Jakie kapcie dziecięce kupić?

Maluch, który kończy pierwszy rok życia, zaczyna uczyć się samodzielnie chodzić. Od tej chwili Ty jako jego rodzic powinieneś wyjątkowo zadbać o prawidłowy rozwój jego małych stópek. Z tego względu bardzo ważne jest to, żeby Twoje dziecko nosiło właściwe obuwie. Zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Kapcie dziecięce powinny mieć wyjątkowo wysoką jakość, ponieważ dziecko ma je na stopach przez większość dnia. Tak samo jak buty do wychodzenia w nich na zewnątrz, tak kapcie dziecięce muszą spełniać niesamowicie rygorystyczne wymogi. Odpowiednie kapcie dziecięce to takie, które nie tylko będą gwarantowały dziecku prawidłowy rozwój stóp, ale też go wspierały.

Polecane kapcie dziecięce


back to menu ↑

Kiedy powinieneś kupić pierwsze kapcie dla dzieci?

Jeszcze do niedawna powszechnie uznawało się, że pierwsze kapcie dziecięce warto kupić dla malucha, dopiero wtedy, gdy nauczy się on prawidłowo chodzić. W dzisiejszych czasach już wiadomo, że w sztywnym buciku stópka dziecka nie może się prawidłowo rozwijać. Właśnie z tego powodu, dziś uznaje się, że dzieci powinny chodzić tylko w skarpetkach, do ukończenia przez nie trzeciego roku życia. Ciekawy jest również fakt, że odnosi się to nawet do spacerów na zewnątrz. Mamy tutaj na myśli oczywiście chodzenie po piasku albo po trawie przy odpowiedniej pogodzie. I w takich miejscach, w których dziecko jest bezpieczne. Pozbawionych szkieł albo innych ostrych przedmiotów.

Kapcie dziecięce

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie powinny być kapcie dla dzieci?

Jeżeli Twój maluch ukończył już trzy latka, w szczególności jeżeli chodzi on już regularnie do przedszkola, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś mu kupił jego pierwsze w życiu kapcie dziecięce. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, gdy wybierasz kapcie dziecięce? Przede wszystkim na materiał, z jakiego zostały wyprodukowane buty dziecięce. Musi on dobrze przepuszczać powietrze. Zachęcamy Cię do wybrania kapci dziecięcych z jakiegoś naturalnego materiału. Na pewno takie kapcie dla dziecka będą o wiele bardziej wytrzymałe niż te wykonane z materiałów sztucznych. Pamiętaj również o tym, że rozmiar kapci dziecięcych powinien być perfekcyjnie dopasowany do wielkości stópki Twojego malucha. Pod żadnym pozorem nie kupuj bucików, które będą za duże. Zawsze też wymieniać kapcie dziecięce, gdy tylko staną się za małe dla Twojej pociechy. Zapięcie kapci dziecięcych powinno być nieskomplikowane. Dzięki temu nie będzie ono sprawiało problemów zarówno Twojemu dziecku, jak i Tobie. Każdy rodzic zna to uczucie, gdy jest spóźniony do przedszkola, a jeszcze na dodatek ma kłopot z zapięciem bucików. Czas leci, a Ty stoisz w miejscu. Najlepsza podeszwa w bucikach dziecięcych to taka, która jest cienka i jednocześnie elastyczna. Najlepiej, żeby bucik zginał się razem z palcami. Pamiętaj również o tym, żeby nigdy nie kupować bucików dziecięcych ze śliską podeszwą. Dziecko, które dopiero uczy się chodzić powinno mieć dobrą przyczepność. Wszystko, co utrudnia mu poruszanie się, jest bardzo mocno niewskazane. O czym jeszcze powinieneś pamiętać, gdy kupujesz kapcie dziecięce? Przede wszystkim o tym, że wysokość kapci musi dawać maluchowi możliwość swobodnego poruszania kostką.

Kapcie dziecięce

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób powinieneś wybrać właściwe kapcie dziecięce?

Obuwie dla dzieci może mieć bardzo różne rozmiary. Z tego względu przed jego zakupem zawsze powinieneś dokładnie zmierzyć stópki swojego malucha. Następnie na spokojnie przeczytaj informacje o butach, które są podane w centymetrach. Poniżej w tym poradniku zakupowym podamy Ci prosty sposób, jak sprawdzić, jaki model kapci dziecięcych, będzie najbardziej właściwy dla Twojej pociechy. Zacznij od wydrukowania miarki oraz położenia kartki na sztywnej i płaskiej powierzchni. W dalszej kolejności poproś dziecko, żeby postawiło jedną stopę na kartce. Najlepiej nie stanie w lekkim rozkroku. Wtedy ciężar ciała rozłoży się równomiernie na obie stopy. Zaznacz na kartce rozmiar stóp dziecka. Możesz też obrysować kształt stopy za pomocą długopisu. Następnie sprawdź rozmiar butów, które chcesz zamówić i zaznacz go na kartce. Pamiętaj o tym, że pomiędzy przednią krawędzią buta, a najdłuższym palcem dziecka powinno być co najmniej 6 milimetrów odstępu.

back to menu ↑

Ranking kapci dziecięcych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general