Jaki scyzoryk wybrać?

Gdy myślisz o scyzorykach, to pewnie pierwszym skojarzeniem są szwajcarskie scyzoryki firmy Victorinox. Powinieneś wiedzieć o tym, że jest to jedna z najstarszych firm na rynku. Od wielu lat cieszy się popularnością i uznaniem użytkowników. Ta firma posiada w swojej ofercie bardzo wiele różnych produktów. Każdy scyzoryk ten marki ma dożywotnią gwarancję! To chyba najlepszy dowód na ich jakość i niezawodność. W związku z tym, że na ryku jest naprawdę bardzo szeroki wybór scyzoryków, to pewnie chciałbyś wiedzieć, jaki scyzoryk wybrać? Żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, zacznij od przeczytania tego poradnika zakupowego. W tym poradniku znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.

Jak dzielą się scyzoryki z uwagi na wiek użytkownika?

Wiek użytkownika to niezwykle istotny parametr. Jeżeli chcesz kupić scyzoryk młodej osobie, to najlepiej wybierz model o długości 84 lub 91 mm. To prawda, że ma on mniejszy rozmiar, ale nie oznacza to, że nie ma w nim wielu przydatnych funkcji. Natomiast jeżeli szukasz scyzoryka dla osoby dorosłej, w szczególności takiej, która lubi ekstremalne wyprawy po górach, wyjazdy pod namiot albo majsterkowanie, to najlepszą opcją będzie scyzoryk blokowanym ostrzem 111mm. Scyzoryk za sprawą swoich gabarytów, może być wykorzystywany jako tradycyjny zamiennik dla różnego rodzaju narzędzi. Jednocześnie to, że ma on kompaktową obudowę powoduje, że scyzoryk ten możesz bez problemu zabrać ze sobą, gdzie tylko sobie zamarzysz. Dla młodych osób najbardziej polecamy scyzoryki pochodzące od marek: Spartan, Camper, oraz Handyman. Natomiast dla osób dorosłych najbardziej odpowiednie będą scyzoryki od firm: Swisschamp, Atlas i Outrider.

Scyzoryk

fot. AdobeStock

W jaki sposób dzielą się scyzoryki z uwagi na zainteresowania użytkownika?

Gdy wybierasz scyzoryk, to koniecznie powinieneś mieć na uwadze, zainteresowania osoby, dla której go kupujesz. Wiele modeli scyzoryków posiada wyspecjalizowane funcje, które mogą być przydatne dla konkretnych kategorii osób. Na przykład, jeżeli bliska Ci osoba fascynuje się wędkarstwem, to polecamy dla niej scyzoryki takich firm jak Angler, czy Fisherman. Te scyzoryki są wyposażone w ostrza przeznaczone do wyjmowania haczyków albo do skrobania ryb. Natomiast dla majsterkowicza najlepsze będą scyzoryki z serii Tinker. W tych modelach zamiast korkociągu jest śrubokręt krzyżakowy. W tym scyzoryku znajdziesz również nożyczki oraz kombinerki. Natomiast jeżeli masz do czynienia z jeszcze bardziej wymagającym użytkownikiem, to polecamy Ci kupić mu scyzoryk marki WorkChamp. Jest to nie tylko scyzoryk, ale również multitool. Zachwyci on każdego domowego majsterkowicza. Dla wędkarzy najlepszym wyborem będą scyzoryki marek Angler i Fisherman. Dla majsterkowiczów polecamy scyzoryki takich firm, jak: Tinker, Workchamp, Swisschamp, Hercules , czy Swisstoole. Dla żeglarzy jest tylko jeden możliwy wybór, czyli marka Skipper. Jeżeli chcesz kupić scyzoryk dla turysty, to bardzo mocno polecamy takie formy, jak na przykład: Camper, Explorer, czy Pickniker. Natomiast jeżeli Twój znajomy po prostu jest wielbicielem militariów, to polecamy dla niego scyzoryki marki Military, noże armii szwajcarskie. Jak sama nazwa wskazuje dla myśliwego najlepszy będzie scyzoryk marki Hunter. Dla służb ratowniczych najbardziej odpowiednim wyborem będą scyzoryki pochodzące od marki Rescue Tool. Natomiast jeżeli bliska Ci osoba jest miłośniczką gadżetów i nowoczesnej elektroniki, to z pewnością spodoba się jej scyzoryk marki CyberTool. Dla każdej kobiety polecamy scyzoryk bardzo przypominający kartę kredytową, czyli SwissCard.

Scyzoryk

fot. AdobeStock

A jak dzielą się scyzoryki ze względu na płeć?

Chociaż scyzoryki są bardzo mocno kojarzone z mężczyznami i z męskimi wyprawami w góry, to czasy na szczęście się już trochę zmieniają i zaczynają się nimi interesować również kobiety. Wiele scyzoryków, w szczególności tych o mniejszych rozmiarach, czyli na przykład 58 lub 84mm jest wprost idealnym wyborem dla kobiet. Warto go kupić dla swojej drugiej połowy. Kobieta może go nosić w torebce.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general