Jakie buty do szkoły dla pierwszoklasisty?

Gdy wakacje mają się ku końcowi, to każdy rodzic zaczyna się zastanawiać nad tym, jaki buty dla dziecka kupić do szkoły i gdzie. Kapcie szkolne dla malucha są bardzo ważne, ponieważ w tym obuwiu spędza ono większość dnia. A jak dziecka ma jakieś zajęcia dodatkowe, to jeszcze dłużej. Stopy stanowią podstawę ludzkiego ciała. Gdy nieprawidłowo wybierzesz buty szkolne, to możesz zahamować u swojego dziecka prawidłowy rozwój stóp i całej sylwetki. Dlatego stworzyliśmy ten poradnik zakupowy, aby pomóc Ci podjąć dobrą decyzję.

Polecane buty dla pierwszoklasisty


back to menu ↑

Jakie buty na zmianę do szkoły będą odpowiednie?

Z oczywistych przyczyn, dziecko będzie potrzebowało w szkole butów na zmianę. Nie mamy tutaj na myśli tylko i wyłącznie względów higienicznych, ale również komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo Twojego dziecka. Jakie buty na zmianę będą najlepszym wyborem do szkoły? W tym poradniku zakupowym zrobimy przegląd najważniejszych cech, jakie obuwie do szkoły musi posiadać.

Buty do szkoły

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaka powinna być podeszwa w butach do szkoły dla dzieci?

Podeszwa jest niezwykle ważna przy wybieraniu obuwia dla dziecka do szkoły, do przedszkola albo do żłobka. Właściwie dobrana podeszwa musi być elastyczna. To jest najważniejsza cecha. Buty dla dziecka z elastyczną podeszwą umożliwią stopom malucha na prawidłowy ruch stopami w czasie poruszania się. Podeszwa stopy dziecka w czasie chodzenia powinna być jak najbardziej swobodna. W takim przypadku but ze zbyt sztywną podeszwą będą powodował, że dziecko zacznie stawiać stopy w nienaturalny sposób. Buciki dziecięce muszą w jak najmniejszym stopniu zaburzać naturalny sposób poruszania się stóp. Najlepiej, żeby podeszwa w butach dziecięcych była prawie niewyczuwalna podczas chodzenia w nich. Bardzo ważną sprawą, jeżeli chodzi o buty do szkoły dla dziecka jest materiał, a mówiąc dokładniej tworzywo, z którego została wyprodukowana podeszwa. Dziecko w szkole spędza bardzo dużo czasu na zabawie, bieganiu i na wygłupianiu się. Właściwa podeszwa w szkolnych kapciach koniecznie musi być antypoślizgowa. Bezpieczeństwo użytkowania bucików szkolnych jest najważniejsze. Dodatkowym wymogiem, jaki bardzo często mają placówki szkolne, jest kolor podeszwy. Obecnie w szkołach najmodniejsze są buty dla dzieci z białą podeszwą. Chociaż różnokolorowe podeszwy są o wiele bardziej reprezentacyjne, to prawda jest taka, że w przeciwieństwie do podeszew w kolorze białym, mogą brudzić podłogę. Jeżeli uświadomisz sobie, ile dzieci każdego dnia biega po szkole, to szybko zgodzisz się, z tym, że takie smugi na parkiecie mogą stanowić prawdziwy problem i wyzwanie dla osób, które sprzątają w tej instytucji. Warto jeszcze dodać, że gdy buty mają brudzącą podeszwę, to pozostawia ona ślad na podłodze przy każdym hamowaniu w czasie biegania lub mocniejszym potarciu o podłogę. To jest po prostu koszmar. Inaczej nie da się tego ująć. Musisz również pamiętać o tym, że nie każda podeszwa o innym kolorze niż biały będzie od razu brudziła podłoże. Zachęcamy Cię w szczególności do unikania butów dla dzieci do szkoły wyprodukowanych z tanich i mało wytrzymałych tworzyw. Tenisówki za 20 zł po prostu nie mogą mieć wysokiej jakości, ani długiej żywotności.

Buty do szkoły

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Co musisz jeszcze wiedzieć na temat butów dla dziecka do szkoły?

Powinieneś wiedzieć, że jeżeli wybrany przez Ciebie model butów dla dziecka pozostawia rysy na każdym kroku, to w praktyce znaczy, że za każdym razem, minimalna ilość materiału, z którego zostały wyprodukowane, pozostaje na podłodze. Znaczy to, że but wyciera się dosłownie przy każdym kroku Twojego malucha. Teraz już pomijamy efekt estetyczny. Chcemy Ci uświadomić, że istnieje duże niebezpieczeństwo, że taka podeszwa po prostu błyskawicznie się poprzeciera. Jeżeli dziecko posiada choćby minimalne wady postawy, to podeszwa bardzo szybko dopasuje się do posiadanej przez nie wady stóp i zamiast ją ograniczać, to będzie ją pogłębiać. Jeżeli buty dla dziecka do szkoły ścierają się natychmiastowo, to nie tylko będziesz musiał kupować mu ciągle nowe pary, ale również zaszkodzisz jego zdrowiu.

back to menu ↑

Ranking buty do szkoły dla pierwszoklasisty: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general