Jakie suplementy diety na skórę wybrać?

Suplementy diety na skórę stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Może się wydawać, że witaminy na skórę, włosy i paznokcie, sprawiają, że nie musisz już poświęcać swojego czasu na pewne czynności pielęgnacyjne, a może nawet możesz zrezygnować z trzymania się zbilansowanej diety. Wystarczy, że jeden albo dwa razy dziennie weźmiesz tabletkę, która ma w sobie brakujące Twojej skórze składniki. Powinnaś się jednak zastanowić również nad stosowaniem naturalnych witamin na skórę, włosy i paznokcie. Mamy tutaj na myśli po prostu jedzenie świeżych owoców i warzyw. Jakie suplementy na skórę są naprawdę skuteczne i dają widoczne rezultaty na skórze?

Polecane suplementy diety


back to menu ↑

W jaki sposób zachować zdrową skórę twarzy?

Dostarczanie organizmowi witamin to jedno z najważniejszych działań, które przeciwdziałają procesom starzenia się skóry. W dodatku witaminy są gwarancją odpowiedniego nawilżenia skóry (również w głębszych warstwach). Witaminy sprawiają, że Twoja skóra jest jędrna i elastyczny. Witaminy, które mają wpływ na skórę, stymulują jej odnowę tkankową oraz wspomagają inne naturalne procesy w niej. Natomiast niedobór witamin w organizmie zaburza cały metabolizm składników odżywczych. Symptomem tego może być sucha skórą z zaburzeniami funkcjonowania gruczołów łojowych. Niedobór witamin może prowadzić też do łuszczenia się skóry razem z pojawiającymi się na niej punktami zapalnymi gruczołów łojowych w formie trądziku. Żeby zmniejszyć te wszystkie objawy musisz dostarczyć skórze odpowiednich witamin i to we właściwych ilościach. Bez względu na to, czy to będą doustne suplementy diety czy właściwa dieta, to zawsze najważniejsza jest systematyczność. Oczekiwane rezultaty działania na skórę twarzy możesz mieć tylko w przypadku, gdy znajdują się one w warstwach skórnych we właściwej ilości i ich stężenie nie zmienia się na niekorzyść. Z tego względu bardzo ważna jest systematycznych przyjmowania suplementów diety.

Suplementy na skórę

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie witaminy wpływają korzystnie na cerę?

Wymienimy tutaj kilka najpopularniejszych witamin. Witamina A korzystnie wpływa na skórę, na której już są widoczne oznaki starzenia. Natomiast witamina E jest odpowiednia do codziennej pielęgnacji skóry. Ważne są również witaminy z grupy C. Witamina A, czyli retinol jest odpowiedzialna za przyspieszenie odnowy tkanek skórnych. Przywraca im odpowiednie proporcje rozwoju. Naturalny rytm starzenia się skóry spowalnia procesy regenerowania się zniszczonych fragmentów skóry. Chcemy tutaj jeszcze dodać, że witamina E stanowi jedną z najbardziej skutecznych  substancji przeciwrodnikowych oraz antyoksydacyjnych. Czasami nazywa się ją również witaminą młodości. To właśnie ona umożliwi Ci zachowanie młodzieńczego wyglądu przez długie lata. Witamina E chroni Twoją skórę przed negatywnym działaniem wolnych rodników. To wszystko powoduje, że zmarszczki pojawiają się u Ciebie z opóźnieniem. Bardzo zbliżone działanie przeciwutleniające posiada witamina C. Jest to witamina, o bardzo mocnych właściwościach naprawczych. Jest potrzebna w procesie uszczelniania naczyń krwionośnych i błon komórkowych. Niedobór witaminy C w skórze i w codziennej diecie prowadzi do spowolnienia regeneracji uszkodzonych komórek. Warto jeszcze podkreślić, że witamina C współpracuje z witaminą E. Zwiększa ona sprężystość kolagenu w skórze.

Suplementy na skórę

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie jeszcze witaminy są ważne dla Twojej skóry?

Witaminy z grupy B, czyli B5, B6, B2, H są bardzo cennym źródłem pantenolu. Jest on odpowiedzialny za zmniejszenie podrażnień oraz odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Niedobór witaminy B6 jest przyczyną stanów zapalnych w skórze i łojotoku. Zbyt małe stężenie witaminy B5 sprawia, że skóra nadmiernie rogowacieje. Natomiast niedobór witaminy B2 może powodować pękanie kącików ust, czyli tak zwane zajady. Do witamin z grupy B możemy również zaliczyć witaminę H, inaczej nazywaną biotyną. Jest ona odpowiedzialna za regulowanie łojotoku skórnego oraz poprawę ogólnej kondycji skóry. Witaminy A, E i B najczęściej w suplementach diety występują w połączeniu z innymi pierwiastkami. Takimi jak na przykład selen lub jod.

back to menu ↑

Ranking suplementów diety: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general