W jaki sposób wybrać odpowiednią matę do akupresury?

Dzisiejszy świat biegnie przez cały czas do przodu. Tryb życia przerasta bardzo wiele osób. Coraz trudnej każdemu jest znaleźć czas na zwykły odpoczynek oraz regenerację. Często w pracy pewnie każdego dnia spędzasz bardzo wiele godzin w pozycji siedzącej, stojące albo w samochodzie. Niestety sprzyja to rozwojowi wad postawy, bólom pleców oraz napięciom mięśniowym. Nie wspomnieliśmy jeszcze o stresie, z którym ma problem naprawdę większość osób. To wszystko w bardzo dużym stopniu ma przełożenie na Twoje codzienne funkcjonowanie oraz problemy zdrowotne. Z tego względu rozładowanie stresu oraz prowadzenie higienicznego trybu życia na przykład przez uprawianie aktywności fizycznej, na przykład na piłce gimnastycznej, może być niezwykle ważne. Każdy człowiek w trochę inny sposób radzi sobie z napięciem mięśniowym, ze stresem. Jednak jest też całkiem spora część osób, które stres po prostu zjada i nie daje im żyć.  Konsekwencją nierozładowanego stresu mogą być różnego rodzaju choroby, w szczególności krążeniowe. Nieradzenie sobie ze stresem może skończyć się udarem, zawałem, chorobami psychicznymi, bezsennością, zaburzeniami seksualnymi, zmniejszeniem odporności organizmu oraz innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Wtedy warto zastanowić się nad tym, jaki sprzęt medyczny, mógłby Ci pomóc w walce ze stresem.

Polecane maty do akupresury


back to menu ↑

Mata do akupresury z poduszką – czym się charakteryzuje?

W jaki sposób możesz sobie poradzić z codziennym stresem, który czyha na Ciebie w pracy, w szkole i w domu? Sposobów walki ze stresem jest bardzo dużo nie zawsze są one związane z potrzebą wydawania bardzo dużych ilości pieniędzy. Czasami nie jest Ci też potrzebny wyjątkowo drogi masaż. Mamy też świadomość tego, że nie każdy ma tyle pieniędzy, żeby z dnia na dzień pojechać sobie do SPA. Jednak na szczęście są o wiele mniej kosztowne metody poradzenia sobie ze stresem. Ten sposób, który mamy tutaj na myśli może być pomocny również przy wielu wyjątkowo bolesnych schorzeniach. Tego rodzaju rozwiązaniem znanym już od bardzo wielu lat na świecie jest mata do akupresury. W Polsce cały czas jest ona uważana za nowość.

Mata do akupresury

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na czym polega akupresura?

Wyjaśnienie tego terminu jest konieczne, żebyś mógł zrozumieć, jak działa akupresura na Twój organizmu. Akupresura jest bardzo niesztampową metodą leczniczą. Wywodzi się z Dalekiego Wchodu. Polega ona na uciskaniu właściwych punktów na ciele przez dotykanie, głaskanie lub opukiwanie. Każda ta czynność ma na celu pobudzenie właściwych zakończeń nerwowych. To natomiast ma leczyć albo chociaż uśmierzać ból.

Mata do akupresury

fot. AdobeStock


back to menu ↑

W jaki sposób działają maty do akupresury i masażu?

Przyrządy do akupresury są różne. Mogą również mieć rozmaite formy. W tym poradniku zakupowym omówimy maty akupresurowe przeznaczone do ciała i do stóp. Jak już wcześniej mówiliśmy, akupresura działa przez uciskanie poszczególnych części ciała. Mata z kolcami do masażu standardowo ma specjalną strukturę. Na takiej macie są umieszczone krążki w wyznaczonej odległości. Mają one wypustki. Ich zadaniem jest uciskanie punktów na ciele. Te krążki mogą mieć postać na przykład niewielkich kolców albo kamyczków. Ich celem jest pobudzenie receptorów, które znajdują się w Twoim ciele. Te receptory natomiast angażują Twoje organy wewnętrzne do bardziej wydajnej pracy.  Na jakiej zasadzie działa mata do akupresury? Czy możesz się na niej odprężyć? W sytuacji, gdy jesteś zmęczony i zestresowany, to wystarczy, że rozłożysz taką matę do akupresury na podłodze i położysz się na plecach. Po jakimś czasie możesz się przekręcić na brzusz. Już po kilku minutach zobaczysz bardzo dużą różnicę. Twoje ciało będzie bardziej rozluźnione oraz odprężone. Pozbędziesz się też napięcia mięśniowego oraz uczucia podenerwowania. Jeżeli będziesz regularnie korzystał z maty do akupresury, to możesz pozbyć się bardzo wielu dolegliwości bólowych. Mata do akupresury może pomóc w szczególności na bóle kręgosłupa, głowy, szyi lub innych części ciała. Bardzo ważne jest to, że wypustki, które działają na Twoje ciało umożliwiają wzmocnienie krążenia krwi.

back to menu ↑

Ranking mat do akupresury: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general