Jak wybrać koc piknikowy?

Lato jest czasem odpoczynku, relaksu. Pewnie tak samo jak my lubisz wtedy spędzać jak najwięcej czasu z najbliższymi. Dobrym pomysłem jest wybranie się razem z nimi na piknik. Trudno go sobie wyobrazić bez odpowiednich akcesoriów i nie mamy tutaj na myśli radia z bluetooth, czy smartfona. Chodzi nam o koc. Tak, zwykły koc piknikowy. Możesz oczywiście zabrać ze sobą tradycyjny koc. Jednak tylko koc piknikowy zapewni Ci odpowiedni komfort i ochroni przed zimnem oraz wilgocią podłoża. Jaki koc piknikowy najlepiej wybrać? Wiosna i lato to najpiękniejsze pory roku. Jednak niestety trwają krótko. Za krótko. Dlatego radzimy Ci wykorzystać te ciepłe miesiące w jak najlepszy sposób i organizować pikniki na świeżym powietrz. Spędzanie czasu ze znajomymi lub z rodziną przy pięknej pogodzie to dobry i niedrogi sposób na zrelaksowanie się. W szczególności, jeżeli w danym roku nie wyjeżdżasz na urlop. Do tego możesz przygotować smaczne jedzenie albo rozstawić grilla i udane popołudnie w miłym gronie masz zagwarantowane. Jednak, żeby wszystko wyszło jak najlepiej, to radzimy Ci zadbać o właściwe miejsce do odpoczynku. Dobrze jest zabrać ze sobą przede wszystkim koc piknikowy.

Jaki rozmiar powinien mieć koc piknikowy?

Możemy powiedzieć, że im większy będzie koc piknikowy, to lepiej dla Ciebie. Jednak mimo wszystko radzimy zachować umiar. Powinieneś dopasować rozmiar koca piknikowego do liczby osób, które będą z niego korzystać. Jeżeli masz bardzo dużą rodzinę, to niewielki koc piknikowy po prostu nie będzie najlepszym wyborem. Z drugiej strony, gigantyczny koc piknikowy, na którym czas będą spędzały tylko dwie osoby, to też nie jest trafiony wybór. Większość Twojego bagażu będzie wtedy stanowił koc piknikowy. Tak duży koc piknikowy będzie zwyczajnie bardzo ciężki. Musisz również pamiętać o tym, że większy koc piknikowy zagwarantuje Ci również możliwość komfortowego postawienia na nim napojów i jedzenia. Najlepszym rozwiązaniem dla niewielkiej rodziny będzie koc piknikowy, który będzie miał rozmiar dwa metry na dwa metry. Możesz też znaleźć rozwiązania, które będą odpowiednie dla większych rodzin z dziećmi. Musisz też pamiętać o tym, że taki koc piknikowy będziesz musiał przewozić. Z tego względu po złożeniu powinien się on zmieścić do bagażnika albo do torby.

Koc piknikowy

fot. AdobeStock

Z jakiego materiału powinien być wykonany koc piknikowy?

Klasyczny koc na pikniku niestety nie zagwarantuje Ci ani komfortu, ani odpowiedniej izolacji od podłoża. Nie będzie się również wykazywał odpornością na zabrudzenia. Z tego względu dedykowane koce piknikowe różnią się od standardowych rozwiązań nie tylko wymiarami, ale również materiałem, z jakiego są wykonane i ogólną konstrukcją.

Koc piknikowy

fot. AdobeStock

Co jeszcze powinieneś wiedzieć na temat koców piknikowych?

Koc piknikowy wykonany z dobrej jakości materiału jest nie tylko komfortowy i plamoodporny, ale też niezwykle wytrzymały. Tego rodzaju koc może Ci posłużyć przez wiele długich lat. Dlatego naprawdę warto jest go kupić. Koce piknikowe zazwyczaj są grubsze, ponieważ mogą zagwarantować komfort korzystania z nich nawet na nierównej powierzchni. Dobrze również izolują od podłoża. Wiele osób wpada na pomysł zorganizowania pikniku nie tylko latem. W zimniejszym miesiącach dobre odizolowanie od podłoża jest niezwykle istotne. Zresztą nawet w wakacje czasami jest tak, że wieczory są chłodne i nie zawsze siedzenie na ziemi jest takie przyjemne. W sklepach internetowych i stacjonarnych występują również specjalne modele z podbiciem z folii aluminiowej, które izolują jeszcze lepiej. Jest to również pewność, że koc piknikowy nie zrobi się wilgotny. Musisz również pamiętać o tym, że koce piknikowe są produkowane z odpornego na zaplamienie materiału. Bardzo często jest to, że jedzenie lub napoje wylądują na koców piknikowym. Wtedy wystarczy tylko przetrzeć plamę i ona zaraz zniknie. To niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie. Natomiast jeżeli chodzi o kolor koca piknikowego, to serdecznie polecamy Ci koc piknikowy z jaskrawych kolorach, który rodzi na twarzach uśmiech.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general