Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne dla części osób stanowią tylko i wyłącznie element stylizacji. Oczywiście te osoby noszą okulary również po to, żeby ochronić swoje oczy przed słońcem. Musisz jednak pamiętać o tym, że najważniejszym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że to promieniowanie może być wyjątkowo niebezpieczne dla Twojego wzroku. Jakie okulary przeciwsłoneczne powinieneś kupić? Co tak naprawdę jest istotne? Na co powinieneś zwrócić wyjątkową uwagę, gdy kupujesz okulary przeciwsłoneczne? Czym różnią się one od siebie? Dużo pytań, a odpowiedzi w jednym miejscu. Właśnie w tym naszym niewielkim poradniku zakupowym. Współczesny i musisz przyznać, że wyjątkowo szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych, na pewno jest dla Ciebie wręcz otumaniający, jeżeli wcześniej patrzyłeś tylko i wyłącznie na aspekt estetyczny oprawek oraz na ich wielkość. Różnorodność okularów przeciwsłonecznych jest również pewnym atutem. Dzięki niemu możesz wybrać taki model, który naprawdę Ci się spodoba. W dodatku możesz znaleźć takie okulary przeciwsłoneczne, które całkowicie będą spełniały swoją funkcję. Musisz jedynie pamiętać o tym, na co powinieneś zwracać uwagę w czasie dobierania okularów przeciwsłonecznych. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci również, gdzie masz szukać najlepszych okularów przeciwsłonecznych.

Polecane okulary przeciwsłoneczne


back to menu ↑

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Na ulicznych stoiskach i na bazarkach możesz znaleźć dosłownie setki wzorów, kolorów, kształtów oraz modeli okularów. Takich bazarków jest mnóstwo, ale nie damy głowy, że występujące na nich okulary przeciwsłoneczne będą bezpieczne dla Twoich oczu. Tanie okulary przeciwsłoneczne są atrakcyjne pod względem cenowym, ale często jest to ich największa zaleta. Pamiętaj o tym, że bardzo ważne jest to, gdzie zdecydujesz się kupić Twoje nowe okulary przeciwsłoneczne. W końcu chodzi o bezpieczeństwo Twoich oczu. Na ulicznych stoiskach, bazarkach oraz w przydrożnych drogeriach nigdy nie uda Ci się kupić okularów przeciwsłonecznych z wysokiej jakości filtrem UV. A tylko taki filtr zagwarantuje Ci ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Okulary przeciwsłoneczne

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Okulary przeciwsłoneczne z bazarku nie działają

Bardzo ważne jest to, żebyś miał świadomość, że okulary przeciwsłoneczne kupione na bazarku bardzo często nie zagwarantują Twoim oczom żadnej ochrony. Chcemy tutaj również bardzo mocno podkreślić, że okulary przeciwsłoneczne, które nie posiadają filtra UV, przepuszczają do ludzkich źrenic jeszcze większą ilość szkodliwego promieniowania niż brak jakichkolwiek okularów przeciwsłonecznych na Twoim nosie. Wynika to stąd, że przez przyciemnione oprawki źrenice naturalnie się rozszerzają, żeby zagwarantować Ci lepsze widzenie w zaciemnionym miejscu. To z kolei sprawia, że do gałek ocznych dostaje się jeszcze więcej światła słonecznego. Znajdujący się w bezpiecznych okularach przeciwsłonecznych filtr UV zapobiega takim wydarzeniom. W takich okularach Twoje oczy są pod odpowiednią ochroną. Docenisz również lepszy komfort widzenia. Jeżeli kupisz okulary przeciwsłoneczne na stoisku lub w drogerii za małą sumę, to tak naprawdę niewiele na tym zaoszczędzisz. Pamiętaj o tym, że tego rodzaju okulary przeciwsłoneczne bardzo często są tak złej jakości, że nie wystarczają nawet na jeden sezon. Natomiast markowe i bezpieczne dla Twoich oczu okulary przeciwsłoneczne, możesz nosić bez obaw przez wiele lat. W dodatku często mają ponadczasowe wzornictwo. Te pozorne oszczędności, to w dłuższej perspektywie zwykła rozrzutność. Naprawdę uważasz, że Cię na nią stać?

Okulary przeciwsłoneczne

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak sprawdzić, czy okulary przeciwsłoneczne mają odpowiedni filtr UV?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby upewnić, że model okularów przeciwsłonecznych, który Ci się spodobał, jest naprawdę dobry i będzie chronił Twoje oczy, wystarczy znać kilka prostych reguł. Musisz wiedzieć o tym, że jednym z tak zwanych znaków szczególnych jest oznaczenie UV 400. Jest to informacja o filtrze blokującym szkodliwe promieniowanie słoneczne. Jednocześnie jest to najważniejsza wiadomość dla Ciebie.

back to menu ↑

Ranking okularów przeciwsłonecznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general