Jaki parasol męski wybrać?

W czasach niesamowicie zaawansowanych wodoodpornych technologii, tkanin Gore-TEX oraz przeciwdeszczowych materiałów, tradycyjny parasol męski, wydaje się być już zupełnie nie potrzebny. Wielu mężczyzn myśli również, że noszenie przy sobie parasola jest dobrym pomysłem tylko i wyłącznie w przypadku kobiet. To ogromny błąd. Jeżeli chcesz być eleganckim mężczyzną, to po prostu musisz mieć odpowiedni parasol męski. Jeżeli jeszcze go nie masz to przeczytaj ten poradnik zakupowy. Chętnie pomożemy Ci w jego wyborze.

Polecane parasole męskie


back to menu ↑

Dlaczego powinieneś mieć parasol męski? 

Kurtka przeciwdeszczowa albo czapka z daszkiem mogą się skutecznie ochronić przed deszczem. Niestety nie zawsze. Wynika to stąd, że nie w każdej sytuacji możesz mieć na sobie ubrania wyprodukowane z wodoodpornych materiałów. Tego rodzaju ubrania są zazwyczaj typowo sportowe i codzienne. Nie możesz do nich założyć garnituru, marynarki, ani płaszcza, bo po prostu będzie to wyglądało śmiesznie i źle. Jak pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, wszystkie eleganckie elementy Twojego stroju nie zagwarantują Ci ochrony przed deszczem. Kolejnym powodem, dla którego powinieneś mieć przy sobie parasol męski jest fakt, że nie tylko Tobie może być nagle potrzebna skuteczna ochrona przed rzęsistym deszczem. Duży parasol męski będzie mógł ochronić przed zmoknięciem nie tylko Ciebie, ale również bliską Twojemu sercu kobietę. Zresztą taki gest jest bardzo szarmancki i z pewnością Twoja partnerka będzie Ci za niego wdzięczna. Chcielibyśmy tutaj jeszcze dodać, że  użyczenie parasola albo zapewnienie kobiecie schronienia stanowi jeden z podstawowych obowiązków prawdziwego mężczyzny. Tylko wtedy możesz nazywać się dżentelmenem. Kolejna sprawa jest taka, że parasol męski jest bardzo mocno powiązany z pojęciem klasycznej elegancki. Posiadanie podręcznego parasola jest dobre nie tylko dla kobiet nie również dla mężczyzn. Nie powinieneś się wstydzić tego, że dbasz o własny komfort i zdrowie. W dodatku zabieranie ze sobą parasola damskiego jest niezwykle stylowe.

Parasol męski

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki dobry parasol wybrać?

Najlepszy parasol męski to taki, który możesz mieć zawsze przy sobie. Nawet ten najdroższy, najpiękniejszy i najbardziej wytrzymały będzie dla Ciebie nieprzydatny, jeżeli cały czas będziesz go trzymał w swojej garderobie albo w szafie. Owszem, skorzystasz z niego, gdy wyjdziesz z domu w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych, ale gdy nagle zacznie padać, a Ty będziesz akurat na mieście, to będziesz musiał bardziej liczyć na wodoodporne ubrania. Przede wszystkim powinieneś się bardzo dobrze zastanowić nad tym, jaki ten parasol męski ma być. My polecamy Ci bardzo mocno niewielki składany parasol, który będzie miał od 70 do 100 centymetrów średnicy. Bez problemu włożysz go na przykład do swojej aktówki, podręcznej torby albo do plecaka na laptopa. Parasol męski musi być na tyle mały i lekki, żeby nie był dla Ciebie żadną przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Jednak mimo to musi być też na tyle wytrzymały, żeby był w stanie przetrwać nawet silną wichurę. Tego rodzaju parasol może być Ci również przydatny, jeżeli bardzo dużo podróżujesz. Większe modele parasoli męskich, czyli takie, które mają średnicę od 110 do 130 centymetrów, również powinieneś mieć w swoim domu oraz w samochodzie. Jednak są one odpowiednie do korzystania z nich okazjonalnego.

Parasol męski

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Z jakiego materiału powinien być wykonany dobry parasol?

O tym, czy parasol męski spełnia swoją podstawową funkcję, decyduje głównie jego szkielet. To jego obowiązkiem jest stawianie oporu podmuchom wiatru, które wywierają na zrobioną z poliestru, teflonu lub nylonu czaszę bardzo dużą siłę. Szkielet parasola zrobiony jest bardzo często ze stali. Jednak możesz znaleźć w sklepach internetowych i stacjonarnych, również parasole męskie wyprodukowane z dużo lżejszych materiałów. Można do nich zaliczyć na przykład: aluminium, włókno szklane (fiberglass) lub włókno węglowe. Ważnym elementem parasola męskiego jest również elegancka rękojeść. Możesz wybrać klasyczne drewno lub rączkę pokrytą naturalną skórą.

back to menu ↑

Ranking parasoli męskich: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general