Jakie suplementy diety warto przyjmować? Kiedy po nie sięgnąć?

Jeżeli na co dzień, Twój styl odżywiania nie jest zbyt zbilansowany i daleko mu do zdrowej diety, a w dodatku unikasz jakiejkolwiek aktywności fizycznej jak ognia, to warto sięgnąć po suplementy diety. Nawet wtedy, gdy się dobrze czujesz i gdy wydaje Ci się, że wszystko z Twoją kondycją zdrowotną jest całkiem w porządku. Powinieneś mieć również świadomość, że przyjmowanie suplementów oraz witamin może korzystnie wpłynąć na Twoją odporność. W dodatku suplementy diety mogą mieć pozytywny wpływ na łagodzenie skutków stresu. A to właśnie stres i przemęczenie są głównymi przyczynami występowania chorób przewlekłych. Naprawdę powinieneś się zastanowić nad tym, żeby zacząć regularnie przyjmować suplementy diety. W tym poradniku zakupowym pomożemy Ci znaleźć te, które najkorzystniej będą działały na Twoje zdrowie.

Polecane suplementy diety


back to menu ↑

Czy suplementy diety są Ci w ogóle potrzebne?

Na samym początku chcielibyśmy bardzo mocno podkreślić, że musisz wiedzieć o dwóch rzeczach. Najważniejsze jest to, że suplementy diety, nawet te najlepsze nie są w stanie zastąpić zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Suplementy diety stanowią tylko jej uzupełnienie. Przyjmowanie suplementów diety nie jest również gwarancją, że przez całe życie zachowasz dobrą kondycję zdrowotną. Suplementy diety są skoncentrowanym źródłem składników, które są bardzo ważne dla Twojego samopoczucia oraz dla kondycji zdrowotnej. Suplementy diety mogą stanowić dla Ciebie wsparcie. Dzięki nim będziesz się czuł jeszcze lepiej.

Polecane suplementy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są zasady przyjmowania suplementów diety?

Jeżeli naprawdę przez wiele lat chcesz się cieszyć dobrą kondycją zdrowotną, to powinieneś się bardzo mocno trzymać kilku prostych zasad. Dzięki temu składniki, które są zawarte w suplementach diety będą się wyjątkowo dobrze wchłaniały. Jest to bardzo ważne dla Ciebie w szczególności, jeżeli jesteś sportowcem i chcesz mieć jeszcze lepsze efekty treningowe. Nie podążaj ślepo za modą. Nie ma sensu wprowadzanie zmian w swoim sposobie odżywiania, tylko po to, żeby móc zacząć brać suplementy diety. Nie kupuj też jakiegoś preparatu, tylko dlatego, że Twoim znajomi albo pani z reklamy go poleca. Nie chodzi o to, żeby kupić coś, co jest trendy, tylko, żeby pomóc swojemu organizmowi. Suplementy diety powinny być dobrane w taki sposób, żeby uzupełniały Twój jadłospis i dostarczyły Ci wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Zadaniem przyjmowania suplementów diety bardzo często jest osiągnięcie określonego celu. Dlatego nie bierz jakiś witamin tylko z tego względu, że wydaje Ci się, że Ci ich brakuje. Najlepiej jeszcze dziś zapisz się na wizytę do dobrego dietetyka. Musisz być przygotowany na to, że najpierw zaleci Ci on wykonanie podstawowych badań krwi. Dopiero wtedy będzie wiedział, czego brakuje w Twojej diecie i jak Ci pomóc. Dobry dietetyk przy układaniu planu żywieniowego weźmie pod uwagę Twój styl życia, to, czy chorujesz na jakieś choroby przewlekłe, Twój wiek, płeć oraz miejsce zamieszkania. To wszystko jest naprawdę ważne. Tutaj jeszcze jedna taka drobna uwaga. Nie daj się skusić na gotowe plany żywieniowe, które są w internecie. Są takie, ale na pewno nie pomogą Ci w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia psychicznego.

Polecane suplementy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę przy przyjmowaniu suplementów diety?

Pamiętaj o tym, że powinieneś przyjmować suplementy diety zgodnie z planem. Tylko wtedy będą się one dobrze wchłaniały, a Ty poczujesz ich pozytywny wpływ na własnej skórze. Musisz wiedzieć o tym, że nie ma żadnego sensu branie suplementów diety, zgodnie z własnymi przypuszczeniami, czy upodobaniami. Niektóre suplementy diety mają najlepsze działanie, jeżeli są branie po posiłku, inne przed, a pozostałe po wysiłku fizycznym albo zaraz po przebudzeniu. Nie daj się nabrać na reklamy w telewizji oraz w Internecie. Kupuj tylko i wyłącznie takie suplementy diety, które mają właściwy skład. To, że jakiś suplement diety jest szeroko reklamowany nie jest równoznaczne z tym, że jest wartościowy. Dokładnie czytaj składy i wybieraj tylko te suplementy diety, które są skuteczne.

back to menu ↑

Ranking suplementów diety: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general