Jak wybrać opaskę na oczy do spania?

Zakup opaski na oczy do spania może wydawać się sprawą banalnie prostą. To przecież tylko kawałek materiału plus gumka. Niestety, ale jesteś w błędzie. Opaski do spania kiedyś faktycznie były bardzo prostymi produktami Natomiast obecnie na rynku możesz spotkać naprawdę mnóstwo tego rodzaju opasek. Która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Odpowiedź na to pytanie, postaramy się znaleźć w tym poradniku zakupowym. Podpowiemy Ci, jakie wady i zalety mają poszczególne modele opasek.

Czy opaska na oczy będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Właściwa jakość oraz długość snu reguluje oraz regeneruje Twój organizm. Pewnie to stwierdzenie nie jest dla Ciebie niczym odkrywczym. Coraz bardziej powszechne są również badania dotyczące cyklu dobowego i jego wpływu na Twój mózg oraz ciało. Znajomość tego mechanizmu jest bardzo ważna. Dzięki tej możesz się dobrze wyspać. Aktualnie mamy coraz więcej do czynienia z zanieczyszczeniem środowiska sztucznym światłem. Jak to wpływa na nas? Światło ma bezpośredni wpływ na produkcję hormonów. Przede wszystkim melatoniny. Jej właściwy poziom sprawia, że czujesz się senny i że jesteś w stanie spokojnie zasnąć. Rano poziom melatoniny znacznie spada. Wtedy w Twoim organizmie działają zupełnie inne hormony. Wszystko jest naturalnie regulowane przez słońce oraz jego cykl dobowy. Co się dzieje, w Twoim organizmie, gdy wieczór spędzasz przy zapalonym świetle i przy telewizorze lub przy ekranie laptopa, który emituje szkodliwe dla ludzkich oczu niebieskie światło? Oczywiście prowadzi to do zaburzenia naturalnego rytmu dobowego. Organizm pod wpływem bardzo dużej ilości światła nie produkuje melatoniny. A za tym idzie to, że masz problem z zaśnięciem. Natomiast poranne światło budzi Cię wcześnie. To sprawia, że śpisz za mało i cały czas czujesz się niewyspany. W nocy latarnie oraz światła samochodów mogą Cię obudzić. To wszystko bardzo negatywnie wpływa na jakość Twojego snu. Jeżeli nie budzisz się wypoczęty i czujesz, że spałeś zbyt krótko, to może potrzebna jest Ci poprawa długości oraz jakości snu. Bardzo dobrym pomysłem na samym początku będzie zmniejszenie docierającego do Twoich oczu światła. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zasnąć i nic nie będzie Ci przeszkadzało w czasie snu. Pomocne mogą być w tym opaski na oczy do spania. Mogą one skutecznie blokować światło. Na pewno taki zakup będzie dla Ciebie o wiele mniej kosztowny niż instalowanie zasłon lub rolet.

Opaska do spania

fot. AdobeStock

Jakie są zalety korzystania z opasek na oczy do spania?

Myślimy, że temat cyklu dobowego oraz światła omówiliśmy już dosyć dokładnie. Jakie są jeszcze zalety używania opasek do spania na oczy? Opaski na oczy mogą Ci się przydać również wtedy, gdy masz problem z suchymi oczami. Osoby, które są wrażliwe na klimatyzację, poczują się lepiej, zaraz po obudzeniu się. Wynika to stąd, że opaska na oczy zmniejsza przepływ powietrza. Niezbyt powszechnie znanym następstwem stosowania opasek na oczy jest to, że lepiej się wysypiasz, a co za tym idzie, lepiej wyglądasz. Gdy jesteś wyspany, to zazwyczaj lepiej się czujesz. Wyglądasz na osobę zdrową i wypoczętą. Na pewno warto jest wypróbować opaskę na oczy do spania.

Opaska do spania

fot. AdobeStock

Jakie są rodzaje opasek do spania na oczy?

Pierwszym, czym mogą różnić się między sobą opaski do spania na oczy jest kształt. Tradycyjna opaska do spania z gumką ma najprostszy możliwy kształt. Niestety może ona powodować ucisk na oczy, a co za tym idzie, zniechęcić Cię do jej ponownego założenia. Jeżeli jesteś osobą, która w nocy często się wierci, to pewnie szybko zauważysz, że opaska się przesuwa i nie spełnia swojej pierwotnej funkcji. Natomiast opaski na oczy do spania z okrągłym wyprofilowaniem, minimalizują ucisk na oczy. Ich zaletą jest również to, że lepiej się trzymają na twarzy. Ich kolejnym atutem jest to, że można w nich otworzyć oczy oraz spojrzeć w całkowitą ciemność. To dobry model, ponieważ nie dotyka oczu, a co za tym idzie, nie niszczy starannie wykonanego makijażu. W sklepach dostępne są również opaski na oczy do spania z wyprofilowaniem na noc. Jeszcze lepiej trzymają się one na twarzy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general