Jaki parasol kupić?

Deszcz, bardzo silne słońce albo ślubna sesja plenerowa. W tym wszystkich przypadkach bardzo przyda Ci się parasol. Niestety najtańsze parasole, są zazwyczaj bardzo kiepskiej jakości. Wystarczy silniejszy podmuch wiatru i się niszczą. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, jak wybrać parasol na lata, a nie na kilka miesięcy. Przed czym może Cię ochronić dobrej jakości parasol? Może być się to wydawać oczywiste i możesz uważać, że nie ma sensu się na ten temat rozpisywać. Jednak prawda jest taka, że dobry parasol może Cię ochronić zarówno przed deszczem, jak i przed słońcem. Na samym początku parasole służyły tylko i wyłącznie do ochrony przed słońcem. Jednak nie powinno Cię to dziwić, ponieważ wtedy opalona skóra była bardzo mocno kojarzona z biedą i osoby, które miały śnieżnobiałą, porcelanową cerę od razu były uznawane przez ogół społeczeństwa za lepsze. Warto tutaj jeszcze bardzo mocno podkreślić, że aktualnie funkcja ochrony przed słońcem w przypadku parasoli jest sprawą drugorzędną. Dużo ważniejsza stała się skuteczna ochrona przed deszczem. W końcu nikt nie lubi moknąć! Jeżeli zależy Ci na wybraniu dobrego jakościowo parasola, to nie radzimy Ci go kupować na pobliskim targowisku albo w przydrożnej drogerii. Podpowiemy Ci, w czym możesz wybierać, jak sprawdzić jakość wykonania parasola oraz jak do dopasować do Twoich indywidualnych potrzeb.

Polecane parasole


back to menu ↑

Jakie są obecnie rodzaje parasoli?

Pierwszy rodzaj to parasol przeciwdeszczowy. Jest to aktualnie najbardziej popularny rodzaj parasola. Jego zadaniem jej ochronienie Cię przed zmoknięciem. Tradycyjny parasol przeciwdeszczowy jest modelem otwieranym ręcznie, w kształcie laski. Musi mieć również drewnianą rączkę z końcówką w kształcie litery U. Bardzo popularne są też parasole przeciwdeszczowe składane. Możesz je włożyć do torebki albo do plecaka. Najlepszą są parasole składane automatycznie. W kategorii parasoli przeciwdeszczowy są również parasole ze wzmocnioną ochroną przeciwwiatrową oraz parasole golfowe. Te ostatnie są ergonomiczne, eleganckie i skutecznie chronią przed deszczem oraz przed wiatrem. Chcemy tu również podkreślić, że mają one stelaż i mogą być stosowane w czasie burzy. Drugi bardzo popularny rodzaj to parasol przeciwsłoneczny. Takie właśnie były początki dzisiejszych parasoli. Aktualnie takie parasole mają ze sobą i kupują głównie kobiety. Jego najważniejszą funkcją jest skuteczna ochrona przed słońcem. Tego rodzaju parasol wcale nie musi być wodoodporny. Dzięki temu możesz znaleźć w sklepach internetowych i stacjonarnych, na przykład: parasole papierowe, bawełniane, czy koronkowe. Takie parasole są niezwykle dekoracyjne, eleganckie i odpowiednie dla kobiet. Wśród parasoli przeciwsłonecznych możesz znaleźć również parasole plażowe. Wtyka się je w piasek albo montuje na leżaku. W ten sposób będą one bardzo dobrze chroniły Cię przed silnym, nadmorskim słońcem. Część tego rodzaju parasoli ma specjalny filtr przeciwsłoneczny, którego zadaniem jest zatrzymywanie promieni UV.

Parasol

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym wyróżniają się parasole ślubne?

Tego rodzaju parasol ma wyjątkowe zadanie. Powinien elegancko się prezentować i w dodatku być dopasowany do sukni panny młodej. Ślubna kategoria parasoli obejmuje głównie parasole białe i pastelowe, które są ozdobione koronkami, subtelnymi wzorami. Mają też wyjątkowe kształty, na przykład serca. Większość tego rodzaju parasoli została wyprodukowana z podobnych materiałów, co parasole przeciwsłonecznej. Jednak czasami w sklepach internetowych i stacjonarnych, możesz również znaleźć parasole wykonane z materiału wodoodpornego. Chronią Cię one przed niespodziewaną bryzą. Wiele parasoli ślubnych ma dodatkowe umocnienia, które chronią przed wiatrem oraz promieniami ultrafioletowymi.

back to menu ↑

Z jakiego materiału powinien być wykonany dobry parasol?

Zdecydowana większość parasoli przeciwdeszczowych jest produkowanych z poliestru. Ten sztuczny materiał posiada wyjątkowo dobre parametry wodoodporne. Jest trwały. Ma wysoką odporność na przerwania oraz na innego rodzaju zniszczenia. Warto wybrać trochę droższy parasol z poliestru, aby służył Ci dłużej.

Parasol

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking parasoli: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general