Namiot plażowy – jak wybrać?

Czy warto wybrać namiot plażowy? Jaki? Co powinieneś uwzględnić przy jego zakupie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym poradniku zakupowym. Odpoczywanie na plaży to jedna z najczęściej wybieranych aktywności wakacyjnych. Plażowanie jest relaksujące, odprężające. Można też nasycić swój organizm powietrzem, które ma w sobie naprawdę duże ilości jodu. Zbyt duża ekspozycja na promieniowanie słoneczne może być jednak szkodliwa dla Twojego zdrowia. Może być wyjątkowo niekorzystna dla dzieci, dla osób starszych oraz dla tych, które mają wrażliwą skórę. Uciążliwe na plaży jest jednak nie tylko bardzo intensywne słońce, ale również silny wiatr. Nikt nie lubi mieć wszędzie drobinek piasku. Zaczynając od oczu, a kończąc pod kostiumem kąpielowym. Jeszcze niedawno w sklepach były dostępne tylko i wyłącznie parawany plażowe, które miały chronić przed wiatrem i słońcem. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się namioty. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Czy dobrym pomysłem jest zakup namiotu plażowego?

Namioty plażowe coraz częściej możesz zobaczyć na polskich plażach. Ich popularność pewnie bierze się stąd, że są proste i mało kosztowne. Są też coraz chętniej wybieraną alternatywą dla wspomnianych już wcześniej parawanów plażowych. Jakie są najważniejsze zalety namiotów plażowych? Dobrej jakości namiot plażowy ochroni Cię nie tylko przed wiatrem, ale również przed promieniowaniem ultrafioletowym. Namiot plażowy musi być zrobiony z tkaniny, która ma specjalną powłokę UV. Tak samo jak parasole ogrodowe albo markizy do zadaszania tarasów albo balkonów. To powoduje, że namiot plażowy jest wprost perfekcyjnym wyborem, dla osób, które posiadają jasną i wrażliwą skórę, dla dzieci i dla osób starszych. Dla nich wszystkich intensywne słońce i promieniowanie ultrafioletowe mogłoby być wyjątkowo szkodliwe.

Namiot plażowy

fot. AdobeStock

Jakie są jeszcze zalety namiotu plażowego?

Namiot plażowy bardzo dobrze ochroni Cię również przed wiatrem. Chcielibyśmy tutaj trochę rozwinąć ten wątek. Ze względu na swoją budowę namiot plażowy może być bardzo szczelny od zawietrznej strony. Dzięki temu ochroni Cię on przed bardzo mocnymi podmuchami wiatru. Zmniejsz również dostawanie się piasku do Twoich oczu. Namiot plażowy jest również gwarancją dyskrecji. Zależnie od wybranego modelu, możesz nawet całkowicie się w nim schować. Na przykład wtedy, gdy się przebierasz w kostium kąpielowy. Bardzo duża ilość namiotów plażowych może Cię również ochronić przed deszczem. Nie chodzi nam tutaj o ulewę, burzę, czy sztorm, ale o przelotne opady. Zawsze lepsza taka ochrona przeciwdeszczowa niż żadna. Weź pod uwagę również fakt, że namioty plażowe naprawdę nie kosztują dużo. Wiele popularnych modeli namiotów plażowych kosztuje jakieś kilkadziesiąt złotych.

Namiot plażowy

fot. AdobeStock

Jaki namiot plażowy powinieneś kupić? Co musisz uwzględnić przy podejmowaniu tej decyzji?

Pierwsze kryterium to sposób rozkładania namiotu plażowego. Wśród tego rodzaju namiotów możesz znaleźć modele do samodzielnego rozkładania oraz samorozkładające się. Namiot plażowy samorozkładający się jest bardzo komfortową opcją. Nie musisz wykonać wielu czynności, żeby rozstawić namiot na plaży. Drugim bardzo istotnym kryterium przy wyborze namiotu plażowego jest rodzaj mocowań. Gdy wybierasz namiot plażowy automatyczny, to koniecznie sprawdź, czy jest on wyposażony w mocowania do podłoża. Mamy tutaj na myśli między innymi śledzie. Wynika to stąd, że bardzo silny wiatr może przewrócić, a nawet porwać namiot plażowy, jeżeli nie zostanie on solidnie przymocowany do podłoża. Trzecim niezwykle istotnym kryterium jest konstrukcja namiotu plażowego. Powinieneś dokładnie przyjrzeć się budowie namiotu plażowego. Najważniejsze są tutaj elementy, które odpowiadają za jego stabilność. Jeżeli są one zbyt słabe, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że szybko będziesz musiał wyrzucić ten namiot plażowy. Na samym końcu zwróć uwagę na kształt namiotu plażowego. Bardzo wiele namiotów plażowych posiada lekko trójkątny kształt. Jednak na rynku spotkasz też namioty w formie żagli albo przypominające namioty turystyczne.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general