Na co zwrócić uwagę przy wyborze wagi łazienkowej?

Początek roku jest czasem, kiedy niektórzy z trochę większą uwagą przyglądają się temu, jak prezentuje się ich ciało. Może postanowiłeś właśnie zrzucić kilka zbędnych kilogramów, aby na wiosnę wbić się w bardziej obcisłe ciuchy? Jednym z najważniejszych pomocników w walce o prawidłową sylwetkę jest waga łazienkowa. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu wagi łazienkowej? Jakie może ona mieć funkcje, które pomogą Ci w monitorowaniu swojej masy ciała? Jakie funkcje posiadają najnowocześniejsze wagi elektryczne? Jaką wagę wybrać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w naszym poradniku zakupowym.

Polecane wagi łazienkowe


back to menu ↑

Waga mechaniczna czy elektroniczna?

Klasyczne łazienkowe wagi mechaniczne stają się z każdym rokiem coraz mniej popularne. Wynika to stąd, że w porównaniu z dzisiejszymi wagami wypadają naprawdę słaba. Mimo że elektroniczne wagi łazienkowe wiążą się z koniecznością wymieniania w nich od czasu do czasu baterii, to są one gwarancją dużo dokładniejszego pomiaru. Ilość funkcjonalności, jakie mają w swojej ofercie niektóre z tego rodzaju urządzeń, może być prawdę zaskakująca. Co powinieneś uwzględnić w czasie wybierania wagi elektronicznej?

Waga łazienkowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Maksymalna i minimalna waga to pierwszy parametr

Zakres większości wag elektronicznych to od 2 do 150 kilo. Część producentów posiada jednak w swojej ofercie wagi, które mają górny limit do 200 kilogramów. Powinieneś zwrócić uwagę na to, jaka jest konkretna jednostka miary w konkretnym modelu. Z pewnością nie marzysz o przeliczaniu na kilogramy uncji lub funta.

Waga łazienkowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaka jest dokładność pomiaru wagi łazienkowej?

Żadna waga nie umie jeszcze wskazać wagi z dokładnością do jednego grama, ale różnice między rzeczywistą a wskazywaną przez wyświetlacz wagą są naprawdę mikroskopijne. Im droższa waga łazienkowa, tym standardowo większa jej dokładność. Najmniej kosztowne modele wag łazienkowych będą w stanie pokazać Ci wagę z dokładnością do 500 gramów. Natomiast wagi łazienkowe klasy premium nawet do 50 gramów.

back to menu ↑

Z jakiego materiału powinna być wyprodukowana waga łazienkowa?

Najbardziej popularne są oczywiście wagi łazienkowe wyprodukowane ze starego, dobrego plastiku. Ich zaletą jest to, że niewiele ważą, są banalnie proste w czyszczeniu i dosyć tanie. Jeżeli Twoja łazienka jest urządzona w surowym oraz trochę minimalistycznym stylu, to w Twojej sytuacji najlepszym wyborem będzie waga wyprodukowana ze szkła hartowanego albo z metalu. Natomiast jeżeli czerpiesz przyjemność z dekorowania Twojego domu lub mieszkania ekstrawaganckimi dodatkami, to bambusowa waga łazienkowa elektroniczna, została stworzona specjalnie dla Ciebie.

back to menu ↑

Czy waga łazienkowa musi być antypoślizgowa?

Gdy wybierasz wagę łazienkową, to najpierw upewnij się, czy producent wyposażył wybrany przez Ciebie model w antypoślizgowe nóżki i wystarczająco matową powierzchnię. W przeciwnych razie używanie tej wagi łazienkowej po kąpieli może stać się prawdziwą udręką. Może być też niebezpieczne dla Ciebie.

back to menu ↑

Jaki kształt i design?

Najnowocześniejsze wagi łazienkowe bardzo często przypominają swoim wyglądem niewielkie dzieła sztuki. Mnogość kształtów oraz kolorów powoduje, że z pewnością znajdziesz model dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Waga, która ma bardzo intensywny, różowy kolor, z interesującym pejzażem albo z kwiatowym wzorem. To od Ciebie zależy, jaka waga będzie stała w Twojej łazience.

back to menu ↑

Czy waga łazienkowa powinna się automatycznie wyłączać?

Nie ma co ukrywać, że włączanie za każdym razem wagi łazienkowej może być dla Ciebie zwyczajnie denerwujące. Jeżeli zależy Ci na czasie, to najpierw sprawdź, czy wybrana przez Ciebie waga łazienkowa, ma funkcję automatycznego włączania i wyłączania. Łatwość obsługi wagi łazienkowej spowoduje, że codzienne ważenie się stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

back to menu ↑

Jaki wyświetlacz powinna mieć dobra waga łazienkowa?

Zdecydowana większość wag elektronicznych ma wyświetlacze LED lub LCD. Wyświetlacze LED pobierają dużo mniej energii i są bardziej wyraźne. Sprawdź również, czy wybrana przez Ciebie waga łazienkowa posiada podświetlany wyświetlacz.

back to menu ↑

Ranking wag łazienkowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general