Jaki zestaw noży kuchennych kupić?

Gdy kupujesz noże kuchenne, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Tylko dzięki temu będziesz miał pewność, że taki zestaw noży kuchennych będzie Ci bezawaryjnie służył przez wiele długich lat. Dzięki naszemu poradnikowi zakupowemu ten wybór od razu stanie się o wiele prostszy. Noże kuchenne są uznawane za jeden z tych przyrządów bez których po prostu nie da się funkcjonować w kuchni. Nie ma w tym nic zadziwiającego, ponieważ bez wysokiej jakości i ostrego noża kuchennego, przygotowywanie jakiejkolwiek potrawy, zaczyna być mega trudne. Czasami wręcz niewykonalne. Zasada ta odnosi się nie tylko do ludzi, którzy na co dzień pracują w profesjonalnych kuchniach, ale również do amatorów. To właśnie od jakości użytkowanych przez Ciebie noży kuchennych, w bardzo dużym stopniu zależy to, czy gotowanie będzie dla Ciebie tylko i wyłącznie stresem. A tak naprawdę powinno być prawdziwą przyjemnością. Właściwy sprzęt nie tylko ułatwi Ci pracę, ale również spowoduje, że krojenie stanie się sprawniejsze i zwyczajnie szybsze. Niestety, gdy przymierzasz się do zakupu noży kuchennych, to od ilości modelów może się zakręcić w głowie. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych, możesz znaleźć gigantyczne ilości noży kuchennych wyprodukowanych z przeróżnych materiałów. Są one również przeznaczone do bardzo różnych zadań. Jak wśród wszystkich dostępnych w sklepach noży kuchennych można znaleźć te, które będą dla Ciebie idealne? W tym poradniku zakupowym umieścimy kilka przydatnych rad, które ułatwią Ci dokonanie wyboru.

Polecane zestawy noży kuchennych


back to menu ↑

Ile powinien kosztować zestaw noży kuchennych?

Pewnie zastanawiasz się teraz nad tym, jaki zestaw noży kuchennych najlepiej wybrać. Wiesz doskonale, że tanie noże kuchenne nie będą dobre, a dobrej jakości nie mogą mało kosztować. A może uważasz, że im więcej zapłacisz za zestaw noży kuchennych, tym będzie on lepszy. Jednak pewnie już wiele razy w życiu przekonałeś się o tym, że to, że coś jest drogie, nie oznacza automatycznie, że jest dobrej jakości. Niestety, bo to z pewnością ułatwiłoby Ci życie. Dobrej jakości zestaw noży kuchennych wcale nie musi być kosmicznie drogi. Nie zachęcamy Cię absolutnie do kupowania zestawu noży, w których jeden nóż kosztuje parę tysięcy złotych. Jeżeli szukałbyś zestawu noży kuchennych do profesjonalnego użytku, to pewnie byłbyś w stanie dostrzec różnice pomiędzy bardzo tanimi a maksymalnie drogimi nożami. Jeżeli szukasz zestawu noży kuchennych, których będziesz używał tylko i wyłącznie w swojej domowej kuchni, to nie powinieneś na nie wydawać majątku, ani tym bardziej się zadłużać. To zwyczajnie nie ma żadnego sensu.

Zestaw noży kuchennych

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy warto kupić profesjonalny zestaw noży kuchennych?

Gdy wybierasz zestaw noży kuchennych i ostrzałek do nich, to cena nie powinna być Twoim najważniejszym, ani jedynym kryterium. Absolutnie nie zachęcamy Cię do kupowania najtańszego zestawu noży kuchennych, jaki tylko uda Ci się znaleźć w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Jednak nie radzimy Ci również brania kredytu na zakup profesjonalnego zestawu noży kuchennych. O wiele lepiej będzie wybrać zestaw ze średniej półki cenowej. Bardzo popularne są zestawy noży kuchennych firmy Gerlach lub Fiskars. Są one prawie tak samo dobrze jak noże kuchenne pochodzące od profesjonalnych marek. Dobrej jakości zestaw noży kuchennych razem z akcesoriami możesz kupić już za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Wszystko zależy od tego, jak dużego zestawu noży kuchennych potrzebujesz.

Zestaw noży kuchennych

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy zakupie zestawu noży kuchennych?

Dobry nóż możesz rozpoznać już wtedy, gdy widzisz go w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Powinieneś sprawdzić, jaka jest twardość ostrza, ponieważ w bardzo dużym stopniu na tej podstawie możesz dojść do wniosku, przez jaki czas taki nóż kuchenny będzie Ci dobrze służył. Wytrzymale noże kuchenne posiadają ostrza o twardości powyżej 50 HRC. Jeżeli nóż się wygina oraz jest aż nazbyt elastyczny, to lepiej go nie kupować.  Pamiętaj również o tym, że dobry nóż kuchenny powinien być ostry. Cięcie nim powinno iść gładko. Nie możesz wkładać w nie zbyt dużo wysiłku.

back to menu ↑

Ranking noży kuchennych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general