Jak działa poduszka elektryczna? Czy warto ją mieć?

Ból mięśni, w szczególności tych, w okolicy kręgosłupa, może być wyjątkowo dokuczliwy i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jednym z rozwiązań, które mogą Ci zapewnić praktycznie natychmiastową ulgę w tych dolegliwościach bólowych jest poduszka elektryczna. Ma ona działanie rozgrzewające. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszy dla Ciebie model.

Polecane poduszki elektryczne


back to menu ↑

Co to jest i jak działa poduszka elektryczna?

Poduszka elektryczna od tradycyjnej poduszki różni się tym, że posiada wbudowany system zasilania i sieć cieniutkich przewodów. Po podłączeniu ich do prądu zaczynają one wytwarzać ciepło. To wszystko sprawia, że jest możliwe ogrzanie wybranej przez Ciebie części ciała. Najczęściej poduszki elektrycznej używa się do pleców, karku, kolan, łokci albo nadgarstków. Każda poduszka elektryczna w zestawie posiada również pilota, który jest wykorzystywany do regulowania temperatury. To wszystko powoduje, że możesz dopasować moc grzania do Twoich indywidualnych preferencji, jak również zmniejszać albo zwiększać ją w czasie pracy tego urządzenia, jeżeli tylko odczujesz taką konieczność. Na rynku możesz znaleźć również poduszki elektryczne na baterie. Tego rodzaju rozwiązanie w bardzo dużym stopniu zwiększa komfort jej użytkowania. Gdy ogrzewasz swoje ciało, to jednocześnie możesz się bez problemu poruszać. Poduszka z akumulatorem działa tak samo, jak ta zasilana prądem. Energia elektryczne rozgrzewa sieć bardzo cieniutkich przewodów. Możesz również spotkać w sklepach internetowych i stacjonarnych takie poduszki elektryczne, które mają też funkcję masażu. W takiej sytuacji oprócz nagrzewających się przewodów, urządzenie posiada wbudowane wkładki wibracyjne. Po uruchomieniu poduszki zaczynają one delikatnie masować obszar na ciele, z którym się stykają.

Poduszka elektryczna

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie jest zastosowanie poduszki elektrycznej?

Poduszka elektryczna może być używana, żeby poprawić komfort termiczny na przykład, gdy odpoczywasz na kanapie. To urządzenie jest niezwykle przydatne, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy temperatury są coraz niższe i wszyscy zaczynają odczuwać chłód. Jednak ogrzewanie ciała nie jest jedynym możliwym zastosowaniem poduszki elektrycznej. Warto tutaj wspomnieć o tym, że elektryczna poduszka rozgrzewająca może być zastosowana do celów terapeutycznych. Terapia ciepłem prowadzi do rozluźnienia spiętych mięśni, zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz poprawienia krążenie krwi. Można jej używać na bardzo różne części ciała. Jednak w domu najczęściej ludzie używają jej do ogrzania karku oraz pleców. Poduszka elektryczna może być również niezwykle pomocna przy urazach i przeciążeniach mięśni spowodowanych aktywnością sportową, przykurczach mięśniowo-stawowych, ostrego i przewlekłego bólu mięśni oraz stawów, bólów zwyrodnieniowych, bólów reumatycznych, nerwobólów, rwy kulszowej, dolegliwościach układu moczowego. Poduszki elektryczne będą również bardzo dobrym wyborem w przypadku chorób układu oddechowego, zapalenia zatok i przeziębienia. Pozwalają one zapewnić organizmowi właściwy komfort termiczny, który jest bardzo potrzebny do walki ze stanem zapalnym. Poduszka elektryczna przez wiele osób jest również stosowana do zrelaksowania się. Ciepło powoduje rozluźnienie mięśni. To sprawia, że od razu możesz poczuć się odprężony i spokojniejszy. Korzystanie z urządzenia rozgrzewającego działa tak samo jak rozgrzewająca, relaksująca kąpiel w wannie. Poduszka elektryczna to bardzo dobry wybór dla Ciebie, w szczególności jeżeli ciągle czujesz się zestresowany i przemęczony.

Poduszka elektryczna

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy poduszki elektryczne są bezpieczne?

Korzystanie z poduszki elektrycznej jest całkowicie bezpieczne, o ile działasz zgodnie z kilkoma zasadami. Najważniejsze jest to, żeby wiedział, że nie wszystkie dostępne na rynku urządzenia posiadają opcję regulacji temperatury. Dlatego jeżeli długo korzystasz z poduszki elektrycznej, to może Cię ona poparzyć. Lepiej używać jej z rozsądkiem. Nigdy nie zasypiaj z włączoną poduszką elektryczną! Większość poduszek na szczęście ma regulator temperatury i automatyczny wyłącznik.

back to menu ↑

Ranking poduszek elektrycznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general