Jak wybrać okulary dobrej jakości?

Okulary korekcyjne stały się w ostatnich latach tak modnym dodatkiem do stylizacji, jak na przykład czapki, czy szaliki. Jeszcze nie tak dawno wiele osób starało się za wszelką cenę ukryć fakt, że mają wadę wzroku. Próbowało nosić soczewki kontaktowe, ale jak pewnie wiesz, one nie są dla każdego. Zresztą tak samo jak tradycyjne okulary mają swoje wady. Na szczęście dzisiaj jest tak ogromny wybór interesujących oprawek, że okulary możesz wreszcie zacząć traktować jak skuteczną metodę na wyróżnienie się z tłumu i podkreślenie swojego stylu. Jednak bez względu na to, jakiego wyboru dokonasz, powinieneś znaleźć oprawki, które będą solidne i trwałe. Tylko takie okulary będą Ci bezawaryjnie służyły przez długie lata. Jak sprawdzić, czy znalezione przez Ciebie okulary są naprawdę wysokiej jakości, czy jest to tylko obietnica ich producenta? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym poradniku zakupowym. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które będą pomocne w dobraniu odpowiednich okularów korekcyjnych.

Polecane okulary dobrej jakości


back to menu ↑

Jakie powinny być dobrej jakości okulary korekcyjne?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twoje nowe okulary przetrwały więcej niż jeden sezon, to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest kształt. Okulary powinieneś dobierać do kształtu Twojej twarzy. Jeżeli masz drobną i delikatną twarz, to będzie ona wyglądała niekorzystnie w dużych i ciężkich oprawkach. Natomiast za małe okulary jeszcze optycznie będą powiększały szeroką twarz. Zanim kupisz okulary korekcyjne, to powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojej twarzy i wybrać okulary, które będą kontrastowały z jej kształtem.

Okulary

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki styl muszą mieć Twoje okulary korekcyjne?

Drugim bardzo ważnym parametrem przy wybieraniu okularów korekcyjnych jest ich styl. Jeżeli znasz się na modzie, to będziesz miał znacznie ułatwione zadanie. Na pewno szybko skreślisz okulary, które w ogóle nie będą spójne z Twoim sposobem ubierania się. Jeżeli jesteś jeszcze młodą osobą, to pewnie do gustu przypadną Ci okulary, które się rzucają w oczy. Pewnie jeszcze jesteś na etapie eksperymentowania i nie wiesz jeszcze do końca, co do Ciebie pasuje. Powinieneś zastanowić się nad tym, jaki styl okularów korekcyjnych w pełni odda Twoją osobowość. Pomyśl też na spokojnie nad tym, czy będziesz je chciał nosić w kolejnym sezonie, czy już Ci się znudzą. Jeżeli cały czas lubisz bawić się modą, to powinieneś zainwestować w jedną wszechstronną parę okularów korekcyjnych, która będzie pasowała do różnorodnych stylizacji. Wtedy będziesz miał zawsze modne okulary i będziesz mógł do nich zakładać ubrania, które aktualnie są w trendach.

Okulary

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Z jakiego materiału powinny być zrobione idealne okulary korekcyjne?

Trzecim parametrem, na który musisz zwrócić uwagę przy wybieraniu okularów korekcyjnych są materiał i wykonanie. Gdy poszukujesz okularów korekcyjnych, to powinieneś zacząć od porównania ofert kilku producentów. Przede wszystkim powinieneś zwrócić szczególną uwagę na oprawki. Muszą być nie tylko solidne, ale również wygodne. Jeżeli oprawki zaczną Ci się odkształcać w dłoni, to oznacza, że ich trwałość będzie wyjątkowo niska. Poza tym pamiętać, że w dzisiejszych czasach możesz wybierać pomiędzy metalowymi, plastikowymi oraz drewnianymi oprawkami. Bez względu na to, jaki będzie Twój numer jeden, to przed ostatecznym zakupem powinieneś bardzo dokładnie obejrzyj model, który się zaciekawił. Wysokiej jakości okulary korekcyjne możesz rozpoznać po pierwszym spojrzeniu. Szkła muszą być bardzo dobrze dopasowane do oprawek. Zachęcamy Cię również do sprawdzenia, czy na wybranych przez Ciebie oprawkach nie ma żadnych zarysowań lub pęknięć. Jeżeli zależy Ci na przedłużeniu żywotności Twojej pary okularów, to możesz od razu dokupić do nich na przykład solidny i sztywny futerał. Zapewni on ochronę okularom przed upadkiem. W dodatku w ten sposób sprawić, że Twoje okulary korekcyjne nie dostaną się w niepowołane ręce. Mamy tutaj na myśli między innymi Twoje dzieci, które pewnie z chęcią by się nimi pobawiły. Zachęcamy Cię do przymierzenia kilku par okularów, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

back to menu ↑

Ranking okularów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general