Jaki jest najlepszy młynek do pieprzu?

Chcesz dodać trochę smaku do swoich potraw, na przykład przygotowanych w szybkowarze? Jeżeli tak, to najwyższa pora kupić młynek do pieprzu. Taki młynek może być wyprodukowany z tworzywa sztucznego albo z drewna. Młynki do pieprzu mają różne kształty i rozmiary. Każdy rodzaj młynka posiada mechanizm mielenia pieprzu. Jest to najważniejszy element w całym młynku. Umożliwia wybrać grubość pieprzu. W tym poradniku zakupowym szczegółowo omówimy ich cechy oraz funkcje. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, zanim kupić najlepszy młynek do pieprzu, który postawisz w swojej kuchni. Wzięliśmy pod uwagę takie parametry, jak:  łatwość użytkowania, wydajność młynka, trwałość, siła i moc mielenia.

Polecane młynki do pieprzu


back to menu ↑

Jaki elektryczny młynek do pieprzu?

Elektryczny młynek do pieprzy będzie właściwym wyborem dla osób, które chcą prosto kontrolować ilość pieprzu w potrawach. Wystarczy jedno dotknięcie i już uruchamiasz mechanizm mielenia. Taki młynek może się przydać na przykład osobom w podeszłym wieku albo tym, które zazwyczaj robią dwie rzeczy w tym samym czasie i brakuje im wolnej ręki. Wiele elektrycznych młynków do pieprzu jest wyposażonych również w rozbudowane oświetlenie LED, które umożliwia dostrzeżenie, ile pieprzu wsypujemy do jedzenia. Nawet przy kiepskim oświetleniu. Minusem młynków elektrycznych jest trudniejsza metoda ich napełniania i mniejsza ilość miejsca na pieprz. Wszystko z powodu baterii.

Młynek do pieprzu

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie cechy mają ręczne młynki do pieprzu?

Większość najbardziej popularnych młynków do pieprzu jest ręcznych. Tego rodzaju młynki są zazwyczaj wykonane z materiałów akrylowych albo drewnianych. Posiadają stalowy albo ceramiczny mechanizm mielący. Wysokiej jakości ręczne młynki do pieprzu posiadają zazwyczaj regulowany mechanizm mielenia. Umożliwia on kontrolowanie grubości pieprzu. Może być drobny albo gruby.

Młynek do pieprzu

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Młynek do pieprzu i jego kluczowe cechy

Jedną z najistotniejszych cech, które powinieneś uwzględnić przy zakupie młynka do pieprzu jest jego zdolność do rozdrabniania pieprzu do wymaganej przez Ciebie wielkości, zależnie od smaku i od potraw, które zamierzasz przyprawiać. Zazwyczaj młynki do pieprzu posiadają możliwość dostosowania jego miażdżenia od drobnego, przez średni, aż do grubego. Bardzo ważne jest to, żeby można było zmielić pieprz przy jak najmniejszym wysiłku i mieć możliwość prostej regulacji ustawień młynka do pieprzu bez niepotrzebnego zastanawiania się. Młynki do pieprzu muszą być też łatwe do uzupełnienia.

back to menu ↑

Jak wygląda mechanizm mielenia młynka do pieprzu?

Najważniejszą częścią w młynku do pieprzu jest jego mechanizm mielenia. Niedrogie młynki do pieprzu ją złożone z chromowanych stopów cynku. Działają one prawidłowo, gdy są zupełnie nowe. Jednak o wiele lepszy jest mechanizm wykonany ze stali nierdzewnej albo węglowej. Mechanizmy ceramiczne działają wyjątkowo długo. Jednak one również po pewnych czasie mogą ulec uszkodzeniu, jeżeli Twoje ziarna pieprzu mają w sobie kamienie albo ziarna piasku. Przykładowy mechanizm do mielenia pieprzu może mieć dwustopniowe działanie. Wałek z niewielkimi wgłębieniami utrzymuje ziarna pieprzu razem. A następnie ociera je o zęby wykonane ze stali nierdzewnej. System działa w oparciu o tarcie i ścierania. Właśnie z tego względu pieprz najpierw jest kruszony, a później mielony do określonej przez Ciebie konsystencji. Dzięki temu bez problemu możesz zachować aromat oraz smak pieprzu. Bardzo duża ilość wspaniałego aromatu unosi się w powietrzu, gdy kruszarka miażdży ziarna.

back to menu ↑

Jaką pojemność powinien mieć młynek do pieprzu?

Być może bardzo dobrze kojarzysz kelnerów w hotelach, którzy wymachują długimi młynkami do pieprzu zaprojektowanymi w taki sposób, żeby mogli sięgnąć nimi przez stół aż do talerza klienta. Dla amatora kuchni nie ma sensu używanie aż tak długich młynków. Dłuższy i większy młynek do pieprzu nie zawsze będzie lepszy i wydajniejszy. Dobrze, żebyś sobie z tego zdawał sprawę. Wysokiej jakości młynki do pieprzu są odpowiednie do tego, żeby bardzo szybko zmielić w nich ziarna. Taki młynek powinien pracować nie dłużej niż przez dziesięć sekund.

back to menu ↑

Ranking młynków do pieprzu: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general