla dziecka to mniej więcej od 55 do 60 centymetrów długości. Taka parasolka powinna mieć również średnicę od 65 do 70 centymetrów. Parasolka dla dziecka, która ma takie albo bardzo podobne rozmiary, będzie dla malucha poręczna i nie będzie mu wypadała z rąk. Wybór parasolek dla dzieci w dzisiejszych czasach jest tak duży, że pewnie trudno jest Ci wybrać jeden, konkretny model. Nawet jeżeli zawęzisz wyniki wyszukiwania do tych modeli, które mają właściwe dla Twojego dziecka rozmiary, wybraną przez malucha estetykę oraz wytrzymałą konstrukcję, to nadal wybór nie jest prosty i oczywisty. W takich przypadku powinieneś uwzględnić kilka dodatkowych parametrów.

Parasol dla dziecka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na co jeszcze powinieneś zwrócić szczególną uwagę, gdy wybierasz parasolkę dla Twojego dziecka?

W tym poradniku zakupowym, żeby jeszcze bardziej ułatwić Ci kupno parasolki dla dziecka, powinieneś się przyjrzeć wymienionym tutaj dalej parametrom. Pierwszym z nich jest producent. Może nie jest to oczywiste, ale bardzo ważne. Chodzi nam o to, żebyś nigdy nie kupował pierwszej z brzegu, najtańszej parasolki dla dziecka. Sprawdź, które marki są doceniane przez konsumentów za wysoką jakość wykonania parasolek dla dzieci i innych artykułów dziecięcych. W drugiej kolejności na naszej liście znalazła się cena parasolki dla dziecka. Tego rodzaju parasolka może kosztować od kilkunasty do kilkuset złotych. W skrajnym przypadku. Za parasolkę dziecięcą naprawdę nie ma sensu przepłacać. Ważne, żeby była ładna i wytrzymała. Mamy nadzieję, że uda Ci się znaleźć odpowiedni model dla Twojego dziecka.

back to menu ↑

Ranking parasolek dla dziecka: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general