Poduszka podróżna – co musisz uwzględnić przy jej zakupie?

Wiele godzin jazdy autokarem, samochodem albo pociągiem, może się ciągnąć w nieskończoność. Remedium na to mogą być ciekawa książka albo film. Słuchanie muzyki również może sprawić, że podróż minie szybciej. Żeby przetrwać wielogodzinną podróż, najlepszy jest sen. Jednak, żeby to Twoje spanie było w wygodnych warunkach, to absolutnie potrzebujesz poduszki podróżnej. Jaki model będzie najlepszy? Podpowiemy Ci w tym poradniku zakupowym.

Jaka poduszka podróżna będzie dla Ciebie najlepszym wyborem?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz bardzo bogaty wybór poduszek podróżnych. Różnią się one pomiędzy sobą: kształtem, wielkością, materiałem, jak również ceną. Najistotniejszą sprawą przy wyborze takiej poduszki jest to, żeby w odpowiedni sposób wspierała ona odcinek szyjny kręgosłupa. To sprawi, że nie będziesz odczuwał bólu i skurczów mięśni. W dodatku poczujesz się wyspany. W przeciwnym razie po podróży możesz mieć takie wrażenie jakbyś spał na łóżku polowym. Możesz mieć również ochotę od razu położyć się na macie do akupresury i się zrelaksować. Poduszka podróżna na szyję nie tylko powoduje, że komfort podróży się poprawia, ale również może mieć wiele innych zalet. Przede wszystkim poprawia ergonomię fotela. Wypełnia wolną przestrzeń pomiędzy zagłówkiem a ciałem. Łagodzi również zesztywnienie karku, skurcze oraz bóle mięśni. Niestety możesz je odczuwać podczas długiej jazdy autokarem albo lotu samolotem. Dzięki poduszce podróżnej możesz się również odprężyć w czasie podróży. Warto podkreślić tutaj również fakt, że poduszka podróżna gwarantuje spokojny sen. Zapobiega ona nagłym i gwałtownym ruchom głowy. Wynika to stąd, że poduszka podróżna przytrzymuje głowę w wygodnej i właściwej pozycji. Jej stosowanie jest wyjątkowo wskazane dla Ciebie, jeżeli masz obniżoną stabilność kręgów szyjnych albo chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. W dodatku tę poduszkę podróżną polecamy dosłownie każdemu, kto przeciąża swój odcinek szyjny kręgosłupa. Możesz to wynikać z częstego i długiego podróżowania lub z wykonywania pracy biurowej. Pewnie zaliczasz się do tej ostatniej grupy, jak większość z nas i właśnie dlatego poszukujesz nowej poduszki podróżnej.

Poduszka podróżna

fot. AdobeStock

Z jakiego materiału mogą być wykonane poduszki podróżne?

Gdy wybierasz poduszkę podróżną, to koniecznie sprawdź, z jakiego materiału została ona wyprodukowana. Bardzo często masz do wyboru jedną z dwóch opcji. Pierwsza to poduszka podróżna z pluszu. Jest wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku. Jest również hipoalergiczna. To wszystko sprawia, że ta poduszka podróżna nie przyczynia się do podrażnień skóry. Jest elastyczna, zapewnia bardzo dobre podparcie dla głowy, szyi oraz karku. Możesz jej używać nie tylko podczas podróży, ale również wtedy, gdy przez wiele godzin każdego dnia pracujesz przy komputerze. Drugim rodzaj to poduszka podróżna wyprodukowana z wodoodpornego flokowanego PVC. Niestety nie jest ona tak przyjemna w dotyku jak poprzednio omawiana przez nas poduszka podróżna. Jej zaletą jest to, że gwarantuje ona komfortowe warunki do spania. Natomiast jej największą zaletą z pewnością jest wodoodporność. To naprawdę idealny wybór na każdą podróż. Nie musisz bać się o to, że przypadkowo ją czymś zachlapiesz, na przykład napojem przyniesionym przez stewardessę. Poduszka podróżna wyprodukowana z wodoodpornego flokowanego PCV jest bardzo prosta do utrzymania jej w czystości. Wystarczy, że od czasu do czasu przetrzesz ją wilgotną szmatką.

Poduszka podróżna

fot. AdobeStock

Jakie cechy ma poduszka podróżna z poliestru?

Przejdźmy teraz do kolejnego rodzaju. Nie wspominaliśmy o tych poduszkach podróżnych wcześniej, ponieważ są one o wiele mniej popularne niż dwa wcześniej już omówione rodzaje. Trzeci typ to poduszka podróżna wyprodukowana z poliestru. Zazwyczaj jest on wzmocniony również innymi rodzajami włókien. Można wśród nich wymienić między innymi elastan. Dzięki niemu poduszka podróżna staje się miękka, komfortowa oraz elastyczna. Poduszka podróżna z poliestru zapewnia właściwe podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz stabilizację głowy, szyi i karku. W sprzedaży są również dostępne poduszki podróżne pokryte zamszem, aksamitem lub inną tkaniną.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general