Jak wybrać łóżko polowe?

Łóżko polowe kiedyś często się przydawało przy dużych zjazdach rodzinnych lub wtedy, gdy byłeś na etapie kupowania mebli do nowego mieszkania. Jednak w dzisiejszych czasach łóżko polowe może również okazać się całkiem funkcjonalnym meblem. Bardzo duży wybór łóżek polowych się związany z koniecznością sprawdzenia poszczególnych modeli i zapoznania się z konkretnymi konstrukcjami. Nasz poradnik zakupowy Ci w tym pomoże.

Jakie łóżko polowe kupić?

Zastanawiasz się nad tym, jakie łóżko polowe będzie najlepszym wyborem? Myślisz nad biwakiem albo noclegiem w mieszkaniu, w którym mówiąc wprost nie ma na czym spać? Wybranie dobrego łóżka polowego jest podstawą, jeżeli chcesz się wyspać w komfortowych warunkach i jednocześnie nie wydać majątku. Łóżko polowe składane może się charakteryzować bardzo rozmaitą nośnością. Z tego względu zawsze musisz to wziąć pod uwagę i dostosować rozmiar łóżka polowego do tego, ile obecnie ważysz. Klasyczne nośności łóżek polowych to do 100,120 i 150 kg. Bardzo istotne jest to, żeby zawsze przy wybieraniu łóżka polowego, sprawdzić, czy posiada ono atest higieniczny. Jest to najważniejsze w sytuacji, gdy kupujesz łóżko polowe do ogólnego użytku, na przykład do szpitala lub do koszar. Na pewno na łóżku polowym będziesz mógł się komfortowo wyspać w namiocie. Wszystko jest lepsze niż twarda i zimna ziemia.

Łóżko polowe

fot. AdobeStock

Czy lepsze będzie łózko polowe z materacem, czy bez?

Łóżko polowe może być sprzedawane w komplecie z materacem. Jest on przytwierdzony do konstrukcji ramy albo mieć leżysko zrobione z poliestru. W takiej sytuacji możesz na nim położyć materac albo matę, ale nie jest to wymóg konieczny. Łóżko polowe z materacem na pewno będzie o wiele bardziej komfortowe. W dodatku materac, który kupisz w zestawie z łóżkiem polowym, będzie do niego doskonale dopasowany. Problemem może być jednak wtedy przewożenie całego takiego zestawu. Wynika to stąd, że nawet złożony materac zazwyczaj zajmuje bardzo dużo miejsca w samochodzie. Łóżko polowe z materacem polecamy tylko wtedy, gdy przez cały czas korzystasz z niego w tym samym miejsku. Natomiast wersja łózka polowego, która nie posiada materaca, będzie dobra, gdy często będziesz je przewoził. Materace do łóżek polowych mogą posiadać bardzo różną grubość. Zazwyczaj mają od 3 do 10 centymetrów. Mogą mieć również różne właściwości i być zrobione z rozmaitych materiałów. Najczęściej spotykamy materace piankowe i sprężynowe. Różny może być również sposób składania samego łóżka polowego. Z tego względu w sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć konstrukcje segmentowe, które charakteryzują się tym, że łóżko można złożyć na kilka części na przykład na trzy. Łóżko może być też składane wzdłuż. Im więcej razy złożysz łóżko polowe, tym mniej będzie ono zajmowało miejsca podczas transportu.

Łóżko polowe

fot. AdobeStock

Jakie są rodzaje łóżek polowych?

Pierwszy rodzaj to łóżko wojskowe polowe. Tego rodzaju łóżko jest specjalistycznym meblem do zastosowań militarnych. W tego rodzaju łóżka są wyposażone jednostki wojskowe, grupy rekonstrukcyjne, osoby zajmujące się badaniem historii, harcerze i survivalowcy. Łóżko polowe wojskowe charakteryzuje się wzmocnioną budową. Jest całkowitym przeciwieństwem łóżek turystycznych. Jest odpowiednie do spania na nim regularnie. Jednak jest to praktycznie najdroższe ze wszystkich rodzajów łóżek polowych. Takie łóżko inaczej jest nazywane kanadyjką. W zamierzchłych czasach tego rodzaju łóżka polowe posiadały drewniane ramy. Zazwyczaj były one bukowe, co zapewniało im bardzo dużą wytrzymałość. Drugi rodzaj to łóżko polowe turystyczne. Większość łóżek polowych turystycznych jest produkowana ze stalowej albo z aluminiowej rury. Łóżko polowe turystyczne zazwyczaj jest dużo mniej wytrzymałe niż wojskowe. Jego zaletą jest to, że jest dużo lżejsze niż łóżko wojskowe. Łatwiej jest je przenosić i przewozić. W szczególności bardzo lekkie są łóżka polowe turystyczne, które posiadają aluminiową ramę. Tego rodzaju łóżko polowe może również pełnić rolę dostawki hotelowej, jeżeli w pokoju zostanie zakwaterowana większa ilość osób.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general