Dlaczego warto sobie kupić termofor z pestek wiśni?

Termofor z pestek wiśni jest coraz chętnie wybierany przez rodziców, którzy chcą pomóc swoim pociechom przy kolce albo bólu zatok. Jak działa termofor z pestek wiśni? Dlaczego warto go kupić? Czy można go zrobić samodzielnie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym poradniku zakupowym?

Polecane termofory z pestek wiśni


back to menu ↑

 Co to jest termofor z pestkami wiśni?

Pewnie tak samo jak większość osób termofor kojarzysz z gumowym pokrowcem, do którego musisz wlać gorącą wodę. To sprawdzony sposób na zmniejszenie bólu menstruacyjnego, bólu wynikającego z zapalenia zatok albo na ogrzanie się w jesienny dzień. Z klasycznym termoforem związane jest jednak całkiem spore ryzyko rozlania się znajdującego się w jego środku płynu. W dodatku zdecydowana większość tradycyjnych termoforów jest duża i nieporęczna. To wszystko sprawia, że taki termofor nie będzie dobrą opcją dla najmłodszych. Czy to oznacza, że jako rodzic nie możesz w żaden sposób pomóc swojemu dziecku? Absolutnie, nie? Alternatywą dla tradycyjnego termoforu jest termofor z pestek wiśni. Jest ekologiczny i nie kosztuje zbyt wiele. To nie wszystkie jego zalety. Jego bardzo dużym atutem jest to, że został wykonany z naturalnych materiałów. Suszone pestki wiśni oraz bawełniany pokrowiec są to surowce, które mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne, jak i na osobę, która korzysta z takiego termofora.

Termofor z pestek wiśni

fot. AdobeStock


back to menu ↑

W jaki sposób stosować termofor z pestek wiśni?

Termofor z pestek wiśni ma cały szereg zastosowań. Jeżeli chcesz go używać w postaci rozgrzewającego kompresu, to musisz go włożyć do kuchenki mikrofalowej na od półtorej do dwóch minut. Odpowiednia moc to 600 W. Jeżeli nie masz w domu mikrofalówki, to musisz umieścić termofor w piecyku nagrzanym do temperatury od 130 do 150 stopniu Celsjusza na około 15 minut. Zimą możesz położyć termofor z pestek wiśni na ciepłym kaloryferze, ale w ten sposób będzie schwytał temperaturę najdłużej. Najważniejsze jest to, żebyś nie przegrzał termofora z pestek wiśni, bo wtedy straci on swoje wyjątkowe właściwości. W dodatku warto wiedzieć, że odpowiednio nagrzany termofor z pestek wiśni będzie wydzielał bardzo miły dla nosa wiśniowy aromat. Ciepło w termoforze będzie się utrzymywało przez około godzinę. Jednak z czasem termofor będzie coraz mniej ciepły, co jest oczywiste. Możesz wykorzystywać termofor z pestek wiśni na bardzo wiele różnych sposobów. Pomoże on między innymi: przy bólach brzucha, dolegliwościach związanych z miesiączką, zapaleniu zatop. Jest idealny również do ogrzewania przemarzniętych dłoni albo stóp.

Termofor z pestek wiśni

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy termofor z pestek wiśni działa na kolkę?

Za sprawą swoich bardzo małych rozmiarów, termofor z pestek wiśni bardzo dobrze się sprawdzi w zmniejszaniu dolegliwości bólowych u dzieci. Wielu rodziców potwierdza, że termofor z pestek wiśni jest doskonały na przykład na kolkę niemowlęcą. Dotyczy ona praktycznie wszystkich niemowląt i warto mieć wtedy pod ręką rozgrzany termofor, żeby ułatwić sobie życie. Ze względu na to, że ciepło działa rozkurczająco na mięśnie, to jest również pomocne w zmniejszaniu dolegliwości bólowych. W przypadku dzieci należy bardzo uważać na to, żeby przypadkowo nie poparzyć malucha. Świeżo rozgrzany termofor najlepiej jest najpierw położyć na pieluszce tetrowej albo na ubranku dziecko. Gdy upłynie już od dziesięciu do piętnastu minut, to termofor nie będzie już tak gorący i spokojnie można go zastosować u dziecka bez obaw o poparzenie. Możesz również zostawić termofor z pestek wiśni w temperaturze pokojowej na parę minut. Wtedy samoistnie uzyska on właściwą, bezpieczną dla dziecka temperaturę. Termofor z pestek wiśni będzie bardzo dobrym wyborem w przypadku dzieci. Nie tylko tych, które cierpią na kolki. Dzięki termoforowi możesz w szybki i bezpieczny sposób nagrzać pościel malucha. Termofor może być też ciekawą zabawką dla dziecka. Chcielibyśmy tutaj jeszcze podkreślić, że termoforu z pestek wiśni mogą używać nawet dzieci, które cierpią na alergię. Jak widzisz powinieneś jak najszybciej kupić taki termofor, bo będzie wyjątkowo przydatny dla każdego domownika.

back to menu ↑

Ranking termoforów z pestek wiśni: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general