Jaką czapkę kupić dziecku na jesień?

Jesień jest taką porą roku, gdy bardzo łatwo złapać przeziębienie albo grypę. Niesprzyjające warunki pogodowe, raz słońce, a dwa razy deszcz i jakieś takie zimno w powietrzu. To wszystko sprawia, że pewnie jako rodzic myślisz, o tym, że najwyższy czas na kupienie dziecku nowej czapki. Myślisz też o tym, żeby zagwarantować Twojemu maluchowi odpowiednią ilość ciepła. Właśnie dlatego w szafie Twojego dziecka o tej porze roku powinna się znaleźć cieplejsza kurtka, kalosze dziecięce, jak również właściwie dobrana czapka. Właśnie temu ostatniemu elementowi stroju poświęcimy dzisiejszy poradnik zakupowy. Dobrze dobrana czapka dla dziecka jest wyjątkowo ważna, ponieważ dzięki niej maluch będzie miał zapewniony właściwy komfort cieplny. Czapka dla dziecka z jednej strony powinna być przewiewna, a z drugiej ciepła. Tylko wtedy będziesz miał całkowitą pewność, że Twój maluch się nie przeziębi, ani nie przegrzeje na jesiennym spacerze.

Polecane czapki dla dziecka na jesień


back to menu ↑

Co powinieneś wziąć pod uwagę, gdy kupujesz czapkę na jesień dla Twojego dziecka?

Gdy wybierasz czapkę na jesień dla Twojej pociechy, to przede wszystkim powinieneś się kierować zdrowym rozsądkiem. Musisz pamiętać o tym, że czapka dla dziecka powinna być zgodna z kilkoma kryteriami. Tylko wtedy będzie komfortowa w noszeniu oraz bezpieczna dla zdrowia Twojego maleństwa.

Czapka dla dziecka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki skład powinna mieć czapka dla dziecka na jesień?

Produkty dla najmłodszych o bardzo dobrej jakości są zazwyczaj produkowane tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów. Czapki na jesień dla dzieci zrobione ze sztucznego poliestru nie tylko nie ogrzeją głowy malucha, ale będą prowadziły do tego, że nagminnie będzie się on przegrzewał. Wynika to stąd, że poliester nie zapewnia właściwej cyrkulacji powietrza. To wszystko powoduje, że dzieci się w tego rodzaju czapkach nadmiernie pocą. Sztuczny materiał w połączeniu z wilgotnym czołem będzie powodował, że dziecko zacznie swędzieć głowa i w końcu taką czapkę zdejmie. Stąd już tylko krok do poważnego przeziębienia, a może nawet do zapalenia płuc. Jeżeli chcesz, żeby wybrana przez Ciebie czapka dla dziecka na jesień odpowiednio spełniała swoją funkcję, to wybierz taką, która będzie wyprodukowana z bawełny albo z polaru. Wymienione tutaj tkaniny jednocześnie zatrzymują ciepło oraz skutecznie odprowadzają wilgoć z głowy malucha.

Czapka dla dziecka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki kształt i wymiary musi mieć czapka dla dziecka na jesień?

Nie bez znaczenia jest również kształt czapki oraz jej wymiary. Wielu rodziców robi kardynalny błąd, ponieważ kupują maluchom czapki, które bardzo mocno przylegają do ich małych główek. Musisz wiedzieć o tym, że luźne nakrycie głowy o wiele lepiej zatrzyma ciepło. Najbardziej polecamy Ci czapki dla dzieci na jesień wyprodukowane z czystej, organicznej bawełny. Wynika to stąd, że w bawełnianych czapkach między włóknami tkaniny tworzą się pęcherzyki powietrza. Stanowią one dodatkową ochronę termoizolacyjną przed chłodnym, jesiennym powietrzem i powiewami wiatru.

back to menu ↑

Jaka grubość materiału jest najbardziej wskazana w przypadku czapki na jesień dla Twojego dziecka?

Musisz się nad tym bardzo dobrze zastanowić. Czapka dla malucha nie może być zbyt gruba, ponieważ wtedy nie tylko może się okazać za ciepła, ale również obciąży główkę dziecka. Z pewnością nie będzie mu wygodnie w tego rodzaju czapce na jesień. Natomiast za cienki materiał nie będzie w stanie spełnić swojego zadania. Wynika to stąd, że nie ogrzeje główki Twojego dziecka.

back to menu ↑

Jaki rodzaj czapki będzie najbardziej odpowiedni dla niemowlęcia?

Nie bez racjonalnej przyczyny najmłodsze dzieciaki zazwyczaj mają urocze czapeczki na głowach, w szczególności w jesienne, chłodniejsze dni. Gdy na główce maluszka, nie ma jeszcze włosków, to dziecko jest wyjątkowo mocno narażone na utratę ciepła. Może nie wiesz o tym, ale głowa niemowlęcia stanowi aż jedną czwartą całego jego malutkiego ciałka. Gdy dziecko nie będzie miało odpowiednio dobranej czapeczki, to może to skutkować wręcz błyskawicznym wychłodzeniem jego młodego organizmu. Jeżeli masz w domu niemowlaka, to wybierz dla niego czapeczkę polarową.

back to menu ↑

Ranking czapek dla dziecka na jesień: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general